اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981115446698392

خرید بیمه عمر منطقی است یا نه؟

کد: 13981115446698392

http://bit.ly/36X9kLF

، (اخبار رسمی): بیمه عمر از بیمه‌هایی است که به دلیل طولانی بودن مدت قرارداد آن، حساسیت زیادی برای خرید آن وجود دارد. خرید بیمه عمر از بیمیتو به شما این امکان را می‌دهد که با مقایسه قیمت و همچنین شرایط بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف بتوانید بهترین بیمه‌ای که پاسخگوی نیازتان باشد را خریداری کنید.

بالاخره خرید بیمه عمر منطقی است یا نه؟
خرید بیمه عمر منطقی است یا نه؟

در سال‌های اخیر شاهد افزایش استقبال خرید بیمه عمر بوده‌ایم. نه تنها درصد افرادی که برای خود بیمه عمر تهیه می‎کنند افزایش یافته بلکه در واقع شرایطی ایجاد شده که بعضی از افراد حس می‌کنند اگر بیمه عمر نداشته باشند از بقیه عقب افتاده‌اند! در این میان هم افرادی وجود دارند که نسبت به خرید این بیمه مردد هستند و نمی‌دانند که آیا داشتن بیمه عمر واقعا منطقی است یا نه؟ بهترین راه برای خرید هر چیزی بررسی جوانب آن است. بیمه عمر هم از این قاعده مستثنی نیست، زیرا مدت قرارداد بیمه عمر بین 5 تا 30 سال است و افراد با خرید بیمه عمر، سال‌های متوالی به شرکت‌های بیمه حق بیمه می‌پردازند بنابراین حق بیمه‌گزار است که بداند در ازای پرداخت این مبالغ دقیقا چه مزایایی بدست می‌آورد.

خرید بیمه عمر، یک تیر و چند نشان

بیمه عمر انواع مختلفی دارد از جمله بیمه عمر زمانی، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و... که البته چون بیمه عمر و سرمایه‌گذاری از بقیه طرح‌های بیمه عمر، کامل‌تر است طرفداران بیشتری هم دارد. در واقع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم با پوشش‌های بیمه‌ای که دارد از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کند و هم امکان کسب سود را برای بیمه‌گزار فراهم می‌کند. در اینجا می‌خواهیم مزایایی که با خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به دست می‌آورید را بررسی کنیم تا ببینید واقعا بیمه عمر ارزش خرید دارد یا نه.

پوشش‌های بیمه‌ای: پوشش فوت، پوشش‌ اصلی و اساس بیمه عمر است. طبق این پوشش، چنانچه بیمه‌شده در مدت قرارداد بیمه، فوت کند شرکت بیمه اندوخته بیمه را به صورت یکجا به ذی‌نفعان وی می‌پردازد و از این طریق از زندگی آن‌ها حمایت می‌کند. البته پوشش فوت تنها پوشش بیمه عمر نیست؛ بلکه بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر از پوشش‌های دیگری مانند نقص عضو و ازکارافتادگی، پوشش هزینه پزشکی و  امراض خاص نیز بهره‌مند می‌شود.

سود حاصل از سرمایه‌گذاری: به اندوخته بیمه عمر دو نوع سود تعلق می‌گیرد؛ سود مشارکت در منافع و سود تضمینی. میزان سود تضمینی را بیمه مرکزی تعیین می‌کند، بنابراین این سود در شرکت‌های مختلف یکسان است. شرکت‌های بیمه همچنین با اندوخته بیمه‌گزار در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و سود حاصل از آن را با بیمه‌گزار قسمت می‌کنند. این سود، سود مشارکت در منافع نام دارد که 85 تا 90 درصد آن به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

بیمه‌گزار همچنین می‌تواند از اندوخته بیمه عمر خود وام بگیرد. ممکن است با خود بگویید تا زمانی که امکان دریافت تسهیلات از بانک وجود دارد پس چرا باید از اندوخته بیمه عمر وام بگیریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم دریافت وام از سپرده بیمه عمر به تشریفات خاصی نیاز ندارد و بیمه‌گزار می‌تواند بدون نیاز به داشتن ضامن و وثیقه تا 90% اندوخته بیمه عمر خود را وام بگیرد.

بهترین بیمه عمر کدام است؟

حال ممکن این سوال برایتان پیش آید که اصلا چه تفاوتی بین بیمه عمر در شرکت‌های مختلف وجود دارد؟ شرکت‌های بیمه ممکن است بیمه عمر را با مزایای مختلفی ارایه دهند برای مثال بیمه عمر پاسارگاد علاوه بر پوشش‌های گفته‌شده پوشش‌های اضافی مثل پوشش آتش‌سوزی، زلزله، آتش‌فشان، پوشش اعتصاب، بلوا و شورش را به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد. همچنین بیمه پاسارگاد برای کسانی که بیمه عمر و تامین آتیه دارند تخفیف بیمه بدنه پاسارگاد را در نظر می‌گیرد. میزان این تخفیف با توجه به سپرده بیمه عمر بیمه‌گزار تعیین می‌شود.

برای این که بیمه‌گزار از مزایایی که هر شرکت ارایه می‌دهد آگاه شود، باید بتواند قبل از خرید، استعلام بیمه را انجام دهد و از شرایط و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف مطلع شود. در حال حاضر امکان خرید بیمه اینترنتی فراهم شده که به بیمه‌گزار کمک می‌کند ابتدا جدول بیمه عمر و میزان سود حاصل از خرید بیمه عمر را به تفکیک هر سال مشاهده کند و بعد برای خرید خود تصمیم بگیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمیتو

از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو هر لحظه و هر جایی که هستی می‌تونی به صورت آنلاین بیمه بخری. فقط کافیه به چند تا سوال ساده، جواب بدی تا بتونی کیفیت و قیمت ده‌ها شرکت بیمه مورد تایید بیمه مرکزی رو مقایسه کنی. آخر سر بیمه‌ای که به نظرت مناسب‌تر هست رو انتخاب کنی و بخری و در خونه تحویل بگیری.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه