اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811124458413581

کاربرد فیبوناچی در بازار های مالی(بورس)

فیبوناچی کیست؟

کد: 139811124458413581

http://bit.ly/2uYOnTc

، اصفهان , (اخبار رسمی): لئوناردو پیزانو بگولو فیبوناچی (Leonardo Pisano Bigollo Fibonacci) در شهر پیزای ایتالیا در سال ۱۱۷۵ بعد از میلاد بدنیا آمد. او را بزرگترین ریاضی دان قرون میانی میلادی در اروپا می‌دانند و از اولین افرادی است که سیستم اعداد هندی-عربی را به اروپاییان معرفی کرد.

فیبوناچی کیست؟
فیبوناچی کیست؟

یکی از کارهای او معرفی سری معروف فیبوناچی است. درمثال زیر روش ایجاد این سری را تشریح می‌کنیم:

یک جفت خرگوش را در مزرعه‌ای در نظر بگیرید. در صورتی که یک ماه طول بکشد تا خرگوش‌ها به حد بلوغ برسند و یک ماه نیز زمان لازم باشد تا در نتیجه تولید مثل یک جفت جدید به مزرعه اضافه شود، با فرض اینکه هیچکدام فرار نکنند یا نمیرند تعداد جفت‌های آنها بصورت سری عددی زیر افزایش خواهد یافت:

۱,۱,۲,۳,۵,۸,۱۳,۲۱,۳۴,۵۵,۸۹,۱۴۴,۲۳۳,۳۷۷,۶۱۰,۹۸۷

این اعداد به سادگی با جمع کردن دو عدد قبلی بوجود می‌آید مثلا: ۲ از جمع دو عدد قبل خود ( ۱ + ۱ ) به دست آمده است. به طور مشابه، ۳ از جمع دو عدد قبل خود ( ۲ + ۱ ) به دست آمده است. و ۵ از جمع ( ۳ + ۲ ) به دست می‌آید. و به همین ترتیب ادامه می‌یابد!

نسبت طلایی چیست؟(۱٫۶۱۸)

خاصیت جذاب دنباله‌ی فیبوناچی در این است که وقتی هر کدام از عددهای آن را به عدد قبل از خودش تقسیم کنیم، به عددی نزدیک به ۱٫۶۱۸ می‌رسیم که به نسبت طلایی مشهور است. یونانی‌ها این نسبت را با حرف فی نشان می‌دهند و آن را به عنوان نسبت الهی می‌شناسند.

در هر کندویی در هر گوشه از دنیا وقتی تعداد زنبورهای ماده را به نر تقسیم می‌کنیم به یک عدد ثابت می‌رسیم: ۱٫۶۱۸

شاخ و برگ  درخت‌ها به صورت تصادفی در جهات مختلف رشد نمی‌کنند. دانه‌های آفتابگردان به شکل مارپیچ‌هایی روبروی هم رشد می‌کنند. نسبت قطر هر مارپیچ به مارپیچ بعدی ۱٫۶۱۸ است.

کاربرد فیبوناچی در بازار های مالی(بورس)

کاربرد فیبوناچی در بازار های مالی(بورس) به شرح زیر است:

باور جمعی بر این است که ناخودآگاه انسان به سمت نسبت طلایی ۱٫۶۱۸ میل می‌کند. به‌عنوان‌مثال، معامله گران از نظر روان‌شناختی با روندهای قیمت بیش‌ازحد طولانی ارتباط مناسب برقرار نمی‌کنند. تحلیل‌های نمودار قیمت، نقاط مشترک زیادی با طبیعت دارند، آن قسمت‌هایی از طبیعت که بر مبنای عدد طلایی ۱٫۶۱۸ ساخته‌شده بسیار زیبا و دل‌نشین است و آن مواردی که برخلاف این مقدار هستند بسیار زشت و چه‌بسا غیرطبیعی و مصنوعی به نظر می‌رسند. این‌یک بخش کوچک است که توضیح می‌دهد چرا وقتی از عدد ۱٫۶۱۸بسیار دور می‌شویم، احساسات نامناسب روندهای طولانی به وجود می‌آید.

پس از آن معامله گران نیز متوجه شدند که قیمت‌ها به نسبت‌های فیبوناچی واکنش نشان داده و تغییر جهت می‌دهند پس بنابراین می‌توان با استفاده از فیبوناچی نقاط چرخ قیمت را برای خرید و فروش پیدا کرد.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس  www.tadbirhome.com مراجعه نمایند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه