اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981118447689365

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

ارزشیابی مدارک جهت ورود به بازار کار در آلمان

کد: 13981118447689365

http://bit.ly/38dCCHl

، تهران , (اخبار رسمی): رزشیابی مدارک در آلمان با هدف کار یا تحصیل انجام می‌شود. در ادامه در مورد ارزشیابی مدارک در آلمان با هدف ورود به بازار کار اطلاعاتی ارائه شده است.

ارزشیابی مدارک جهت ورود به بازار کار در آلمان
ارزشیابی مدارک جهت ورود به بازار کار در آلمان

در ادامه در مورد ارزشیابی مدارک در آلمان با هدف ورود به بازار کار اطلاعاتی ارائه شده است. بعضی عناوین شغلی در همه جهان یا تقریبا در اکثر نقاط جهان مشابه یا یکسان است اما بعضی‌ها نه. مثلا Dipl-Ing در آلمان عنوانی است که به فارغ التحصیلان دانشکده‌های مهندسی داده می‌شود شاید برای خیلی ناشناخته باشد.

بهه همین نسبت عناوین شغلی که در ایران کسب شده هم برای خیلی از شرکت‌های آلمانی ناشناخته است. مثلا در ایران مهندس بهداشت حرفه‌ای وجود دارد که عنوان آن در آلمان کاملا متفاوت است. اما از کجا متوجه شد چه کسی و یا کجا مسئول ارزشیابی یا معادل سازی مدارک با هدف ورود به بازارکار در آلمان است؟ آیا می‌توان با همین مدرک شروع به کار کرد یا خیر؟

برای این منظور بهتر است در آلمان اقدام به معادل سازی مدارک کرد.

آیا اصلا لازم است مدرک خود را در آلمان ارزشیابی کنیم؟ برای بعضی شغل‌ها ارزشیابی مدارک مفید است و برای بعضی‌ها ضرورت و این بستگی به این داردکه فرد قبلا چه نوع شغلی داشته باشد.

1.Reglementierte: شغل‌هایی که به این دسته مربوط می‌شوند لازم است که مدارک تحصیلی و شغلی آن ارزشیابی شود تا بتوان در آلمان با همان عنوان کار کرد. مثلا پزشکان, وکلای دادگستری. برای افرادی که شغل شان فنی یا Handwerk است و می‌خواهند شرکت شخصی خود را داشته باشند هم باید مدارکشان ارزشیابی و تایید شود.

2.Nicht-reglementierte Berufe: این دسته از هر چند نیاز به ارزشیابی مدارک ندارند. مثلا افرادی که در بخش آی تی فعال هستند یا مثلا نانوا و … البته توصیه این است که این ارزشیابی انجام شود تا شانس بهتری برای پیداکردن کار در آلمان داشته باشد و بهنگام تقاضا برای کار، کارفرما می‌تواند بهتر رزومه را بسنجد.

چه کسی مسئول ارزشیابی مدارک خارجی در آلمان است؟

چون بسته به هر شغل و ایالت موسسه‌های مسئول ارزشیابی متفاوت هستند یک سایت رسمی برای اینکار وجود دارد که با ورود به و طی مراحل زیر می‌توان در آخر فهمید مسئول ارزشیابی مدارک چه موسسه یا اداره‌ای است.

کاریابی بین المللی کارپیرا خدمات حرفه‌ای کاریابی خود را در کشورهای آلمان، اتریش، دانمارک، هلند، انگلیس، استرالیا، کانادا، قطر و عمان ارائه می‌دهد و با استفاده از راهکارهای ویژه موانع را سر راه اشتغال و استقرار داوطلبان مشاغل خارج از کشور برمی‌دارد..

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار