اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981115446967009

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری غرب کشور

کد: 13981115446967009

http://bit.ly/391xTbI

، کرمانشاه , (اخبار رسمی): با انتشار شایعات مربوط به ابتلای مردم کشورهای همجوار به ویروس کشنده کرونا، متاسفانه غرب کشور ایران تحت تاثیر این خبر قرار گرفت و در حالت هشدار خطر، بسیاری از مسافران سفرهای خود را به این مناطق کنسل کرده‌اند.

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری غرب کشور
آژانس ارتباطات و تبلیغاتی سرآواهنر

صنعت گردشگری آسیا به شدت به افزایش گردشگران چینی وابسته است،‌ از چندی قبل ویروس مرگبار کرونا سبب محدودیت‌های مسافرتی در چین شده و همین امر موج‌های غافلگیرکننده‌ای را متوجه صنعت گردشگری آسیا کرده است. 

تحلیلگران اقتصادی معتقدند اتفاقات اخیر تاثیر به سزایی بر کاهش رشد اقتصادی چین و همچنین رشد اقتصادی جهان خواهد داشت هر چند میزان آن بستگی به ابعاد گسترش این ویروس خواهد داشت؛ صندوق بین‌المللی پول در پیش بینی اخیر خود رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۰ میلادی را کاهش داد و به ۵/۸ درصد رساند.

وجود این ویروس بر صنعت گردشگری و جهانگردی تاثیر شگرفی خواهد داشت، چرا که احتمال خطر و انتقال ویروس از طریق جامعه توریست‌ها بیش از جوامع دیگر است.

به گزارش روابط عمومی آژانس تبلیغاتی باروک، با انتشار شایعات مربوط به ابتلای مردم کشورهای همجوار به ویروس کشنده کرونا، متاسفانه غرب کشور ایران تحت تاثیر این خبر قرار گرفت و در حالت هشدار خطر، بسیاری از مسافران سفرهای خود را به این مناطق کنسل کرده‌اند.

میلاد تیرانداز، مدیر آژانس تبلیغاتی باروک در مورد تاثیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری غرب کشور گفت: متاسفانه لغو تورهای مسافرتی بسیاری از آژانس‌های گردشگری، خسارت‌های بسیاری به جامعه گردشگری و به تبع آن به اقتصاد غرب کشور از زمان ابلاغ منع ورود گردشگران بسیاری از کشورهای همجوار  به مرزهای داخلی شده است.

وی افزود: جدا از احساس خطری که در جهت ابتلا به این ویروس در کشور وجود دارد، باید توجه ویژه‌ای به عواقب و خساراتی که از انتشار این اخبار دامن گیر مناطقی از کشور نیز می شود، کرد.

تیرانداز صنعت گردشگری را قطب مهم اقتصاد استان کرمانشاه دانست و تصریح کرد: استان کرمانشاه با داشتن پتانسیل‌ها و جاذبه‌های گردشگری بی نظیری که دارد، خوشبختانه به تازگی توجه بارزی به این ظرفیت‌ها شده است و استفاده از این فرصت‌ها به عنوان بخش مهمی از اقتصاد استان محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس مرگبار کرونا، اقتصاد تازه شکل گرفته مبتنی بر گردشگری را در استان کرمانشاه با بحران جدی مواجه کرده است.

مدیر آژانس تبلیغاتی باروک به عنوان مشاور تبلیغاتی یک آژانس مسافرتی در استان کرمانشاه ابراز داشت: با توجه به نزدیکی به ایام نوروز ۹۹ تمام کسب و کارها خصوصا آژانس‌های مسافرتی و گردشگری در حال بستن کمپین‌ها و تورهای نوروزی خود هستند که با وجود انتشار این اخبار، متاسفانه برنامه ریزی‌های آنان با مشکل اساسی مواجه خواهد شد.

هانیه شمس، کارشناس گردشگری و مدیر آژانس مسافرتی الیت با اشاره به بحران ایجاد شده در صنعت گردشگری گفت: تاثیر روانی منفی که در پی شیوع ویروس کرونا بر حوزهء گردشگری ایجاد شده است به شکلی است که متاسفانه استان کرمانشاه به دلیل اشتراک مرزهای غرب کشور با اقلیم کردستان، قربانی این موضوع و تبعاً اخبار کذب شده و موجب شده است بسیاری از مسافران نوروزی که قصد ورود به کرمانشاه را داشته اند رزروهای خود را کنسل کنند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها و منابع خبری باید قبل از انتشار اخبار در این خصوص، دقت و توجه خاصی داشته باشند چرا که ابعاد مختلفی در راستای این اخبار درگیر خواهند شد و ممکن است تبعات سنگینی داشته باشد. 

شمس تاکید داشت: اقتصاد مبتنی بر گردشگری ممکن است به وضعیت معمولی خود تا مدت‌ها باز نگردد چرا که بسیاری از مسافران به احتمال زیاد جانب احتیاط در پیش خواهند گرفت و تا مدت ها به نقاط در معرض خطر نخواهند رفت.

وی در پایان گفت: امیدواریم به زودی درمان قطعی ویروس کرونا پیدا شود و مشکلات ناشی از آن در سراسر دنیا مرتفع شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس تبلیغاتی باروک

آژانس بازاریابی و ارتباطات باروک، به عنوان یک سازمان یادگیرنده تلاش می کند بر مبنای دانش و تجارب کارکنان ، به تمامی مشتریان خود خدمات خلاقانه و سودمندی را ارایه دهد. باروک با بهره گیری از تیم های حرفه ای و خلاق و ایجاد ارزش افزوده برای کسب و کارها از طریق دنبال کردن روندهای جدید و فناوری های مدرن بازاریابی و ارتباطات، بهترین خدمات این حوزه را در اختیار صاحبان برند قرار می دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]