اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154469514480

صنایع مسی تفرش

کد: 139811154469514480

http://bit.ly/2UFa3P9

، (اخبار رسمی): شهرستان تفرش دیاری کهن در استان مرکزی است که از دیرباز مهد صنایع دستی مسی، قلم زنی، میناکاری و ... بوده است اگر گشتی در بازار طرخوران تفرش بزنید صدای ضرب آهنگ قلم زنی گوش شما را پر خواهد کرد و تنوع محصولات صنایع دستی شمارا شگفت زده خواهد کرد.

صنایع مسی تفرش
صنایع دستی قلمزنی تفرش

چرا صنایع دستی تفرش؟

در بسیاری از مکان‌ ها ظروف قلم زنی روی مس را میتوانید بیابید اما چیزی که در این حرفه اهمیت بسیاری دارد کار دست بودن این صنایع است دقیقا مثل هنر فرش که تفاوت زیادی بین فرش دست بافت و فرش ماشینی وجود دارد. حتما برای شما سوال است که از کجا بفهمیم صنایع دستی قلمزنی که در بازار تفرش می‌بینیم کار دست است یا ماشین. جواب این سوال کاملا مشخص است شما وارد هر مغازه‌ای که شوید استاد کاری را می‌بینید که طرح‌های مشابه موجود در مغازه خود را در حال قلمزنی است و اسم استاد کار بر ظروف مسی حک شده است.

تنوع محصولات قلمزنی و مسی دربازار تفرش به حدی است که هر توریست و مسافری را جذب می‌کند و می‌توان گفت یکی از پر درآمدترین مشاغل این شهرستان صنایع دستی است برخی از معروف ترین صنایع دستی قلمزنی تفرش عبارتند از:

  • بشقاب مسی
  • کاسه مسی
  • ساعت مسی
  • جام مسی
  • علاالدین
  • ظروف تزئینی مسی
  • و....

تفرش کجاست؟

شهر تفرش، مرکز شهرستان. در ارتفاع حدود ۱۹۷۳ متری، در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی شهر اراک قرار دارد و حدوداً در ۲۲۰ کیلومتری تهران قراردارد. مردمانی فرهنگی و با سواد و مهد علم و دانش است برترین جراهان قلب ایران و اساتید بزرگی نظیر استاد سهاب، استاد نکیسا آهنگ ساز بزرگ و پروفسور محمود حسابی همگی از شهرستان تفرش شکوفا شده‌اند.

قیمت صنایع دستی در شهرستان تفرش نسبت به باقی جاها مناسب‌تر است و همین دلیلی شده است که از نقاط مختلف ایران برای خرید صنایع دستی قلم زنی به شهرستان تفرش سفر کنند. بازار طرخوران تفرش یکی از قدیمی ترین بازارهای تفرش است که عمده آن را صنایع دستی تشکیل داده است از این رو به شما قدرت مقایسه و تنوع کالایی بالایی می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل