اطلاعات تماس
  • 092036*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154469114326

حسن برخورد پرسنل کافه لمون با مشتریان

در کافه لمون با پرسنلی متخصص و خوش برخورد رو به رو خواهید شد

کد: 139811154469114326

http://bit.ly/2GTKZvK

، (اخبار رسمی): خوشبختانه مجموعه کافه لمون، گام اول جهت آموزش جدی پرسنل خود برداشته و تا فرد، استاندارد سرویس مخصوص را بدست نیاورد به کار گمارده نخواهد شد.

در کافه لمون با پرسنلی متخصص و خوش برخورد رو به رو خواهید شد
آژانس ارتباطات و تبلیغاتی سرآواهنر

امروزه کافی شاپ‌ها به ‌عنوان یک مکان مورد توجه در بین مردم خصوصا قشر جوان نسبت به دیگر انواع کترینگ، در ایران مطرح شده است و مردم به دلایل مختلف از جمله استفاده از محیط کافی شاپ، قیمت پائین‌تر سرو نسبت به دیگر انواع کترینگ، امکان استفاده و گرفتن سرویس غذایی در ساعات مختلف روز و… این مکان‌ها را بیشتر از سایر اماکن مورد توجه قرار می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی کافه لمون، مهارت پرسنل یکی از فاکتورهای رقابتی در این حرفه است که متاسفانه در کشور ما اکثر پرسنل این مکان‌ها از علم و دانش کافی حرفه‌ای مربوط به این نوع کترینگ مطلع نبوده و اهمیت سرویس دهی در این مکان‌ها را به فراموشی سپرده‌اند یا به آنها توجه چندانی نشان نمی‌دهند.

آقای آمون، مدیر کافه لمون گفت: خوشبختانه ما در مجموعه کافه لمون، گام اول را در جهت آموزش جدی پرسنل خود برداشته و تا فرد، استاندارد سرویس مخصوص را بدست نیاورد به کار گمارده نخواهد شد.

وی افزود: از آنجایی که در کافه لمون امکان سرو انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم، اسنک‌ها و غذاهای سریع، دسرها، کیک و شیرینی‌های مخصوص فراهم است و تعداد پرسنل نیز محدودتر از سایر کترینگ‌ها بوده، لذا شخص مسئول این برنامه باید توانائی‌های گسترده‌ای داشته باشد.

مدیر کافه لمون تاکید کرد: به همین منظور ما سعی کرده‌ایم در کافه لمون از پرسنلی استفاده کنیم که علاوه بر تخصص و مهارت کافی در کار، حسن برخورد و رفتار مناسب را در برخورد با مشتریان رعایت کنند.

وی با اشاره به مهارت‌های پرسنل کافه لمون تصریح کرد: مهارت و توانائی لازم در گرفتن سفارش نوشیدنی یا غذا از مشتری بر طبق اصول خاص، مهارت و سلیقه درآماده سازی انواع غذاها، ساندویچ‌ها، سالادها، بستنی‌ها و تزئینات آنها، آشنائی و علم کافی در تهیه انواع نوشیدن‌های گرم و سرد و شیوه ارائه آن به مشتری، آشنایی در بسته بندی مواد غذایی جهت موارد بیرون بر، ‏مهارت درسخن گفتن و ارتباط صحیح با مشتری و آداب اجتماعی از جمله مهارت‌های پرسنل مجموعهء لمون است.

آمون در پایان خاطر نشان کرد: استقبال بالای مشتریان از محیط کافه لمون نشان از رضایت آنها از رفتار پرسنل و کیفیت مواد غذایی این مجموعه دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 092036*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح