اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154468412920

چگونه با ویروس کرونا همسفر نباشیم؟

کد: 139811154468412920

http://bit.ly/2OZ03N0

، (اخبار رسمی): اپیدمی ویروس کرونا بسیاری از افراد را برای پیگیری برنامه سفر خود دچار تردید کرده است. بسیاری از شرکت های هواپیمایی پرواز خود را به کشور چین محدود و یا کنسل کرده‌اند. شمار زیادی از کشورها در حال بازگرداندن شهروندان خود از چین هستند. در این شرایط چگونه می‌توان با خیال راحت به سفر رفت؟

چگونه با ویروس کرونا همسفر نباشیم؟
چگونه با ویروس کرونا همسفر نباشیم؟

سر میز صبحانه، وقتی وارد تاکسی می‌شوید یا حتی در محل کار، همه درباره کرونا صحبت می‌کنند. واضح است که اپیدمی این ویروس در چین مایه نگرانی شده است. مسافرانی که از چین بازگشته‌اند یا برنامه سفر به آنجا را دارند وحشتزده هستند. سازمان بهداشت جهانی اعلام وضعیت اضطراری کرده است. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی پرواز خود را به کشور چین محدود و یا کنسل کرده‌اند. شمار زیادی از کشورها در حال بازگرداندن شهروندان خود از چین هستند.

قبلا درباره روش های پیشگیری از بروز بیماری در سفر مواردی گفته شد. در ادامه به طور خاص درباره پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سفر صحبت شده است.

علایم ابتلا به ویروس کرونا

علایم ابتلا به ویروس کرونا مشابه ابتلا به سرماخوردگی شدید یا آنفولانزاست؛ تب، سرفه‌های شدید، دشواری تنفس و تنگی نفس. همین شباهت علایم ابتلا به ویروس کرونا با سرماخوردگی و آنفولانزا تشخیص دقیق آن را دشوار می‌کند.

سفر به چین؟ 

مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری ایالات متحده، به مسافرانی که قادر نیستند برنامه سفر خود را به چین به زمان دیگری موکول کنند مواردی احتیاطی و پیشگیرانه را گوشزد می‌کند. بنابر توصیه‌های این سازمان، این افراد باید از تماس با افراد بیمار، حیوانات و بازارهای فروش حیوانات اجتناب کنند و شستشوی مرتب دست ‌ها را مد نظر قرار دهند. این سازمان معتقد است شستشوی دست‌ها می‌تواند تا حد زیادی ریسک ابتلا به این بیماری مرگ بار را کاهش دهد لیکن این موضوع تنها در صورتی صادق است که دست‌ها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه مورد شستشو قرار گیرند. درصورت عدم دسترسی به آب استفاده از یک محلول شستشوی دست بر پایه الکل می‌تواند کمک کننده باشد.

باید توجه داشت افراد سالمند یا افرادی که در حال حاضر بیمار هستند پیش از سفر به چین باید با پزشک معالج خود مشورت کنند. مسافرانی که از چین باز می‌گردند باید تا حد ممکن از تماس با سایرین پرهیز داشته باشند و اگر سفر دیگری در پیش دارند از انجام آن صرف نظر کنید. از طرفی، مسافرانی که طی دو هفته گذشته از چین بازگشته‌اند و اکنون دچار تب شده، سرفه می‌کنند یا به سختی نفس می‌کشند باید بلافاصله به مراکز پزشکی مراجعه کنند و تیم درمانی را درباره سفر خود به چین مطلع سازند.

لزوم استفاده از ماسک

ما باید آدم‌های منصفی باشیم و بیماری‌ها و ویروس‌های خودمان را برای خودمان نگاه داریم. بنابر همین اصل قرار دادن ماسک روی بینی و دهان هنگام بیماری احترام به سایرین است. این موضوع خصوصا هنگام سفر با وسایل نقلیه عمومی نظیر هواپیما، اتوبوس یا قطار اهمیت می‌یابد. چرا که با استفاده از ماسک احتمال انتشار بیماری را هنگام سرفه، عطسه یا حتی صحبت کردن کم خواهد شد. اما ماسک‌ها ایده آل نیستند و بسیاری طرز استفاده صحیح از آن ها را نمی‌دانند. بعضی از ما از ماسکی که قرار است یکبار مصرف باشد بیشتر از یک مرتبه استفاده کرده و گاهی بدون شستشوی دست‌ها ماسک خود را جا به جا می‌کنیم.

یکی از اساتید دانشکده پزشکی دانشگاه وندربیلت آمریکا معتقد است :«توجه به بهداشت دست‌ها همواره روشی موثر و خوب برای محافظت در برابر ویروس‌ها و سایر آلودگی‌های محیطی است؛ موثرتر از ماسک».

دست‌ها دور از صورت

اگر قرار باشد به یک قانون کلی و ساده درباره محافظت دربرابر این نوع ویروس و به طور کلی هر نوع ویروس و باکتری دیگر اشاره کرد این قانون عدم تماس دست‌ها با صورت است. عمده آلودگی‌ها از طریق غشاهای مخاطی نظیر چشم و دهان و بینی به بدن وارد می‌شوند بنابراین سعی کنید دست‌های خود را از صورت دور نگاه دارید. پوشاندن دهان و بینی با یک دستمال یا حتی آستین (به جای دست‌ها) هنگام سرفه یا عطسه اقداماتی ساده هستند که با توجه به آن‌ها تا حد زیادی از انتشار بیماری جلوگیری می‌شود.

تب داغ اخبار غلط

خونسردی خود را حفظ کنید؛ نباید دچار وحشت شوید. در حال حاضر به غیر از افرادی که مایلند به چین سفر کنند یا از چین بازگشته‌اند، جای نگرانی چندانی برای سایرین وجود ندارد. اکثر ما باید همان اقدامات پیشگیرانه‌ای را پیگیری کنیم که درباره آن‌ ها صحبت شد. وزیر بهداشت اظهار کرده است هنوز موردی از ابتلا به این ویروس در ایران گزارش نشده است. خبرهای خوبی هم درباره پیشرفت در زمینه ساخت واکسن پیشگیری از این بیماری به گوش می‌رسد. همواره به خاطر داشته باشید اطلاعات غلط و شایعات بسیار سریع انتشار م‌ یابند؛ بسیار سریع‌تر از ویروس کرونا.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار