اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811124458613337

6 نکته کلیدی در حمل و جابجایی کمپرسور

کد: 139811124458613337

http://bit.ly/3bbVOH4

، تبریز , (اخبار رسمی): در ادامه 6 نکته از مهم ترین نکات کلیدی در زمینه حمل و نقل و جابجایی کمپرسور آمده است. امروزه در برخی از کارخانجات و صنایع مادر کشور به جهت تغییر روند خط تولید و تغییر جهت و مسیر نیازمند عوض کردن مکان فیزیکی کمپرسور هستند که در ادامه به تمامی این موارد مهم پرداخته شده است.

6 نکته کلیدی در حمل و جابجایی کمپرسور
کمپرسور اسکرو نصب شده در اتاق هوا جهت تولید هوا و انتقال به خط تولید

حمل و جابجایی کمپرسور اسکرو یکی از مهم ترین مقوله‌هایی است که اغلب صنایع با آن مواجه هستند.

در برخی از صنایع کوچک و بزرگ کشور جهت بالا بردن راندمان کار و سریع تر شدن سرعت کار اتوماسیون صنعتی اقدام به تغییر مکان فیزیکی کمپرسور کرده و خط هوا را مجددا تنظیم و تمامی اتصالات را از نو آب بندی و تنظیم می‌کنند و سپس استفاده از دستگاه را از نو شروع کرده و خط تولید شروع به کار می‌کند.

قبل از اقدام برای جابجایی کمپرسور رعایت نکات ذکر شده بسیار مهم و حیاتی است و در صورت رعایت نکردن این نکات، در برخی موارد منجر به وارد شدن خسارت‌های بسیار زیاد و جبران ناپذیری به خود دستگاه، اپراتور در حال کار و سایر تجهیزات وابسته می‌شود:

1- قبل از جابجایی کمپرسور تمامی کانکتورهای برقی، خط لوله هوا متصل به کمپرسور باز و آزاد شود.

2- نسبت به وزن کمپرسور از لیفتراک، لانسر و یا جرثقیل با تناژ مناسب و دقیق استفاده شود.

3- جهت بلند کردن کمپرسور از تسمه‌های عریض کتانی مخصوص جرثقیل استفاده شود و از بکار بردن تسمه‌های فرسوده و کهنه نامقاوم خودداری شود.

4- از ایستادن در کنار و زیر دستگاهی که توسط جرثقیل بلند شده است جددا خودداری شود و متاسفانه موارد متعددی باعث وارد شدن صدمه‌های جبران ناپذیر جسمانی به فرد شده است.

5- از بکار بردن تسمه فلزی یا زنجیر برای جابجایی دستگاهی که جای قلاب ندارند خودداری شود بعضا مشاهده می‌شود با بستن تسمه به دور دستگاه اقدام به جابجایی می‌شود که در این حالت فشار اصلی به بدنه دستگاه وارد می‌شود و تغیر شکل در ظاهر دستگاه و امکان وارد آمدن اشکالات فنی به سایر قطعات نیز وجود دارد.

6- برای جابجایی دستگاه بوسیله جرثقیل مطابق اصول تسمه کشی باید اقدام شود و افراد متخصص باید این کار را انجام دهند و همچنین برای جلوگیری از فشار بیش از حد به طرفین کاناپه که باعث تغییر شکل و خم شدن بدنه می‌شود باستی از تسمه یا کابل (دارای قلاب) بلندتر استفاده شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بادرو کمپرسور

بادرو کمپرسور با نزدیک به نیم قرن تجربه و حضور بین المللی در صنعت کمپرسورسازی و با هدف گسترش کیفیت و جلب رضایت مشتری فعالیت نموده است . فروش و خدمات پس از فروش انواع کمپرسور و محصولات وابسته به این صنعت تنها بخشی از دستاوردهای ما برای گسترش سبد محصولات بادرو در این سال ها بوده است که با تلاش شبانه روزی و تحقیقات جامع کارشناسان به این مهم دست یافته ایم .در راستای خدمات بهتر مدیران فروش بادرو در تمام روزهای سال آماده پاسخگویی به نیاز شما مشتریان خواهد بود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار