اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811104455914152

بررسی پکینگ نسوز و تعدادی از پرکاربردترین پکینگ‌ها

کد: 139811104455914152

http://bit.ly/37P3hdc

، تهران , (اخبار رسمی): پکینگ نسوز از انواع نخ‌های آب بندی است که جهت آب بندی انواع پمپ‌ها و مخازن سیالات استفاده می‌شود. متریال اصلی تشکیل دهنده این محصول انواع نخ‌های نسوز است. مهمترین انواع این محصول عبارتند از پکینگ نسوز گرافیتی و پکینگ‌های تفلونی و ضد سایش و ... .

بررسی پکینگ نسوز و تعدادی از پرکاربردترین پکینگ‌ها
انواع پکینگ نسوز در فروشگاه نسوز صنعت پارس
بررسی پکینگ نسوز و تعدادی از پرکاربردترین پکینگ‌ها
پکینگ نسوز تفلون خالص

پکینگ ها یک درزگیر و یک آب بند بسیار مفید برای انواع قطعات مکانیکی در صنایع هستند. به طور کلی برای جلوگیری از خسارت وارده بر قطعاتی که در معرض سایش و یا نشتی هستند از پکینگ استفاده می‌شود.  پکینگ‌های درزگیر سال‌های زیادی است که به عنوان یک روش پیش فرض برای آب بندی قطعات استفاده می‌شود. پکینگ‌ها مواد طناب مانندی هستند که در اطراف شافت پمپ پیچیده شده و با فشرده شدن پکینگ، باعث کاهش هدر رفت سیال می‌شود.

درزگیری و آب بندی به وسیله پکینگ‌ها یک راه حل اساسی و ارزان است، اما با گذشت زمان ریزش مایعات افزایش می‌یابد و مواد شروع به نشت می‌کنند. بررسی پکینگ‌ها معمولاً هنگام چرخش شافت انجام می‌شود، که مطابق با قوانین SHEQ نیست.

به منظور افزایش عملکرد قطعات و همچنین عملکرد اختصاصی‌تر پکینگ‌ها، انواع پکینگ‌ها وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد که تعدادی از پرکاربردترین این پکینگ‌ها به اختصار شرح داده شده است:

پکینگ تفلون خالص: پکینگ PTFE خالص یک پکینگ بافته شده از الیاف PTFE است که بدون اضافه کردن هر گونه روغن تهیه می‌شود. این محصول توانایی بسیار پیشرفته‌ای در درزگیری شفت‌های پر سرعت، مقاومت خوب در برابر مواد شیمیایی و مقاومت خوب در برابر حرارت دارد. برای مهندسی شیمی، مواد غذایی، دارویی که آلودگی مجاز نیست، توصیه می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای مهر و موم کلیه مواد شیمیایی به جز فلزات مذاب قلیایی استفاده کرد.

پکینگ کتان گریس: پکینگ کتان گریس از الیاف پنبه‌ای با نخ‌های پنبه‌ای از پیش آغشته شده در روغن است که در حین بافتن نیز مجدداً به روغن آغشته می‌شود. پکینگ کتان انعطاف پذیر و الاستیک بوده و استفاده از آن راحت است. از دیگر مزایای این پکینگ می‌توان به اقتصادی بودن آن اشاره کرد. این پکینگ اقتصادی برای درزگیری انواع پمپ‌های دوار و متقابل، دریچه‌ها، همزن و غیره با آب، آب دریا، الکل و غیره مناسب است.

پکینگ آزبست تفلون: این محصول از مواد با کیفیت خوب تهیه شده، به منظور ارتقا کیفیت دارای ذرات گرافیتی و روان کننده بوده، دارای بافت نرم، تراکم بالاتر، خواص خوب روان کنندگی، ضریب اصطکاک کم، مقاومت شیمیایی عالی، انعطاف پذیری عالی که منجر به جلوگیری از سایش پمپ و شافت‌ها می‌شود. از این پکینگ می‌توان با اطمینان در صنایع شیمیایی، متالورژی، تصفیه فاضلاب و سایر صنایع استفاده کرد. به خصوص برای انواع شرایط پیچیده مانند شیر، پمپ معکوس، پمپ چرخشی، میکسرها و غیره نیز مناسب است.

پکینگ گرافیت: این پکینگ که از گرافیت خالص تهیه شده است دارای استحکام حرارتی و شیمیایی بسیار خوبی است که به منظور ارتقا این خواص می‌توان این محصول را به صورت آغشته به روغن، تفلون دارو یا همراه آرامید و یا آزبست تهیه کرد تا خواص حرارتی و شیمیایی آن ارتقا یابد از سویی دیگر می‌توان خواص مکانیکی پکینگ گرافیت را با افزودن سیم بهبود بخشید.

پکینگ فایبرگلاس آغشته به تفلون: این پکینگ از الیاف فایبرگلاس بافته شده  از فیبر شیشه‌ای با نخ‌های فایبرگلاس بافتی آغشته به پراکندگی PTFE بافته می‌شود. این ماده برای قلیاها، اسیدهای معدنی نازک، آب، بخار، گازهای آلی، محلول‌هایی از هر نوع مناسب است. می‌توان از آن در کارخانجات کاغذی، رنگرزی، مواد غذایی، دارویی و صنایع وابسته استفاده کرد. از شرایط کار در دمای بالاتر نسبت به بسته بندی آزبستو PTFE استفاده می‌شود، اما از مواد غیر آزبستو استفاده می‌شود.

پکینگ آرامید:  آرامید الیاف گیاهی بوده که به آن کولار نیز گفته می‌شود که به دلیل خواص استحکام حرارتی خوب این محصول از آن به گسترگی استفاده می‌شود. این پکینگ نقش مهمی در آب بندی پمپ پیستون فشار قوی دارد. نوع تفلون دار این پکینگ استحکام شیمیایی بسیار خوبی دارد.

پکینگ آزبست: آزبست از زمان‌های قدیم به دلیل داشتن مقاومت حرارتی خوب به اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین می‌توان از این محصول برای تهیه پکینگ نیز استفاده کرد. اما به دلیل خاصیت سمی آن، معمولا آن را با ترکیب با ماده دیگری تهیه و ارائه می‌کنند، مانند پکینگ آزبست آغشته به تفلون، پکینگ آزبست گرافیت و پکینگ آزبست لاستیکی.

از دیگر انواع پکینگ‌های آب بندی می‌توان به پکینگ تفلون گرافیت آرامید، آزبست لاستیکی، رمی روغنی، پکینگ کاینول اشاره کرد. در میان همه انواع این پکینگ‌ها، پکینگ آزبستی به دلیل ماهیت سرطان زایی، از همه خطرناک‌تر و پکینگ تفلون با دارا بودن استاندارد غذا و دارو، ایمن‌ترین است.

همانطور که در تعاریف مشخص شد پکینگ‌ها محصولاتی هستند که برای آب بندی پمپ‌های سرعت بالا و شافت‌ها استفاده می‌شود که با تنوع در ساختار آنها دارای یک لایه روان کننده‌های مخصوص مانند روغن سیلیکون هستند تا برای استفاده در تجهیزات مناسب باشند و از ماندگاری پکینگ برای عمر طولانی‌تر اطمینان حاصل شود.

بعضی دیگر از آنها به صورت ترکیبی بافته می‌شوند تا خواص پکینگ تقویت شود. به عنوان مثال در گوشه‌ها و مرکز دو نوع متفاوت از پکینگ بافته می‌شود. به عنوان مثال الیاف آرامید با نخ‌های حاوی گرافیت. تقویت گوشه برای ماشین‌های متحرک محوری مانند پمپ‌های پیستون مناسب است.

شرکت نسوز صنعت پارس با ارائه همه انواع پکینگ‌ها در تمامی ابعاد، یک مجموعه بی بدیل در صنعت درزگیر و آب بند فراهم کرده است. شرکت نسوز پارس با واردات مستقیم این پکینگ‌ها، امکان خریدی مقرون به صرفه را برای مشتریان فراهم کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسوز پارس

نسوز صنعت پارس در سال 1375 با افتتاح فروشگاه و نمایشگاه مرکزی خود در خیابان امیرکبیر جهت ارائه انواع مواد اولیه ، واشـر ، پلیمر ، شیلنگ ، قطعات صنعتی و عایق های حـرارتی و برودتی افتتاح و فعـالیت های خود را در راستای مشتری مداری و ارتباط با واحدهای صنعتی ، متمرکز نمود . پس از آن در راستای سیاست گذاری و بسترسازی رشد و توسعه در سال 1385 با لطف ایزد منان و با تهیه ماشین آلات پیشرفته جهت بافت پکینگ و تولید واشرهای آب بندی ، دبل جکت ، اسپیرال وُند و قطعات صنعتی با رعایت استانداردهای لازم و همچنین تکیه بر نیروی انسانی متخصص ، کارگاه خود را راه اندازی نمود . با این اقدام همگام با خود کفایی در عرصه تولید این محصولات ، توانست با کاهش هزینه ها ، افزایش کیفیت ، ایجاد فضای رقابتی و مشارکت فزاینده در پیشرفت های صنعتی و نهادینه کردن فرهنگ بومی سازی ، تاثیر به سزایی در ارتقای توان تولید داخلی ایجاد و جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی جهت گسـترش تامین مواد اولیه و توسعه خدمات در اجـرای پروژه های مهم صنعتی کشور کسب نماید . این مجموعه با عنایت بی پایان پروردگار و با قصـد خدمت رسانی مضاعف و بهره گیری از افـراد مجرب و متخصص و رعایت قوانین ملی و بین المللی حاکم بر فعالیت های تجـاری و تعمیم این قوانین بر کلیه فعالیت های تجاری خود ، تا حال توانسته در زمینه های مشاوره ، طراحی و ساخت عایق های حـرارتی و برودتی و قطعات صنعتی ، با رویکرد حضـور در بازارهای داخـلی و توسـعه همکاری های استراتژیک با واحدهای تولیدی ، صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی همکاری نماید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]