اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154468112729

تعریف میلگرد کششی و بررسی انواع آن

کد: 139811154468112729

http://bit.ly/2RZM9vJ

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از انواع محصولاتی که برای جبران مقاومت کششی در بتن از آن استفاده می‌شود، میلگرد کششی است که می‌تواند مقاومت کششی سازه را افزایش دهد، این محصول هم مانند سایر محصولات از استانداردهای مختلفی پیروی می‌کند که شامل موارد زیر هستند.

تعریف میلگرد کششی بررسی انواع آن
میلگرد کششی

زمانی که از بتن برای ساخت ستون‌های ساختمان‌ها استفاده می‌شود، بتن به تنهایی نمی‌تواند نیروهای مختلف را تحمل کنند و نیاز به میلگرد برای جبران است، از انواع مختلف میلگرد در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود یکی از انواع این محصول که برای جبران مقاومت کششی در بتن از آن استفاده می‌شود، میلگرد کششی است که می‌تواند مقاومت کششی سازه را افزایش دهد، این محصول هم مانند سایر محصولات از استانداردهای مختلفی پیروی می‌کند که شامل موارد زیر هستند.

استاندارد میلگرد کششی

به طور کلی استانداردهای مقاطع فولادی در کشورهای مختلف متفاوت است، میلگرد هم به همین شکل است، یکی از عواملی که درصد مقاومت کشش محصول را مشخص میکند، همان استانداردی است در ساخت آن به کار گرفته شده است، البته استانداردهای مختلف تمام خصوصیت های مکانیکی محصولات را مشخص می‌کنند، اما مقاومت به کشش هم یکی از این موراد است. 

بزرگترین تولید کننده میلگرد کششی در ایران کارخانه ذوب آهن اصفهان است.

گریدهای مختلف میلگرد

میلگرد فولادی نرم

این میلگرد همان، نوع میلگردهای فولادی نرم هستند که به شکل گرد و ساده و در سایزهای 6 تا 50 میلیمتر تولید می‌شوند، از نوع برای کابردهای مختلفی مانند: رولپلاک، درزهای انقباضی در جاده‌ها و ستون‌های مارپیچ استفاده می‌شود. توصیه می‌شود که از این نوع در ساخت سازه‌های سنگین مانند، پل‌ها و سازه‌های فولادی استفاده نشود.

میلگرد فولادی دفرمه 

در سطح این محصول دنده‌ها، لبه و تورفتگی‌هایی وجود دارد که از بروز مشکل لغزش در اتصلات و داخل بتن جلوگیری می‌کند، این نوع میلگرد خاصیت کششی بالاتری در مقایسه با میلگرد فولادی نرم دارد، این محصول را در قطرهای 6 الی 50 میلی متر می‌توان در بازار خریداری کرد.

میلگرد با روکش اپوکسی

این محصول همان میلگرد سیاه است، این نوع در مقایسه با محصولات معمولی دارای مقاومت بیشتری در برابر خوردگی است، تا زمانی که به پوشش اپوکسی روی محصول آسیبی وارد نشده باشد در برابر خوردگی مقاومت بیشتری خواهد داشت.

میلگرد گالوانیزه

این مجصول در مقایسه با نوع قبلی در برابر خوردگی از 40 درصد مقاومت بالاتری برخوردار است، و در مقایسه با آن پوشش گالوانیزه دیرتر از اپوکسی آسیب میبیند، همچنین قیمت این محصول حدود 40 درصد گران تر از انواع اپوکسی است.

میلگرد استنلس استیل

این محصول گران ترین نوع میلگرد موجود در بازار است که در در برابر خوردگی از مقاومت خیلی بالایی برخوردار است، همچنین این نوع قابلیت خم کاری و ماشین کاری بالایی بدون آسیب رسدن به پوشش ضد خوردگی اش دارد.

علاقه مندان برای دریافت قیمت میلگرد ذوب آهن می‌تواننید به وبسایت فولاد فیدار مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فولاد فیدار

شرکت پترو فولاد فیدار با بیش از 19 سال سابقه فروشگاهی با عنوان تاپ متال در تهیه وتامین انواع آهن الات صنعتی و ساختمانی و آلیاژی فعالیت خود را آغاز کرد واز سال 1392 این مجموعه فعالیت خود را با عنوان شرکت پترو فولاد فیدار ادامه داد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]