اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154468913718

بودجه بازسازی ساختمان را چقدر باید در نظر گرفت؟

مزایای بازسازی ساختمان

کد: 139811154468913718

http://bit.ly/37bOW9s

، تهران , (اخبار رسمی): قبل از شروع عملیات بازسازی ساختمان، بهتر است که بودجه منطقی را برای آن در نظر گرفت و سپس با توجه به میزان بودجه‌ای که در اختیار است، بازسازی را شروع کرد، در غیر این صورت اگر برآورد این است که ممکن است از پس هزینه‌های بازسازی برنیآمد، شروع کردن آن کارمنطقی نخواهد بود

مزایای بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان زاها استادیو

بازسازی برای حفظ استحکام ساختمان‌های قدیمی، امری ضروری و از مزایای زیر برخوردار است.

مقاومت

با توجه به این که مصالح مورد استفاده شده در بنای ساختمان پس از مدتی کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهند و دچار فرسایش می‌شود، در مقابل عوامل مانند زلزله بسیار آسیب پذیر خواهند بود و ممکن است حوادث ناگواری نیز پیش آید. پس از مدتی که ساختمان عمر مفید خود را از دست داد، نیاز است که بازسازی شود تا بتواند در مقابل حوادث احتمالی، مقاوم باشد.

صرفه جویی

یکی از امتیازهای ویژه‌ای که در بازسازی ساختمان وجود دارد، مربوطه به صرفه جویی در هزینه‌ها است. درواقع هزینه‌های ناشی از بازسازی، کمتر از احداث و ساخت یک ساختمان جدید خواهد بود.

زیبایی

با توجه به این که در بازسازی بناها، شکل ظاهری ساختمان تغییر می‌کند، باعث می‌شود که ساختمان از یکنواختی و حالت خسته کننده‌ای که داشته خارج شود و جذاب‌‌تر به نظر برسد. افزودن فضا به ساختمان، و تعمیر دیوارها می‌تواند زیبایی چشمگیری در ظاهر ساختمان و راحتی بیشتری را در فضای خانه برای شما ایجاد کند.

بالا رفتن قیمت

با توجه به این که روش‌های مختلفی برای بالا بردن قیمت ساختمان وجود دارد، بازسازی ساختمان می‌تواند به بالا رفتن قیمت ساختمان کمک کند. دکوراسیون و تغییراتی که در دیوارها و کف ساختمان انجام می‌شود، می تواند در بالا رفتن ارزش ساختمان موثر باشد.

مدیریت فضا

در بعضی از ساختمان‌های قدیمی که از طراحی‌های نامناسبی استفاده شده است باعث شده تا فضاهای پرت و غیر قابل استفاده در ساختمان وجود داشته باشد. در بازسازی ساختمان می‌توان با تغییرات جزئی، از فضاهای موجود به بهترین شکل ممکن بهره برد و حتی باعث افزایش فضای ساختمان شد.

مراحل بازسازی ساختمان

بسیاری از مالکان خانه‌های قدیمی که قصد بازسازی خانه خود را دارند، ممکن است برایشان این سوال پیش آید که مراحل بازسازی ساختمان به چه صورت است. در ادامه به طور کلی آن چه را که درباره مراحل بازسازی لازم است، شرح خواهیم داد. البته هر ساختمان ویژگی‌های خاص خود را دارد.

  • اولین مرحله‌ای که در بازسازی یک ساختمان باید به آن توجه کرد، دریافت مشاوره از شرکت‌های ساختمانی است که در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت می‌کنند.
  • دومین مرحله در بازسازی یک ساختمان مرحله تخریب است که به روش مهندسی و توسط تیم بازسازی انجام می‌شود.
  • در این مرحله با توجه به نیازهای ساختمان، مرحله ساخت آغاز می‌شود.
  • انجام گچ کاری، سقف کاذب نیز در این مرحله انجام می‌شود.
  • پس از تعمیرات ساختمان، مرحله نورپردازی و طراحی نور می‌تواند انجام شود.
  • در این مرحله کف سازی انجام خواهد گرفت.
  • رنگ آمیزی دیوارها و سقف
  • نوع پوشش دیوارها با تصمیم گیری مالک ساختمان، اجرا می‌شود.
  • اجرای قرنیز
  • آخرین مرحله چیدمان خانه و دکوراسیون داخلی خانه است.

قبل از این که نسبت به بازسازی ساختمان خود اقدام کنید بهتر است که به چند نکته توجه کنید تا بتوانید این فرآیند را به صورت کامل و با برنامه ریزی دقیق انجام دهید. توجه به این نکات زیر شما را در روند بازسازی ساختمان راهنمایی خواهد کرد:

بودجه بازسازی ساختمان

قبل از شروع عملیات بازسازی ساختمان، بهتر است که بودجه منطقی را برای آن در نظر بگیرید و سپس با توجه به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، بازسازی را شروع کنید، در غیر این صورت اگر برآورد شما این است که ممکن است از پس هزینه‌های بازسازی برنیایید، شروع کردن آن کارمنطقی نخواهد بود. بهتر است پس از برآورد هزینه‌ها و تخصیص بودجه ۱۰ درصد آن را برای مخارج پیش بینی نشده کنار بگذارید تا مشکلی در تکمیل فرآیند بازسازی ساختمان برای شما پیش نیاید.

ارزیابی

با توجه به این که قرار است هزینه‌هایی را برای بازسازی ساختمان اختصاص دهید، بهتر است قبل از ایجاد هر نوع تغییراتی که در ذهن دارید، کمی فکر کنید و بسنجید که در صورت ایجاد تغییرات در شکل خانه آیا به راحتی به فروش خواهد رسید و یا ایجاد فضاهای مختلف از قبیل استخر آیا برای چنین خانه‌ای که در منطقه مورد نظر قرار گرفته است، قابل قبول خواهد بود؟

طراحی

مرحله طراحی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید چرا که این مرحله صبر زیادی را می‌طلبد. بهتر است که در روند بازسازی عجله نکنید و درباره ایده‌ها و طرح‌های مختلفی که وجود دارد تحقیق کنید. می‌توانید از یک معمار نیز کمک بگیرید تا بتوانید یک بازسازی حرفه‌ای داشته باشید. زمان و حوصله‌ای که برای طراحی اختصاص می‌دهید، باعث مدیریت در هزینه‌ها نیز خواهد شد و در آخر ضمن داشتن بهترین ایده‌ها و تنوع در کار، نتیجه نیز رضایت بخش خواهد بود. می‌توانید برای طراحی بهتر آشپزخانه، اتاق خواب و حمام از اینترنت ایده بگیرید.

محدوده اجرا

برای این که به نتیجه دلخواه خود در طراحی و بازسازی ساختمان برسید، بهتر است که برای مجریان بازسازی محدوده اجرا و طرحی که مدنظرتان است را به طور دقیق و شفاف مشخص کنید.

زمان بندی

عملیات بازسازی ممکن است نیاز به زمان معینی داشته باشد. معمولا پروژه‌های بازسازی ساختمان حتی اگر یک بازسازی کوچک در آشپزخانه ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد. بهتر است که وضعیت آب و هوا و تعطیلات را در نظر داشته باشید تا اگر بازسازی ساختمانتان زمان بر شد، آمادگی شرایط پیش بینی نشده را داشته باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

زاها استودیو

استودیو معماری زاها ازسال 1387 فعالیت خود را آغاز کرده است .درطول این سال ها پروژه های چالش برانگیزوتخصصی زیادی توسط تیم ما انجام شده که مهارت و تجربه ما رادرطراحی ، اجراء ومدیریت پروژه های ساختمانی و ارائه راهکارهای فنی افزایش داده است . درحال حاضرشرکت زاویه سازان هامان با نام تجاری استودیو معماری زاهابه عنوان یکی ازپیمانکاران پروژه های ساختمانی ودکوراسیون داخلی توانسته درکنارمشتریان وفادارخودپروژه های لوکس وخاص را به همراه تیمی ازمجرب ترین طراحان ومعماران خوش ذوق جوان خود که موجب افتخارمامی باشند مورد بهره برداری قراردهد، امیداست با توجه به چشم اندازروشن این مجموعه پرتلاش بتوانیم با اجرای پروژه های خاص معماری ،بازسازی ساختمان ،اجرای پارتیشن های اداری لوکس ودکوراسیون داخلی درسطح کشورهای همسایه بااستانداردهای روزدنیا وباالگوبرداری ازکشورهای توسعه یافته افتخارات وموفقیت های بزرگتری راکسب نماییم .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل