اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811174473713508

معرفی انواع پاستا

کد: 139811174473713508

http://bit.ly/31UWXi4

، تهران , (اخبار رسمی): به همه‌ی فرآورده‌های خمیری حاصل از آرد گندم پاستا گفته می‌شود، از جمله آن می‌توان به ماکارونی، اسپاگتی، ورمیشل، لازانیا و نودل اشاره کرد. انواع پاستا از نوعی خمیر ایتالیایی که از آب، آرد و تخم مرغ تشکیل شده است، ایجاد می‌شود.

معرفی انواع پاستا
طرز تهیه پاستا

به همه‌ی فرآورده‌های خمیری حاصل از آرد گندم پاستا گفته می‌شود، از جمله آن می‌توان به ماکارونی، اسپاگتی، ورمیشل، لازانیا و نودل اشاره کرد. انواع پاستا از نوعی خمیر ایتالیایی که از آب، آرد و تخم مرغ تشکیل شده است، ایجاد می‌شود. اگر قصد یادگیری طرز تهیه پاستا را دارید می‌توانید به آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو مراجعه . و با کسب مهارت لازم در دنیای آشپزی مدرک بین المللی آشپزی خود را دریافت و از این مدر ک برای مهاجرت از طریق آشپزی استفاده کرد.

انواع پاستا عبارت است از:

۱. ماکارونی

ماکارونی معروف‌ترین نوع پاستا است، کودکان بسیار به ماکارونی علاقه دارند. این نوع پاستا مانند لوله‌های توخالی است، از این رو به سادگی سس پنیری و خامه را  جذب می‌کند و طعم سس به خورد آن می‌رود.

۲. اسپاگتی

این نوع پاستا در کشورمان ایران طرفداران زیادی دارد. این نوع پاستا رشته‌های باریک و دراز است و در بیشتر مواقع با نوعی سس سبک میل می‌ شود. برای اسپاگتی کره‌های ترکیبی و سس‌ خامه‌ای رقیق بسیار مناسب است.

۳. صدفی

پاستای صدفی شبیه به صدف واقعی است که در سایز‌های مختلف وجود دارد. سس‌های پنیری، خامه‌ای، گوجه فرنگی بهترین نوع سس برای پاستای صدفی است.

۴. فوزیلی

این نوع پاستا به صورت فنری است و خوردن آن همراه با سس خامه‌ای و سس گوجه فرنگی بسیار دلپذیر است.

5. کانه لاونی

این نوع پاستا به شکل ورقه‌های نازک بزرگی است که انها را لوله کرده و در فضای داخل این لوله می‌توان انواع سس و سبزیجات قرار داد. این نوع پاستا در بیشتر موارد با سبزیجات مختلفی پر می‌شود و طعم آن با پنیر و اسفناج بی نظیر است.

6.  لازانیا

لازانیا به صورت ورقه‌های بزرگ و پهن است که لبه‌های آن موج دار است. در لایه‌های بین این ورق‌ها، سس گوشت و پنیر همراه با قارچ قرار داده می‌شود و حاصل ان غذایی به نام لازانیا است.

7. فارفاله

این نوع پاستا مانند پروانه یا پاپیون است. از این نوع پاستا می‌توان در تهیه سالاد‌ ماکارونی و خوراک گوشت و سبزیجات استفاده کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آشپزشو قنادشو

آکادمی آشپزشو قنادشو در جهت اعتلای دانش آشپزی و شیرینی پزی کشور اقدام به برگزاری دوره های متنوع و کاربردی بامحوریت دوره های ورکشاپ و عملی کرده است. جهت نیل به این هدف برای دوره های آموزشی از اساتید برند و صاحب نام در این حوزه استفاده شده است. همچنین با ضبط ویدیو های آموزشی HD در استدیو تخصصی آکادمی آشپزشو قنادشو افرادی که به هر دلیل امکان شرکت در دوره های حضوری آکادمی را ندارند ، می توانند شرایطی مشابه و چه بسا بهتر از دوره های حضوری را تجربه کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش