اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811194478513023

5 کاربرد مهم رشته تل کادایف

کد: 139811194478513023

http://bit.ly/2OKxdzQ

، تهران , (اخبار رسمی): با استفاده از رشته کادایف می‌توان انواع مختلف شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ ترکی و عربی مثل کنافه یا کونفه را تهیه کرد.

5 کاربرد مهم رشته تل کادایف
کادایف رشته کنافه

رشته کادایف یکی از انواع خوراکی‌های رشته‌ای است که ترکیبات آن شامل آرد گندم یا سمولینا و آب به صورت نوارهای نازک و خشک است. کادایف بسیار به خمیر یوفکا شباهت دارد تنها با این تفاوت که یوفکا به صورت خمیری و ورقه‌ای بوده اما کادایف به صورت نازک و رشته‌ای است. استفاده از این نوع رشته‌ها در ترکیه بسیار متداول بوده و امروزه دراغلب شهرهای ایران به ویژه تبریز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از انواع کادایف که در تبریز تهیه و استفاده می‌شود رشته ختایی است که به صورت نواری و تور مشبک است.

این نوع رشته ختایی آذربایجانی معمولا در ماه رمضان در بازار تبریز با استفاده از  گردوی خرد شده، دارچین، زنجبیل، پودر گل سرخ، شکر، آب، گلاب و روغن زیتون تهیه می‌شود. یکی دیگر از انواع آن در گیلان تهیه شده و رشته خوشکار نامیده شده است. انواع  دسرهای  کادایف با پودینگ، فرنی، شیر و عسل سرو می‌شود.

انواع رشته‌های مورد استفاده مشابه رشته کادایف

رشته شعریه: تفاوت اصلی رشته شعریه و رشته کادایف در طرز تهیه و رنگ آنها است. رشته شعریه یا رشته سویا بسیار نازک و خشک بوده که معمولا به رنگ تیره هستند و برای تهیه دسرهای عربی مانند باقلوای عربی و حلوای شعریه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما رشته کادایف از رشته کردن خمیرهای یوفکا و فیلو تهیه شده، رنگ آن در اغلب موارد سفید بوده و بیشتر برای تهیه دسرهای ترکی کاربرد دارد.

رشته فالوده: در تهیه این رشته به جای گندم از رشته های برنج استفاده می شود و کاربرد آن در قنادی است.

انواع کاربردهای رشته کادایف

1- دسر کادایفی یا کاتایفی که یونانی بوده و با استفاده از رشته‌ها اشکال مختلف خمیرهای لوله‌ای و لانه پرنده‌ای تهیه شده و داخل آنها با استفاده از آجیل خرد شده پر می‌شود.

2- دسر کادایف ترکی ازشکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب به همراه تل کادایف تهیه شده و با پسته و گردوی خرد شده تزیین شده است.

3- باقلوا عربی که از ترکیب رشته کادایف، شیر و عسل در نبود رشته شعریه استفاده می‌شود.

4- کونفه یک دسر پنیری ترکی است که از رشته یا تل کادایف تهیه می‌شود. البته این نوع دسر در شام و مصر و فلسطین نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. طرز تهیه کونفه که امروزه در کشورهای مختلف خاورمیانه مانند یونان، بالکان، قفقاز و ... به صورت سنتی تهیه می‌شود متفاوت است. اما به طور کلی رشته کادایف ابتدا باید در شربت شیرین و شکری خیسانده شود و در تهیه آن از لایه‌های پنیر، خامه  آجیل استفاده می‌شود.

همانطور که گفته شد با توجه به مناطق مختلف مواد مختلفی استفاده می‌شود برای مثال پنیر اورفه و پنیر ختای که از شیر خام تهیه می‌شود متعلق به مناطق خاصی بوده و در همه کشورها وجود ندارد. برای تهیه کونفه این پنیر را بین دو لایه کادایف مویی قرار می‌دهند و با قرار دادن در بشقاب‌های مسی کوچک پخته می‌شود و به صورت داغ مصرف می‌شود.

5- باقلوا ترکیه‌ای نیز به صورت‌های مختلف تهیه می‌شود و این نوع از باقلوا که با رشته کادایف تهیه می‌شود محبوبیت بسیار زیادی دارد.

خرید رشته کادایف

با استفاده از رشته کادایف می‌توانید انواع مختلف شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ ترکی و عربی را تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی میمذی انواع مختلف رشته کادایف به صورت تر و خشک و با طعم‌های زعفرانی، شکلاتی و ساده همومینا را در اختیار شما قرار داده است. محصولات کادایف هومینا را می‌توان پس از باز شدن به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی میمذی

شرکت آریا کام پرهام با نام تجاری "میمذی" با شماره ثبت 518643 از سال 1393 تا به امروز در عرصه‌ی صادرات، واردات و پخش کالا فعالیت داشته است. نام میمذی برگرفته از نام باستانی "میمذ" در خطه‌ی پر نعمت "اهر، ارسباران" در "آذربایجان شرقی" یادآور اصالت این شرکت است.در سال 1397 میمذی به پشتوانه‌ی تجربه‌ی چند ساله‌ی خود در عرصه ی واردات و پخش کالا، در راستای سیاست همگام سازی شرکت با تحولات روز حرفه‌ی خرید و فروش و نیز با هدف ارتباط نزدیک‌تر با تأمین‌کنندگان و مشتریان، اقدام به فعالیت در کسب و کار اینترنتی نمود. با گذشت زمان کسب و کارهای اینترنتی بطور شایان توجهی جایگاه خود را در زندگی روزمره مردم ارتقا داده‌اند. امروزه کمتر کسی است که خرید اینترنتی را تجربه نکرده باشد. مخصوصاً اگر شما دانشجو یا شاغل باشید بسیار مطلوب است که پس از چند جست‌و‌جوی ساده‌ی اینترنتی و مقایسه‌ی همزمان کالاها با هم، با صرف زمانی کوتاه خرید خود را انجام دهید. در واقع دسترسی اغلب مردم به اینترنت و تمایل روزافزون مشتریان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، میمذی را بر آن داشته تا با اخذ مجوزهای لازم از وزارت صنایع، معادن و تجارت و نیز دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کند. به همین منظور میمذی توانسته طیف وسیعی از محصولات در زمینه‌ی ملزومات مصرفی خانگی، لوازم برقی، محصولات غذایی، بهداشتی و آرایشی از برندهای معتبر و استاندارد داخلی و خارجی را در قالب فروشگاه اینترنتی خود به فروش برساند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]