کد: 139811134462914449

بررسی شرایط و قیمت طراحی سایت

کد: 139811134462914449

http://bit.ly/2SChrcr

، تهران , (اخبار رسمی): ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای چیست؟ عوامل اصلی موثر بر قیمت طراحی سایت چیست؟ پاسخ این سوالات در ادامه آمده است.

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت - مفاله قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت و چگونگی برآورد آن از مسائل مهمی است که باید به آن دقت شود. در ادامه عوامل موثر بر این موضوع بررسی شده است. قیمت طراحی سایت چقدر است؟ پارامترهای برآورد قیمت طراحی سایت چیست؟ یک سایت استاندارد ابتدا باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

مطالبی که بررسی شده است:

 • عوامل پایه ای موثر بر قیمت طراحی سایت
 • عوامل متغیر موثر بر قیمت طراحی سایت
 • عوامل مربوط به قیمت که باید به آن ها توجه داشته باشید

عوامل پایه‌ای موثر بر قیمت طراحی سایت

منظور از عوامل پایه‌ای موثر بر قیمت طراحی سایت عواملی ثابت است که تمامی طراحان سایت از آن‌ها در برآورد قیمت طراحی سایت از آن پیروی می‌کنند که البته گفتنی است برای این موارد قیمتی ثابتی تعریف نشده اما جزو پایه و اساس این کار محسوب می‌شوند و بین طراحان عواملی ثابتند که در طراحی سایت چه عواملی و معیارهایی مهم هستند و بیشترین تاثیر بر قیمت را دارند و چگونه می‌توان از این معیارها با خبر شد. در ادامه توضیحات مختصری داده شده است.

۱.دامنه: دامنه (domain) اسم یا آدرسی مخصوص است که قابلیت دسترسی به یک سایت را فراهم می‌کند همچنین باعث تمایز آن از هر وب سایت دیگری می‌شود. مانند www.ewd-co.com . هر دامنه دارای سه بخش است که با دات (.) از هم جدا شده‌اند.

هر بخش به چه معناست؟

۱: بخش اول وجودیت آدرس WWW

۲: بخش دوم نام دامنه (domain name) که همان نام وب سایت است. مثلا  ewd یا pakshoma

۳: بخش سوم پسوند وب سایت است که دو نوع است جی تی ال دی (Generic) که نشان دهنده‌ی نوع سایت است مثلا sch برای مدرسه (school) یا co برا کمپانی (company) و نوع دوم آن سی تی ال دی (country) است که نشان دهنده‌ی کشور است برای مثال برای ایران (ir.) و یا (ru.) برای روسیه و …

 گذشته از تمام اینها دامنه یکی از عوامل ثابت و مهم برای یک سایت است که توضیح داده شد و انواع آن گفته شد اما گفتنی است که از قیمت ی ثابتی برخوردار نبوده و شرکت‌های فروش دامنه قیمت‌های خود را برای فروش دارند.

۲.هاست (سرور)

هاست (Host) فضا و یا مکانی است که شما برای بار گذاری اطلاعات و فایل‌ها و کد‌های سایت خود به آن نیاز دارید که این فضا نیز مانند دامنه توسط شرکت‌های هاستینگ دارای سرورهای ایمن و قدرتمند برای شما فراهم می‌شود حال هاست هم در طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای این مورد نیز شرکت‌های ارائه دهنده‌ی هاست قیمت‌های خود را دارند که این قیمت‌ها و قیمت‌ها متناسب با خدماتی که شرکت‌های هاستیگ در اختیار مشتری قرار می‌دهند متغییر است. برای مثل مقدار فضای هاست قدرت سرور و دیگر خدماتی که آن شرکت ارائه می‌کند. 

۳.قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت بین طراحان متناسب با خدمات که پیش از پروژه در هنگام پروژه و پس از انجام پروژه ارائه می‌دهند متغییر است. همه‌ی ما مثالی متداول از گذشته که می‌گوید هر چقدر پول بدهی به همان اندازه هم آش نسیبت می‌شود را به یاد داریم این موضوع هم جدا از این مثال نیست حرفه‌ای‌ها قیمت خود را دارند و این قبیل مخارج تماما صرف بذر کاشته شده می‌شود.

شاید قیمت بین طراحان مختلف متفاوت باشد شما هم قطعا نمی‌توانید طراحی ارزان قیمت و غیر حرفه‌ای را با طراحی حرفه‌ای و تمام عیار یک سایت مقایسه کنید. طراحی حرفه تنها به بالا آوردن سایت روی اینترنت منتهی نمی‌شود بلکه یک طراحی حرفه‌ای متشکل از طراحی‌های گرافیکی موشن گرافی‌‌ها ایمن سازی وب سایت تولید محتوای استاندارد رعایت پارامترهای جهانی و… در طراحی آن است.

اما درست است که قیمت‌ها متفاوت است و به اندازه‌ی پولی که می‌دهید خدمات هم متفاوت است اما باید همیشه تمام جوانب را نیز در نظر گرفت چرا که هستند افرادی که بهای حرفه‌ای‌ها را طلب دارند اما از رفتار آنها بر خورد نیستند.

۲: عوامل متغیر بر قیمت طراحی سایت

همه ما همه روزه خریدهای بسیاری انجام می‌دهیم. برای مثال خرید یک تلفن همراه را در نظر داشته باشید وقتی که شما برای خرید یک تلفن اقدام می‌کنید مبلغی را باید برای آن بپردازید اما موقع خرید فروشنده می‌گوید گلس (شیشه محافظ صفحه) هم می‌خواهید؟ یا مثلا می‌گوید قاب محافظ چطور؟

حال در طراحی سایت هم به همین شکل است هر طراح یا هر شرکت طراحی سایت پلن‌های به خصوصی برا ارائه به متقاضیان خود دارد که این موارد جزو عوامل متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت است که موجب ایجاد اختلاف و تفاوت قیمت می‌شود.

عوامل متغییر تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت عواملی هستد که بین طراحان و هم چنین بین سلیقه‌ها متفاوت است. برا مثال شخصی دوست دارد طراحی سایتش تماما با کدنویسی انجام گیرد. دیگری کار با CMS ها را ترجیح می‌دهد یا مثلا خدمات پس از طراحی که هر کس به مشتری خود ارائه  می‌دهد. در ادامه این موارد را مورد بررسی بیشتر قرار می‌دهیم.

۱.کدنویسی یا CMS

برای طراحی یک وب سایت راه‌های بسیاری وجود دارد که هر طراح و یا متقاضی دلایل خود را برای انتخاب هر راه دارند بعضی‌ها کدنویسی را انتخاب می‌کنند. کدنویسی نیز خود زبان‌های مختلفی دارد چون asp.net . php . Ruby  و غیره CMS به معنی سیستم مدریت محتوا (content management system) که خود دارای انواعی چون wordpress . joomla . wix  و … است که متناسب با سلیقه و هدف موردنظر انتخاب می‌شود.

۲.پلن‌های پیشنهادی طراحان

از دیگر عوامل متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت پلن‌های پیشنهادی و خدماتی است که طراحان سایت برای سفارش به شما ارائه می‌دهند و اجرایی می‌کند برای مثال امنیت وب سایت افزایش سرعت وب سایت و … همه و همه از عواملی هستند که به طور معمول از نکات ثابتی نیست که تمامی طراحان به آن مقید و پایبند باشند. هر طراح برای پروژه‌ی خود برنامه‌هایی دارد و دارای پلن‌هایی از پیش تعیین شده است که قصد دارد آنها را در کار خود پیاده سازی کند و همین موضوع این مورد را جزو موارد متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت price web design می‌سازد.

پلن‌ها و بسته‌های ارائه شده توسط شرکت طراحی سایت آسان را می‌توان در بخش  قیمت طراحی سایت مشاهده کرد. پلن‌های شرکت‌های طراحی سایت و خدماتی که ارائه می‌دهند رابطه‌ی مستقیمی با تعرفه و رفتار حرفه‌ای آن‌ها دارد.

موارد و مفاد ثابتی که در پلن‌های هر طراح حرفه‌ای سایت باید وجود داشته باشد به شرح زیر است:

 • طراحی سایت کاملا سفارشی و مطابق میل صورت گیرد.
 • در طراحی سایت از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شود.
 • سایت وفق پذیر با هرگونه به روز رسانی و قابل تغییر طراحی شود.
 • طراحی ریسپانسیو سایت صورت گیرد.
 • در طراحی سایت کاملا S.E.O friendly رفتار شود.
 • استانداردهای گوگل تماما رعایت شود.
 • سایت دارای امنیت کامل باشد.
 • نوع طراحی ذکر شود.
 • کنترل پنل آموزش داده شود.
 • بهینه سازی سایت صورت گیرد.
 •  تعرفه‌های انواع سایت‌ها

وب سایت شرکتی چیست؟

وب سایت‌های شرکتی چیزی در حدود ۸۰% از وب سایت‌های موجود در سطح اینترنت را تشکیل می‌دهند این وب سایت‌ها در اصل سایت‌های داینامیک حساب می‌شوند این نوع وب سایت برحسب خواسته‌ی متقاضی و صاحبان انواع کسب و کارها و بر حسب نیاز و طلب کسب و کار طراحی می‌شوند و تمامی نیازهای آنها را در حوضه‌ی کاری آنها پوشش می‌دهند.

این وب سایت‌ها در اصل بیشتر تمرکز بر روی معرفی و تبلیغ کردن نوع کسب و کار  دارند برای مثال شخصی در حوضه خدمات مانند دکوراسیون منزل  و یا مثلا شرکتی در امر آژانس مسافرتی فعالیت دارند و می‌خواهد تبلیغ کسب و کار خود را بکنند سایت این افراد در این گروه گروهبندی می‌شود و نه فقط اینها بلکه این نوع سایت انواع مشاغل چون پزشکان، مهندسان، شرکت‌های خدماتی، آموزشگاه‌ها، تولیدی‌ها و غیره را پوشش می‌دهند.

وب سایت فروشگاهی چیست؟

وب سایت فروشگاهی، فروشگاه آنلاین ( E – commerce ) نوعی وب سایت و یا بهتر است بگوییم یک فروشگاه آنلاین تمام عیار است. فروشگاهی که تمام وقت باز است و بهترین باز خورد را برای کسب و کار شما دارد. این نوع از وب سایت طراحی پیچیده‌ای دارند اما از نوع حرفه‌ای وب سایت محسوب می‌شوند. فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند کاربری‌های مختلف داشته باشند و انواع محصولات و خدمات را ارائه دهند.

طراحی هر دونوع از وب سایت‌هایی که در قسمت بالا گفته شد از قیمت متفاوتی برخوردار است.

با خواندن مقالات منتشر شده در این بخش می‌توانید با دانش و اطمینان بهترین انتخاب را انجام داده و مطمئن باشید که نتیجه این انتخاب درست را خواهید دید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طراحی سایت می‌توانند به سایت EWD.ir مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت طراحی سایت آسان

فعالیت در حوضه طراحی وب سایت به صورت حرفه ای و تمام خدمات تحت وب