اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811104456214152

پارچه نسوز و انواع آن

کد: 139811104456214152

http://bit.ly/2RW0xFz

، تهران , (اخبار رسمی): پارچه نسوز گروهی از منسوجات نسوز است که برای عایق کاری حرارتی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و پارچه‌های نسوز از الیاف نسوز بافته شده است و قادر به تحمل حرارت در بسیاری از موارد است.

پارچه نسوز و انواع آن
پارچه نسوز از مهمترین منسوجات نسوز به حساب می آید
پارچه نسوز و انواع آن
پارچه نسوز

پارچه نسوز محصولی تهیه شده از الیاف است که از طریق بافت تار و پودی به صورت پارچه و با استفاده از مواد مقاوم در برابر آتش تهیه می‌شود که به عنوان پارچه نسوز نیز شناخته می‌شود. همچنین میزان مقاومت این پارچه‌ها و تفاوت آنها براساس مدت زمان سوختن پارچه تعیین می‌شود. پارچه‌های نسوز یا ممکن است به دلیل نوع الیاف طبیعی به کار برده در آنها، در برابر آتش مقاوم باشد مانند پارچه‌های آزبست یا فایبرگلاس و یا ممکن است با استفاده از ماده شیمیایی نسوز و یا دارای تحمل حرارتی بالا پوشانده شده باشد مانند پارچه نسوز سیلیکون.

پارچه‌های نسوز در بخش‌های مختلف صنعتی از قبیل صنایع صنعتی، لباس برای آتش نشانی، صنایع هوا فضا، پارچه‌های چادر و چتر نجات، پوشاک ضد حریق و یا پرده‌های نسوز استفاده می‌شود. تعداد زیادی پارچه نسوز وجود دارد که در این قسمت به اختصار تعدادی از آنها معرفی شده است.

پارچه فایبرگلاس : این پارچه از الیاف فایبرگلاس بافته می‌شود که به دو صورت فویلدار و بدون فویل موجود است.  بیشترین کاربرد این پارچه برای عایق بندی حرارتی است. به عنوان مثال برای عایق بندی لوله‌های انتقال حرارت روغن و یا عایق بندی برج‌های خنک کننده استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به وزن سبک آن، مقاوم در برابر آب و هوا و فساد ناپذیری آن اشاره کرد.

پارچه سرامیک فایبر: پارچه نسوز سرامیک فایبر از الیاف سرامیک که از جنس آلومینیوم سیلیکات است تهیه می‌شود. میزان تحمل حرارتی این پارچه 1000 درجه سانتی گراد است و به عبارتی بیشترین میزان تحمل حرارتی را در بین پارچه‌های نسوز دارد. قابلیت تحمل فشار آن بسیار خوب و مناسب است و جزو غیرسمی‌ترین پارچه‌ها به شمار می‌رود. بیشترین کاربرد این ورق استفاده از آن به عنوان عایق برای صنایعی است که در معرض دمای بسیار بالا هستند مانند دیگ‌های بخار، اجاق‌ها، صنایع ذوب فلزات.

پارچه نسوز ابریشمی : این پارچه ترکیبی است از الیاف فایبرگلاس که با تفلون پوشش داده شده است. از جمله کاربردهای این پارچه می‌توان به استفاده از آن به عنوان آستر در صنایع ریخته گری و جوشکاری و به عنوان عایق در کوره‌ها اشاره کرد. این پارچه به دو صورت چسبدار و بدون چسب قابل عرضه است. نوع چسبدار این محصول باعث ثابت ماندن پارچه در موضع عایق کاری شده می‌شود. جنس چسب به کار رفته در نوع چسبدار پارچه نسوز ابریشمی از نوع سیلیکونی است تا در دماهای بالا دچار تغییر ماهیت نشود.  

پارچه نسوز آزبست: پارچه آزبست به دو شکل فویلدار و بدون فویل موجود است. نوع فویادار پارچه آزبست استحکام مکانیکی بیشتری دارد و می‌تواند اشعه و نور تابیده شده به آن را انعکاس دهد  و از تجمع حرارت جلوگیری کند از سویی از نفوذ آب به پارچه جلوگیری می‌شود. پارچه آزبستی خالص از آزبست خالص تهیه شده و در بعضی موارد همرا ه آن پنبه نیز به کار برده می‌شود. از این پارچه بیشتر برای عایق بندی خطوط لوله، لباس‌ها و دستکش‌های ضد آتش استفاده می‌شود.

پارچه نسوز سیلیکون: پارچه سیلیکونی از الیاف فایبر گلاس آغشته شده با روغن سیلیکون تهیه می‌شود. این پارچه نیز مشابه سایر پارچه‌های نسوز دارای استحکام حرارتی بسیار خوبی است به طوری که تا 250 درجه سانتی گراد تحمل حرارتی دارد، در کنار این ویژگی می‌توان به مقاومت شیمیایی خوب در برابر مواد شیمیایی، همچنین مقاوم در برابر نفوذ آب اشاره کرد از این محصول معمولا برای ساخت عایق‌های حرارتی و الکتریکی همچنین به عنوان پتوهای جوشکاری در صنایع دریایی، هوافضا، خودرو سازی و غیره استفاده می‌شود.

پارچه نسوز کربن: این پارچه که از الیاف فایبرگلاس و کربن بافته شده است یکی از سبک ترین پارچه‌های مقاوم نسبت به حرارت محسوب است. در کنار چگالی کم این پارچه می‌توان به استحکام بالا، رسانایی حرارتی بسیار کم، رسانایی الکتریکی خوب به واسطه وجود کربن، استحکام کششی خوب و غیر قابل اشتعال بودن این محصول اشاره کرد. این ویژگی‌ها باعث شده از این پارچه بیشتر در صنعت به خصوص صنایع هوا فضا و همچنین ساخت کیف، پتو، نمد و کفش استفاده شود.

پارچه بازالت: پارچه بازالت یک ترکیب معدنی طبیعی است که دارای ترکیبی از مواد اولیه طبیعی شامل سیلیسیم و آلومینا است و این موضوع باعث افزایش استحکام حرارتی و مقاومت آن در برابر شوک‌های حرارتی شده است. مقاومت حرارتی 680 درجه سانتی گراد. وزن سبک این پارچه و مقاومت حرارتی خوب آن باعث شده که به یک محصول قابل رقابت با پارچه کربن مبدل شود با این تفاوت که از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر است. از دیگر مشخصه‌های این محصول می‌توان به دوستدار محیط زیست، قابل بازیافت، مقاومت شیمیایی خوب و استفاده آسان آن اشاره کرد. این پارچه بیشتر به عنوان عایق مخازن و لوله‌ها استفاده می‌شود.

شرکت نسوز صنعت پارس با واردات مستقیم انواع پارچه‌های نسوز در ضخامت‌ها و اندازه‌های مورد نیاز، پاسخگوی مشتریان است. همچنین، این شرکت اولین و تنها وارد کننده پارچه‌های ابریشمی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسوز پارس

نسوز صنعت پارس در سال 1375 با افتتاح فروشگاه و نمایشگاه مرکزی خود در خیابان امیرکبیر جهت ارائه انواع مواد اولیه ، واشـر ، پلیمر ، شیلنگ ، قطعات صنعتی و عایق های حـرارتی و برودتی افتتاح و فعـالیت های خود را در راستای مشتری مداری و ارتباط با واحدهای صنعتی ، متمرکز نمود . پس از آن در راستای سیاست گذاری و بسترسازی رشد و توسعه در سال 1385 با لطف ایزد منان و با تهیه ماشین آلات پیشرفته جهت بافت پکینگ و تولید واشرهای آب بندی ، دبل جکت ، اسپیرال وُند و قطعات صنعتی با رعایت استانداردهای لازم و همچنین تکیه بر نیروی انسانی متخصص ، کارگاه خود را راه اندازی نمود . با این اقدام همگام با خود کفایی در عرصه تولید این محصولات ، توانست با کاهش هزینه ها ، افزایش کیفیت ، ایجاد فضای رقابتی و مشارکت فزاینده در پیشرفت های صنعتی و نهادینه کردن فرهنگ بومی سازی ، تاثیر به سزایی در ارتقای توان تولید داخلی ایجاد و جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی جهت گسـترش تامین مواد اولیه و توسعه خدمات در اجـرای پروژه های مهم صنعتی کشور کسب نماید . این مجموعه با عنایت بی پایان پروردگار و با قصـد خدمت رسانی مضاعف و بهره گیری از افـراد مجرب و متخصص و رعایت قوانین ملی و بین المللی حاکم بر فعالیت های تجـاری و تعمیم این قوانین بر کلیه فعالیت های تجاری خود ، تا حال توانسته در زمینه های مشاوره ، طراحی و ساخت عایق های حـرارتی و برودتی و قطعات صنعتی ، با رویکرد حضـور در بازارهای داخـلی و توسـعه همکاری های استراتژیک با واحدهای تولیدی ، صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی همکاری نماید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | نفت، نیرو و انرژی