کد: 139811124461214449

طراحی سایت حرفه‌ای چگونه است؟

کد: 139811124461214449

http://bit.ly/37oJsbG

، تهران , (اخبار رسمی): یک وب سایت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ رازهای طراحی یک وب سایت حرفه‌ای در ادامه آمده است.

قیمت طراحی سایت حرفه ای
قیمت طراحی سایت حرفه ای - مفاله قیمت طراحی سایت حرفه ای

طراحی یک سایت خوب و دارای بازخورد بالا همیشه از اهمیت بالایی بین شرکت‌های طراحی سایت و متقاضیان طراحی سایت برخوردار بوده است. در ادامه ابتدا ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای مشخص شده و سپس قیمت طراحی سایت حرفه‌ای بررسی شده است.

مطالب کلی در مورد نحوه محاسبه قیمت طراحی سایت و همچنین رازهایی که شاید تاکنون از آن‌ها بی خبر بوده باشید معرفی شده است.

ویژگی‌های ظاهری یک وب سایت حرفه‌ای

طراحی حرفه‌ای یک سایت از مهم ترین عوامل موفقیت سایت است. طراحی یک سایت دقیقا مثل طراحی دکوراسیون یک مغازه یا محل کار شما است نظر یک مخاطب به محض ورود بیشتر به عوامل ظاهری جذب می‌شود این عوامل ظاهری می‌توانند منتقل کننده‌ی بسیاری از احساسات باشند مانند حس امنیت اعتماد و تمایل به همکاری پس باید در طراحی به دقت عمل کرد.

همچنین باطن. شاید در ابتدا چیزی که باعث می‌شود مخاطب از سایت خوشش آید عوامل ظاهری یک وب سایت باشد اما چیزی که او را در وب سایت نگه می‌دارد باطن است که همان محتوای قدرتمند یک وب سایت است. در طراحی حرفه‌ای سایت باید به هردوی این موارد توجه شود و یک سایت حرفه‌ای باید دارای ویژگی‌های زیر باشد تا حرفه‌ای قلمداد شود. در ادامهویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای را مورد بحث قرار گرفته است.

1. خلاقانه و زیبا طراحی شود

یک وب سایت حرفه‌ای باید متفاوت باشد در جایی که همه مثل هم هستند. طراحی خلاقانه‌ی محتوا از عواملی است که یک سایت خوب را می‌سازد. استفاده از خلاقیت در طراحی سایت موضوعی است که باعث متمایز شدن وب سایت از دیگر سایت‌ها می‌شود به همین دلیل است که امروزه یک وب سایت حرفه‌ای باید عنصر خلاقیت را سرلوحه‌ی خود قرار دهد. خلاقیت در طراحی منجر به تولید محتوای ناب و جدید می‌شود که از مهم ترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای است و شما را از دیگر رقبا متمایز کرده و بازتاب خوبی برای سایت شما به ارمغان می‌آورد. پس طراحی یک سایت حرفه‌ای باید خلاقانه، بروز و مفید باشد.

2. دارای اسکرول طولانی و جذاب باشد

در طراحی سایت یکی از عواملی که باید به آن توجه به خصوصی صورت گیرد این است که یک سایت دارای اسکرول طولانی و جذاب باشد. یک اسکرول طولانی باعث به وجود آمدن تنوع در محتوای آن صفحه می‌شود که نتیجه‌ی آن ماندن هر چه بیشتر مخاطب در سایت است که این موضوع بازخورد بالا را تضمین می‌کند. اما در این بین نکته‌ی حائز اهمیت این است که مخاطب از اسکرول خسته نشود. محتوای سایت باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را هرچه بیشتر تشویق به ادامه کند که باعث بازخورد بالای سایت و جذب مخاطبان بلقوه می‌شود. یک سایت حرفه‌ای باید جذاب و مفید باشد

