کد: 139811144466514468

تاور کرین

تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟

کد: 139811144466514468

http://bit.ly/3733d8q

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه اطلاعاتی در مورد انواع تاو کرین و کاربرد آن آمده است.

تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟
تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخچه تاور کرین

تاور کرین از بدو تأسیس در شهر لاکلایت فرانسه، در سال ۱۹۲۸ ، رهبر جهانی در تولید جرثقیل‌های برج بوده و دارای بیش از ۱۰۰۰۰۰ جرثقیل فروخته شده و نصب شده در سراسر جهان است. امروزه این شرکت بیش از ۶۰ مدل از کارخانه‌های تولیدی در فرانسه، ایتالیا، پرتغال، هند و چین تولید می‌کند.

Potain نمایانگر انواع مختلف محصول است که برای برنامه‌های مختلف طراحی شده است و سپس از طریق شبکه جهانی فروش Manitowoc به فروش می‌رسد. Potain سه خانواده جرثقیل برج تولید می‌کند. جرثقیل‌های کوچک جرثقیل Potain جرثقیل های خود نصب هستند.

جرثقیل‌های از ۱ تن الی ۸/۷ تن، جرثقیل‌های از ۸/۷ تن الی ۶۴ تن و جرثقیل‌های از ۶۴ تن الی ۱۶۰ تن.

نوآوری‌ها شامل Ultraview Cab، کنترل‌های جدید رانندگی CCS و برد بالابر LVF است. شهرت روزافزون این شرکت جذابیت خود را با واحد Potain گسترده‌تر کرده است. جرثقیل‌های برجی نه تنها در اماکن ساختمانی سنتی یافت می‌شوند بلکه در پروژه‌های ساخت سد، نیروگاه‌ها، کارخانه‌های کشتی سازی و پروژه‌های ساخت پل نیز کمک می‌کنند.

شرکت potain با ساخت انواع و اقسام مختلفی از جرثقیل‌های برجی در دنیا مطرح است.

تاور کرین پتن یک شکل مدرن از جرثقیل است که از قطعات اصلی مشابه تشکیل شده است و در با بتن به زمین ثابت شده، تاور کرین پتن ( جرثقیل برجی ) اغلب بهترین ترکیب از ارتفاع و ظرفیت بلند کردن را دارد و در ساخت و ساز ساختمان‌های بلند استفاده می‌شود. پس از اتصال پایه به دکل می‌توان به تاور کرین پتن ارتفاع داد. علاوه بر این دکل به واحد گردان ( دنده و موتور ) اجازه می‌دهد تا جرثقیل بچرخد. در بالای واحد گردان سه بخش اصلی وجود دارد: بازوی افقی بلند ( بازوی کار یا فلش ) بازوی افقی کوتاه ( بازوی تعادل یا کنفلش ) و کابین اپراتور.

اجزای تاورکرین پتن

بازوی فلش قسمتی از تاور کرین است که بار را حمل می‌کند. بازوی کنفلش حامل وزنه تعادل است، معمولا از بلوک‌های بتونی تشکیل شده و نیروی حاصل از بار را به مرکز جرثقیل منتقل می‌کند.

اپراتور تاور کرین پتن یا از کابین بالای جرثقیل و یا بوسیله کنترل از راه دور از روی زمین جرثقیل را کنترل می‌کند. در حالت اول کابین اپراتور در بالای جرثقیل متصل به قسمت گردان است یا در قسمت پایین آن قرار دارد.

اپراتور تاور کرین با استفاده از موتورهای الکتریکی، سیم بکسل و قرقره‌ها قلاب را کنترل می‌کند. قلاب بر روی گهواره متحرک فلش تاور کرین قرار دارد.

کاربردهای تاورکرین پتن

از مهمترین کاربردهای تاور کرین پتن عبارتند از:

ساختمان سازی: همانطور در ساخت ساختمان‌های بزرگ دیده‌اید تاور کرین‌ها نقش مهمی را در ساختمان سازی ایفا می‌کند.

پل سازی: در اجرای مراحل پل سازی و جابه جای سازه‌های بسیار سنگین از تاور کرین پتن استفاده می‌شود.

برج سازی: شاید یکی از مواردی که بیشترین کاربرد را برای تاور کرین‌ها دارد ساخت برج‌های بلند یا همان آسمان خراش‌ها هستند. برای حمل مصالح و سازه‌ها و قطعات آهنی و بتونی از تاور کرین‌ها با ارتفاع زیاد استفاده می‌شود.

سدسازی: درصد سازی برای جابجایی قطعات بتونی از تاور کرین‌ها استفاده می‌شود.

اجزای کلی تاور کرین

۱ – بازوی کار تاور کرین و کنفلش یا بازوی تعادلی تاور کرین
۲ – واحد گردان تاور کرین پتن
۳ – دکل یا سکشن‌های ارتفاعی تاور کرین
۴ – کاج تاور کرین
۵ – پایه تثبیت یا آنکر تاور کرین پتن

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کیا تاورکرین به آدرس www.kiatowercrane.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کیا تاور کرین

کیا تاورکرین مجموعه ایست با بیش از بیست و پنچ سال تجربه ی فعال در صنعت تاورکرین، آسانسور حمل مصالح و بچینگ پلانت با مشارکت فعال در ارائه ی مشاوره و خدمات فنی به پروژه های ساختمانی و صنعتی کشور.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان