اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811194479413594

نخ دندان هم به اندازه‌ی مسواک مهم است

10 گام مؤثر برای داشتن دندان‌های سالم

کد: 139811194479413594

http://bit.ly/31EhVBD

، تهران , (اخبار رسمی): معمولاً وقتی به دندان‌ها فکر می‌شود که دچار درد و پوسیدگی عمیق می‌شوند. زمانی که دیگر برگشت دندان سالم قبلی امکان‌پذیر نیست.

10 گام مؤثر برای داشتن دندان‌های سالم
10 گام مؤثر برای داشتن دندان‌های سالم

در این وضعیت مجبور می‌شویم درمان‌های متفاوتی را از ترمیم تا کاشتن دندان جدید انجام دهیم تا درد و ناراحتی تسکین پیدا کند. برای این کارها زحمت و هزینۀ زیادی را متحمل می‌شویم تا بتوانیم به زندگی عادی برگردیم. پس بهتر است پیش از دچار شدن به درد دندان به این عضو مهم توجه کنید.

دندان‌ عضوی از بدن است که همیشه و در هر وضعیتی، حتی از کودکی نیاز به مراقبت دارد. مراقبت از دهان و دندان به عنوان ورودی خوراکی‌ها به بدن، اهمیت بسیاری دارد.

شاید توصیه‌های مراقبت از دندان را زیاد می‌شنویم و همه آن‌‎ها را می‌دانیم؛ اینکه روزی حداقل دو بار مسواک بزنیم، زیاد شیرینی نخوریم و اگر خوردیم حتماً بعدش از مسواک استفاده کنیم یا توصیه‌هایی از این قبیل.

اما عمل به این توصیه‌هاست که سلامت دندان شما را تضمین می‌کند. شاید اگر با چند گام مؤثر در حفظ سلامت دندان‌ها آشنا شوید اهمیت این موضوع برایتان بیشتر شود و زمان‌های دیگری جز هنگام درد دندان به این عضو مهم بدن توجه کنید.

1. نخ دندان به اندازۀ مسواک مهم است

استفاده از نخ دندان گام مؤثری برای سلامت دندان است که یک بار در روز هم کافی است؛ نخ دندان لثه‌های شما را تحریک کرده و از تجمع پلاک‌هایی که باعث آسیب‌دیدن دندان می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

2. خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید

خمیردندان‌های رنگارنگ با مزایای بسیار در بازار وجود دارند. حقیقت این است که مهم‌ترین مزیت یک خمیردندان این است که حاوی فلوراید باشد. کارشناسان ساختار مادۀ فلوراید را به دقت بررسی کرده‌اند و آن را بهترین سد دفاعی در برابر باکتری‌های مخرب دندان می‌دانند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید فلوراید آن‌قدر مهم است که در بعضی از جوامع ایالات متحده، فلوراید را به آب نوشیدنی مردم اضافه کرده‌اند.

3. زبان خود را تمیز نگه دارید

زبان شما هم به اندازۀ دندان جایگاه مناسبی برای رشد پلاکت‌‌های مخرب دندان است؛ بنابراین در زمان مسواک‌ زدن زبان خود را هم بشویید تا از تجمع میکروب برروی سطح زبان و افزایش بوی بد دهان جلوگیری کنید.

4. کودکان را به خوردن تنقلات سالم و محافظت از دندان‌ها عادت دهید

یک نکتۀ مهم برای جلوگیری از مشکلات دندان، مراقبت از دندان‌های کودکان است. دندان‌های شیری کودکان به اندازه‌ی دندان‌های دائمی مهم هستند. در سنینی که کودکان دندان‌های شیری دارند یا دندان‌های آن‌ها در حال افتادن است والدین باید مرتب دهان و دندان آن‌ها را با مسواک نرم، تمیز کنند.

در سنین بالاتر که کودکان به خوردنی‌های گوناگون تمایل پیدا می‌کنند، باید مراقب بود که بعد از خوردن مواد قندی، اسیدی و نشاسته‌ای دندان‌هایشان را بشویند.

همچنین باید مراقب بود که تا جایی که امکان دارد تنقلات آن‌ها طبیعی و سالم باشد و مواد قندی مضر نداشته باشد.

یکی از علاقه‌مندی‌های کودکان و بزرگسالان در میان خوراکی‌ها و تنقلات، آدامس است.

برخی آدامس‌های موجود در بازار حاوی قندهای مضر هستند. بهتر است از آدامسی استفاده کنید که مواد مخرب برای دندان نداشته باشد. اخیراً آدامس‌هایی به بازار آمده‌اند که این مشکل در آن‌ها برطرف شده‌ است. این آدامس‌ها ترکیبات مضر ندارند و جویدن آن‌ها به دندان‌ها آسیب نمی‌زند.

5. درست مسواک بزنید

اشتباه مسواک زدن به اندازه‌ی مسواک نزدن مضر است. طریقه‌ی درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بپرسید یا از ویدئوها و منابع معتبر یاد بگیرید. هر بار بدون اینکه تنبلی کنید بر اساس آن مسواک بزنید.

با حوصله مسواک بزنید و این کار را جزو اولویت‌های روزمرۀ خود بدانید.

به این نکته هم توجه کنید که مسواک‌ زدن با فشار یا به صورت تهاجمی به لثه شما آسیب می‌زند.

6. میوه و سبزیجات تُرد بجوید

میوه و سبزیجات، گذشته از فواید بسیاری که از لحاظ تغذیه‌ای و به خاطر وجود مادۀ فیبر در آن‌ها دارند،  پاک‌کننده‌هایی قوی و طبیعی برای دهان و دندان هستند. عادت به جویدن میوه‌ها و سبزیجات تُرد از کودکی به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کند.

7. دهان‌شویه را فراموش نکنید

استفاده از دهان‌شویه معمولاً سخت به نظر می‌رسد. اما اگر سلامت دندان‌ها برایمان مهم باشد، باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

اگر استفاده از دهان‌شویه به صورت یک عادت درآید، برای حفظ سلامت دندان‌ها بسیار مؤثر است به سه دلیل: میزان اسید را در دهان کاهش می‌دهد، نواحی سخت داخل دهان را پاک می‌کند و کمک می‌کند مواد معدنی طبیعی به دهان و دندان بازگردند.

همچنین باید توجه داشته باشیم که دهان‌شویه جایگزینی برای مسواک و نخ دندان نیست. در کنار مسواک زدن منظم و استفاده از نخ دندان، استفاده از دهان‎شویه‌ی مناسب، سلامت دندان‌ها را تضمین می‌کند.

8. سالی دو بار به دندان‌پزشک مراجعه کنید

با مراجعه به دندان‌پزشک از مشکلات احتمالی موجود در دندان‌های خود مطلع می‌شوید. علاوه بر این می‌توانید از مشکلاتی هم که ممکن است در آینده دچار آن‌ها شوید، آگاه شوید.

بنابراین حتی وقتی مشکل خاصی ندارید به پزشک مراجعه کنید تا دندان‌های شما را کاملاً بررسی کند.

9. سیگار نکشید

این توصیه از روی پاکت سیگار تا در و دیوار و رسانه‌ها هست. این توصیه مدام مضرات سیگار را به شما گوشزد می‌کند. علاوه بر تمام مضراتی که سیگار برای بدن دارد، باید بدانید که برای دندان‌ها هم بسیار مخرب است. سیگار موجب زردی دندان‌ها و تجمع میکروب‌ها روی سطح زبان و افزایش بوی بد دهان می‌شود.

10. آب بنوشید

شاید از این توصیه تعجب کنید اما نوشیدن آب به اضافه‌ی تمام مزایایی که برای سلامت گوارش و پوست و... دارد یکی از راه‌های حفظ سلامت دهان و دندان هم هست. نوشیدن آب غذاهای چسبناک و اثر اسیدی برخی غذاها را از بین می‌برد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بایودنت

ویژگی اصلی آدامس بایودنت، کمک به سلامت دهان و دندان ها است. همه ی نمونه محصولات ، پیش از تولید، طی ۴ مرحله آزمایشگاهی از منظر ماندگاری طعم، کیفیت بافت، آزمایش های میکروبی و استاندارد فرمولی مورد بررسی دقیق قرار می گیرند. این فرآیندها، هم در ابتدا و هم در حین تولید بارها و بارها انجام می شوند. ما در بایودنت سعی کرده ایم با به‌کارگیری بهترین مواد اولیه از شاخص ترین شرکت های دنیا، محصولی را خلق کنیم که نه تنها از نظر اسانس و طعم نمونه مشابه ندارد؛ بلکه به واسطه استفاده از ترکیبات سازگار با بافت دندان ها باعث مراقب از آن ها، از بین بردن باکتری های دهانی و جلوگیری از پوسیدگی می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی