اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811154470213533

حجم مصرفی اینترنت اینستاگرام خود را کاهش دهید

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با ۵ روش ساده و عملی

کد: 139811154470213533

http://bit.ly/2UA3XiQ

، (اخبار رسمی): اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌‎های اجتماعی است که حق مالکیت آن در اختیار فیسبوک است. این شبکه اجتماعی بر پایه عکس و ویدیو فعالیت کرده و همین امر نیز سبب متمایز بودن آن شده است که توانسته مخاطبان زیادی به خود جذب کند. در ادامه روش‌هایی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام آمده است.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با ۵ روش ساده و عملی
کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با ۵ روش ساده و عملی

بدیهی است که با رو به رو شدن با عکس‌ها و فیلم‌ها حجم زیادی از اینترنت مصرف می‌شود. ما قصد داریم تا روش‌هایی را برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام شما در این مطلب آموزش دهیم اما بایستی توجه داشت که اگر مصرف اینستاگرام زیاد است و روزانه وقت زیادی را در آن سپری می‌کنید نباید توقع زیادی برای کاهش مصرف اینترنت داشته باشید اما با این حال این روش‌ها می‌تواند مفید واقع شود. 

اولین قدمی که می‌تواند به شما در بهبود مصرف اینترنت کمک کند، خاموش کردن دیتای تلفن همراه شما است. در زمانی که نیاز به اینترنت ندارید و یا قصد استراحت دارید اینترنت خود را خاموش کنید تا از مصرف آن جلوگیری شود. اما عموما کاربران به دلیل نیاز به  روشن نگه داشتن اینترنت برای سایر برنامه‌ها این روش برای آنها ممکن نیست.

روش دیگری نیز پیشنهاد می‌شود تا بدون خاموش کردن اینترنت اینستاگرام خود را کاملا ببندید تا حجم اینترنت شما مصرف نشود. با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی خود برنامه اینستاگرام را ببندید تا پس از استفاده از اینستاگرام و بستن پنجره آن اینستاگرام از اتصال به اینترنت قطع شود. پس از این که برنامه را بستید دیگر هیچ اعلانی دریافت نخواهید کرد.

برای بستن برنامه اینستاگرام به بخش‌های تنظیمات گوشی خود Setting > Battery > Close app after screen lock مراجعه کرده و تیک اینستاگرام خود را فعال کنید.

نوتیفیکیشن‌ها و یا اعلان‌های اینستاگرام که یکی از بخش‌های مهم در اینستاگرام است به فعالیت‌های متعدد در اینستاگرام را به شما اطلاع می‌دهد. دریافت این اعلان‌ها و به این معنی است که اینستاگرام شما فعال است به همین دلیل حجم زیادی از اینترنت شما مصرف می‌شود. اگر دریافت این اعلان‌های برای شما مهم نیست پیشنهاد می‌شود اعلان‌ها را ببندید تا از مصرف اینترنت بی رویه جلوگیری شود. شما می‌توانید به مراجعه به تنظیمات اینستاگرام Setting>Notifications>Push notifications>Mute push notification نوتیفیکیشن‌های خود را غیر فعال کنید.

پس از آن حجم قابل توجهی از بسته اینترنت شما مصرف نخواهد شد. در نسخه‌های جدید اینستاگرام گزینه‌ای به عنوان Mute Push Notification شاید دیده نشود و به جای آن دکمه Pause All را مشاهده کنید که برای مدتی محدود است. اما در واقع اینستاگرام تمام بخش‌ها مانند نوتیفیکیشن‌های لایک، فالو، پست و… را مجزا کرده و می‌توانید از همین بخش و در پایین گزینه Pause All هر کدام را که نیاز ندارید off کنید.

اینستاگرام به طور مداوم در حال به روز رسانی محتوای خود است و به صورت مداوم شروع به لود فیلم و یا تصاویر می‌کند. اما اینستاگرام برای شما راه حلی دارد. با وارد شدن به بخش تنظیمات گوشی خود می‌توانید اینستاگرام خود را طوری تنظیم کنید تا  تنها زمانی که وارد اپلیکیشن شدید، اینستاگرام شروع به لود تصاویر کند. مراحل زیر را طی کنید:

Setting > Account > Mobile data use > Use less data

زمانی که از طریق اینستاگرام اقدام به گرفتن تصاویر یا ویدیو می‌کنید، مشاهده خواهید کرد که اینستاگرام نسخه اصلی آن را در گوشی شما ذخیره می‌کند که همین امر باعث مصرف اینترنت است. شاید دقت کرده باشید که کیفیت تصاویر و یا ویدیوهایی که با اینستاگرام ثبت می‌شود به مراتب پایین تر از دوربین اصلی گوشی است پس چه بهتر که با اپلیکیشن دوربین گوشی اقدام به ثبت لحظه‌ها کنیم.

برای غیر فعالسازی این ویژگی می‌توانید اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کرده و به آدرس Setting > Account > Original post بروید و تیک گزینه Save original posts را بردارید.

در بالا 5 روش عملی برای کاهش حجم اینترنت اینستاگرام توضیح داده شد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چیکاو

رسانه چیکاو در سال 1398 با همت و تلاش شروع به فعالیت کرده است. چیکاو تلاش دارد که در زمینه تکنولوژی و فناوری های روز دنیا، به منبع معتبری تبدیل شود. تیم چیکاو همواره در تلاش است تا بتواند نیاز ها و اطلاعات مورد نیاز شما را برآورده سازد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]