3. استفاده درست از رنگ‌ها در طراحی

استفاده‌ی صحیح از رنگ‌ها و روانشناسی رنگ‌ها از دیگر عوامل مهم در طراحی یک سایت حرفه‌ای است. رنگ‌ها هرکدام پیام مخصوص خود را دارند و منتقل کننده حسی هستند. برای مثال رنگ قرمز رنگ هیجان و انرژی است رنگ سبز رنگ آرامش و سکون است و… حالا با توجه به این نکته می‌توان پیام را با کمک محسوسات به بهترین نحو به مخاطب انتقال داد. رنگ‌ها به طرح‌های ما وضوح بیشتری می‌بخشند که باعث درک بهتر می‌شود. که این مورد در طراحی یک سایت حرفه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

4. استفاده از محتوای کاربردی و مفید

محتوایی که برای یک سایت طراحی می‌شوند نباید تک بعدی و فقط به منزله‌ی مطالعه و اتلاف وقت باشند. محتوای خوب محتوایی است که کاربردی دانش آموز و مفید باشد و از بیراهه‌ها بپرهیزد. مخاطبان محتوایی را دوست دارند که از آن چیزی بیاموزند و در عین حال برایشان جذابیت و کاربرد داشته باشد. این یکی از مواردی است باید در تولید محتوا برای یک سایت رعایت شود چرا که یک سایت حرفه‌ای نیازمند محتوای حرفه‌ای نیز است.

5. استفاده از محتوای دارای موشن و حرکت

موشن‌ها و تصاویر متحرک نقش cgi (جلوه های ویژه) در سینما را برای یک سایت ایفا می‌کنند. مخاطبان امروزی در نگاه اول توجه خاصی به ظاهر دارند موشن‌ها و تحرکات در یک سایت می‌توانند برای مخاطب بسیار جذاب باشند و آنها را غرق در موضوع کنند به همین خاطر استفاده از این عنصر دارای اهمیت به سزایی در افزایش جذابیت یک سایت است و باعث می‌شود مراجعه کننده زمان قابل توجه‌ی را در سایت صرف کند. این یکی دیگر از مواردی است که استفاده‌ی خلاقانه از آن تاثیرات بسیار مثبتی دارد و قطعا در یک طراحی حرفه‌ای ظاهری باید لحاظ شود.

6. استفاده از رسانه‌های مختلف در طراحی

رسانه در معنای لغت به معنی وسیله‌ی برای رساندن پیامی از تولید کننده‌ی پیام به دریافت کننده است. در طراحی سایت رسانه‌های زیادی برای رساندن این پیام وجود دارد اعم از ویدیو، متن، تصویر، صوت و … .اما استفاده‌ی زیاد و غیر اصولی از آنها اشتباه است. متون طولانی باعث خستگی خواننده شده صوت‌ها و ویدیوهای طولانی حوصله سر بر هستند و استفاده افراطی از تصاویر سایت را صرفا به یک گالری تبدیل می‌کند. در تولید رسانه‌ها باید بکوشیم تا از تعامل رسانه‌ها استفاده کنیم و مطالب را جذاب‌تر و خستگی را کاهش دهیم تا مخاطبان از لحظه لحظه‌ها لذت برده و خسته نشوند.

ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای (در موارد داخلی)

مطالبی که در بالا گفته شد ویژگی‌های ظاهری در طراحی حرفه‌ای سایت بود اما طراحی حرفه‌ای تنها ظاهر نیست بلکه در پس پرده‌ی شمایل سایت نیز باید حرفه‌ای رفتار شود و همانطور که ابتدا گفته شد یک سایت حرفه‌ای محصولی ترکیبی از این دو بخش است.

۱. در طراحی سایت از تکنولوژی AMP استفاده شود

کلمه‌ی A.M.P مخفف accelerated mobile pages است. طی سه سال اخیر با توجه به افزایش آمار مبنی بر این موضوع که بیشتر افراد وبگرد از تلفن همراه خود برای وبگردی استفاده می‌کنند گوگل در فوریه سال ۲۰۱۶ از قابلیت جدیدش رونمایی کرد تکنولوژی AMP به سایت شما این قابلیت را می‌دهد که سرعت سایت خود را در نسخه‌ی موبایلی افزایش دهید یعنی سرعت بارگزاری یک سایت در تلفن‌ها باید به همان میزانی که بارگزاری یک صفحه در دسکتاپ با سرعت خوبی انجام می‌شود در تلفن‌های همراه نیز به همین صورت باشد.

سایت‌هایی که از این قابلیت استفاده نمی‌کنند در حالت موبایل سرعت کمتری نسبت به دسکتاپ دارند که باعث کاهش امتیاز و همچنین افت اعتبار می‌شود لذا با توجه به این که پیش‌تر گفته شد که بیشتر وبگردان از موبایل برای وبگردی استفاده می‌کنند یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای با استفاده از تکنولوژی AMP تمامی مشکلات مشتریان موبایلی را پوشش می‌دهد.

۲.سایت را وفق پذیر با هرگونه به روز رسانی یا تغییر طراحی می‌کند

با توجه به پیشرفت و گسترده شدن روز افزون اینترنت یک شرکت حرفه‌ای یک سایت را محدود به زمان و قابلیت‌های زمان طراحی نمی‌کند بلکه به گونه‌ای این کار را  انجام می‌دهد که سایت کاملا وفق پذیر با قابلیت توسعه و به روزرسانی باشد و یا اگر به هر نحوی نیاز به تغییر کاربری داشت بتوان آن را با ساده ترین تغییرات انجام داد.

۳.طراحی ریسپانسیو سایت

ریسپانسیو در معنی لغوی به معنی واکنش گرا بوده است. با توجه به این موضوع که افراد مختلف با استفاده از کنسول‌های مختلف (تلفن همراه ، کامپیوتر ، تبلت و…) وبگردی می‌کنند یک سایت حرفه‌ای نباید محدود به کنسول باشد. سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که در تمامی کنسول‌ها به شکل استاندارد واقع شود و ابعاد و اندازه‌های خود را به صورت هوشمند بهینه کند و متناسب با کنسول مورد استفاده باشد.

۴.در طراحی سایت کاملا SEO FRIENDLY رفتار کند

یکی از نکات مهم در طراحی سایت این است که طراحی آن با توجه به استانداردهای SEO صورت گیرد چرا که SEO یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت یک سایت به شمار می‌رود. seo friendly به این معنی است که تمامی محتوای یک وب سایت کاملا طبق استانداردهای SEO تولید شده و امکان گرفتن امتیاز خوب را از طرف گوگل در صورت اقدام به انجام اعمال SEO فراهم می‌کند و باعث ارتقاع رتبه‌ی سایت می‌شود.

۵. امنیت وب سایت

امنیت وب سایت از عوامل بسیار مهم و حائز اهمیت در طراحی حرفه‌ای یک وب سایت است. در تمامی مراحل طراحی باید بسیار محتاطانه عمل کرد و تمامی مسائل امنیتی را رعایت کرد. امنیت وب سایت در این بخش از مهم ترین عواملی است که به شدت باید روی آن تاکید شود.

قیمت طراحی سایت حرفه‌ای

قیمت طراحی سایت حرفه‌ای، با توجه به موارد و مسائلی که مورد بحث قرار گرفت می‌تواند قیمتی بین ۴/۵۰۰/۰۰۰ تا ۱۰/۰۰۰/۰۰۰  را به خود اختصاص دهد. قیمت ذکر شده در قسمت بالا متغییر بوده و نسبت به پلن‌ها و تعرفه‌های طراحان و همچنین خدماتی که ارائه می‌کنند محاسبه می‌شود.

مطالبی که گفته شد از موثرترین و مهم ترین عوامل در طراحی یک سایت حرفه‌ای به شمار می‌روند شما می‌توانید با بهره گیری از مطالبی که ذکر شد بهترین انتخاب را داشته باشید و حرفه‌ای‌ها را تشخیص دهید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طراحی سایت و چگونگی محاسبه قیمت طراحی سایت می‌توانند به سایت شرکت طراحی سایت آسان به آدرس www.ewd-co.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت طراحی سایت آسان

فعالیت در حوضه طراحی وب سایت به صورت حرفه ای و تمام خدمات تحت وب