اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811184477010871

اخذ ویزای کانادا در زمینه‌ی فناوری در سال 2020

کد: 139811184477010871

http://bit.ly/337uB55

، تهران , (اخبار رسمی): برای اخذ ویزای کانادا در سال 2020 یکی از راه‌ها، اشتغال در کارهای مورد نیاز جامعه است. با توجه به موقعیتی که دولت کانادا در چند سال اخیر به خاطر حضور شرکت‌های بزرگ بین المللی در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات داشته است، نیاز به نیروی متخصص احساس می‌شود.

اخذ ویزای کانادا در زمینۀ فناوری در سال 2020
اخذ ویزای کانادا در زمینه‌ی فناوری در سال 2020

در چند سال اخیر با سختگیری ایالات متحده در جذب مهاجر، شرکت‌های فناوری پیشرفته ترجیح داده‌اند تا دفاتر خود را در کانادا تأسیس کنند، کشوری که سیاست‌های مهاجرپذیری آسان تری را دارد. همین امر باعث شده تا برخی ایالات کانادا شرایطی را جهت اخذ ویزای کانادا برای کسانی که در رشته‌های فناوری پیشرفته مهارت دارند، فراهم آورند.

شرکت‌های بزرگ آمریکایی مانند گوگل و آمازون بر این باورند که کشور آمریکا به اندازه کافی کارمندان با تجربه در زمینه‌های فناوری پیشرفته ندارد و آن‌ها با استخدام کارمندان بین المللی توانسته‌اند هزینه‌های شرکت را پایین نگه دارند و سود بیشتری را عاید کمپانی‌ها سازند. ولی بعد از سال 2017 به لطف سیاست‌های دولت ترامپ مهاجران برای گرفتن ویزای موقت کاری با موانع و مالیات‌های بسیاری مواجه شدند و ترجیح دادند که از ادامۀ همکاری با این شرکت‌ها استعفا دهند.

21 درصد شرکت‌های آمریکایی در کانادا شعبه دارند و 38 درصد هم تصمیم دارند که فعالیت‌های خود را در کانادا گسترش دهند و به همین خاطر با رشد چشمگیر شرکت‌های فناوری در کانادا روبرو هستیم. رشدی که فرصت خوبی را برای کسانی که قصد دارند ویزای کانادا را کسب کنند فراهم می‌آورد چرا که کانادا هم برای نیروی کار در این زمینه نیاز به جذب مهاجر و ارائه ویزای کانادا خواهد داشت. حتی کشورهای دیگر هم ترجیح می‌دهند کسب و کار خود را در کانادا و نه آمریکا راه بیندازند. آن‌ها سودآوری بیشتری را در کانادا می‌بینند. گرفتن ویزای H1B یا همان ویزای کاری موقت در کانادا تا مهاجرت تقریبا دو ماه به طول می‌انجامد در حالی که در آمریکا حدود 6 ماه زمان می‌برد. به همین دلیل بسیاری از کسانی که قصد کسب درآمد در خارج از کشور را دارند رو به سوی اخذ ویزای کانادا آورده‌اند.

کمبود نیروی کار فناوری پیشرفته راهی برای اخذ ویزای کانادا

کاناد هم چون آمریکا در زمینۀ نیروی کار ارزان برای های تک مشکل دارد و ترجیح داده تا این مشکل را با دادن اقامت در کانادا و آغوش باز به روی مهاجران حل کند. ادارۀ مهاجرت کانادا اعلام کرده است که سالانه 40000 کارمند های تک را پذیرش می‌کند و تا سال 2021 امیدوار است تعداد کلی مهاجرات تا 350000 نفر برسد.

پیشرفت کانادا در این زمینه قابل پیش بینی است. کانادا تبدیل به یکی از مراکز اصلی فناوری شده است و در لیست استعدادهای فنی CBRE (یک شرکت دولتی است که هر ساله گزارشی را بر مبنای جایگاه استعدادهای فناوری در اقتصاد ارائه می‌دهد. این گزارش شامل مکان‌هایی است که شرکت‌ها ترجیح می‌دهند در آنجا دفاتر خود را تأسیس کنند و سرمایه گذاری کنند) در رتبه چهارم پس از سانفرانسیسکو، سیاتل و واشنگتن دی سی قرار گرفته است علاوه بر اینکه نسبت به سه شهر اول، توانسته موقعیت بهتری را برای جذب نیروی کار فراهم آورد. اتاوا در میان شهرهای کانادا و آمریکا گوی سبقت را در اشتغال فناوری ربوده است.

پیش بینی مشاغل تکنولوژی برتر در سال 2020

در سال جدید میلادی هم تقاضای دولت کانادا برای مشاغل تکنولوژیکی باعث شده تا ویزای کانادا در این زمینه ارائه شود. کمبود نیروی کار در بخش فناوری در بریتیش کلمبیا و اونتاریو، برنامه‌های جدید مهاجرتی را در این ایالات رقم زده است. برنامه‌هایی که به متقاضیان کار دست بازی را برای گرفتن ویزای کانادا می‌دهد. در سال 2019 برنامه متقاضیان ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP)، برنامۀ آزمایشی خود را تا ژوئن 2020 تمدید کرد و ایالت اونتاریو هم در برنامه متقاضیان مهاجرتی (OINP) خود، قرعه کشی برای داوطلبان با تجربه فنی را به شکل اختصاصی جای داد. بدین ترتیب کسانی که بتوانند شرایط کار در یکی از ایالت‌های کانادا را کسب کنند می‌توانند ویزای کانادا را به راحتی به دست آورند.

پاتریک پولین یکی از مدیران بخش کارمندان راندستاد کانادا (شرکتی در زمینۀ مشاوره نیروی منابع انسانی) اظهار داشت که نیروی کار فعلی در کانادا کفاف مشاغل ایجاد شده در زمینه تکنولوژی را نمی‌دهد و واقعا در این زمینه کمبود نیروی انسانی وجود دارد. مهم ترین امر در حال حاضر ارائه ویزای کانادا و پذیرش مهاجران و استفاده از آن‌ها برای پر کردن جای خالی این مشاغل است. این شرکت پیش بینی خود در زمینه مشاغل مورد نیاز تکنولوژی و بازار تقاضا و مهارت‌های مورد نیاز و درآمد این عرصه برای سال 2020 بدین صورت منتشر کرده است:

میزان درآمد در مشاغل تکنولوژی با ویزای کانادا

بخش تکنولوژی در کانادا، رقابتی ترین عرصه در زمینه سودآوری و درآمد را دارد. در سال 2020 انتظار می‌رود که متوسط حقوق سالانه 81750 دلار باشد. کمترین درآمد 55000 دلار و بیشترین درآمد 140000 دلار تخمین زده شده است. شهرهای بزرگی چون تورنتو، مونترال و ونکوور به دنبال جذب استعدادها در این زمینه هستند و ویزای کانادا را به مهاجران مورد نظر اعطا می‌کنند.

مهارت‌های لازم در این زمینه مخصوصا توانایی کدنویسی به زبان‌های رایج کامپیوتری مانند جاوا، پایتون و انواع  C-based می‌تواند در اخذ ویزای کانادا برای کار کمک کند. مهارت‌های فنی بیشتر این امکان را به متقاضیان خواهد داد که در شهرهای بزرگ کانادا بتوانند در شرکت مورد نظر و با حقوق بالا استخدام شوند.

مشاغل فنی مورد نیاز

هشت شغل زیر در کانادا مورد نیاز شرکت‌های فناوری است:

1- برنامه نویسی و توسعه دهنده

یک توسعه دهنده تمام عیار با مهارت کامل در زمینه‌های ارتباط نهایی کاربر و سرورهای پشتیبانی و مخصوصا دانش کامل در زمینه کدنویسی و برنامه نویسی در همه جا مورد نیاز است و راهی برای کسب ویزای کانادا خواهد بود. کارفرمایان بیشتر به دنبال کسانی هستند که در زبان‌های جاوا، پایتون و نت تخصص داشته باشند.

2- مدیر پروژه‌های IT

از سال گذشته تقاضا برای به دست آوردن نیروی کار در این زمینه افزایش داشته است. کارفرمایان به دنبال اشخاصی با مهارت مدیریت در زمینه PMP، PMI یا متخصصان دارای مدرک در زمینه Agile هستند. داشتن مدارک معتبر ذکر شده یکی از راه‌های گرفتن ویزای کانادا برای متقاضیان کار خواهد بود.

3- تحلیل­گر تضمین کیفیت

یک تحلیل گر تضمین کیفیت یا QA به کنترل نرم افزارها و سایت‌ها می‌پردازد و با توجه به موقعیت شرکت‌ها در کانادا این شغل یکی از مشاغل پرتقاضا در سال اخیر بوده است. به طوری که ویزای کانادا برای کسانی که با نرم افزارهای کاربر پسند و باگ فیری آشنایی دارند، فراهم است.

4- تحلیل گر داده

شرکت‌ها برای گسترش تجارت خود متکی بر داده‌هایی هستند که جمع آوری می‌کنند به همین دلیل تحلیل گر داده در شرکت‌ها نقشی کلیدی خواهد داشت، کسی که بتواند انبوه اطلاعات شرکت را تنظیم و تحلیل کند. شرکت‌های بزرگ به خوبی دریافته‌اند که با تکیه بر داده‌ها بایستی تحلیل گران قابلی را هم استخدام کنند و به همین دلیل تقاضا برای افراد متخصص در این زمینه با افزایش اهمیت داده‌ها در کار تجارت، بالا رفته است. کسانی که در این زمینه مهارت بالایی داشته باشند از گزینه اخذ ویزای کانادا برای کار می‌توانند بهره مند شوند.

5- تحلیل گر تجارت فناوری اطلاعات

متخصصان در زمینه فناوری و تحلیل‌های نرم افزاری، امسال شانس زیادی برای اخذ ویزای کانادا خواهند داشت. اهمیت آن‌ها در شکل دهی و بهینه سازی سیستم‌ها و نرم افزارهای تجاری و افزایش کارآیی آن‌ها باعث شده تا کارفرمایان به دنبال این گروه شغلی باشند.

6- مهندس ارشد نرم افزار

تقاضا برای مهندسان با تجربه و توسعه دهندگان با مهارت‌های کدنویسی در حال حاضر نسبت به مهندسانی که در سطوح پایین تر و تازه کار هستند بیشتر است. بیشتر کارفرمایان ترجیح می‌دهند از کاندیداهایی استفاده کنند که سال‌ها در این زمینه فعالیت داشته‌اند و ویزای کانادا را به آن‌ها ارائه دهند.

7- مدیر شبکه

وظیفه مدیران شبکه کسب اطمینان از جریان درست امور هم در بخش کارفرمایان و هم مشتریان است. آن‌ها به مدیریت سرورها و تنظیمات شبکه می‌پردازند. همچنین بر ستاپ و شبکه فناوری اطلاعات نظارت دارند. می‌توان گفت که مدیر شبکه نیز از مشاغل حیاتی در زمینه تکنولوژی است که با توجه به گسترش شرکت‌های معتبر در کانادا نیاز به این گروه شغلی به شدت احساس می‌شود. به همین دلیل فرصت ویزای کانادا برای ایشان فراهم خواهد بود.

8- متخصص پشتیبانی فنی

با توجه به افزایش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره در سال‌های اخیر، نیاز به متخصصانی که بتوانند در زمینۀ مشکلات فنی سخت افزاری و نرم افزاری به شرکت‌های تجاری و مشتریان یاری رسانند و نیازها و مسائل آن‌ها را پشتیبانی کنند، افزایش یافته است. به همین دلیل در یک سال اخیر نیاز به چنین افرادی در شرکت‌ها، دولت کانادا را بر آن داشته است تا به این گروه از کارمندان ماهر ویزای کانادا را ارائه کند.

کسانی که تصمیم دارند ویزای کانادا را در مشاغل به دست آورند باید امتیاز لازم را در ایالت مورد نظرشان کسب کنند. این امتیاز معمولا از برنامه‌‌های هر ایالت برای دادن مجوز کار و همینطور سیاست‌های کلی مهاجر پذیری دولت کانادا پیروی می‌کند. معمولا برای ویزای کانادا تجربه‌های کاری و آموزش‌های آکادمیک در حوزۀ مربوطه لازم است.

مضافا آنکه امتیاز کافی در یکی از امتحانات زبان انگلیسی معتبر ضروری است. به همین خاطر بسیاری از کسانی که می‌خواهند با اقامت در کانادا کسب درآمد کنند با ویزای تحصیلی کانادا و گذراندن دو سال در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آنجا راحت‌تر می‌توانند به شغل مورد نظر خود دست یابند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نیلاگشت

آژانس مسافرتی نیلاگشت |مجری خدمات تخصصی و لوکس سفر مرکز تخصصی خدمات ویزای کانادا و سایر کشورها خدمات رزرواسیون بیزینس لانج در تمام فرودگاهای دنیا

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح