اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811194480214086

دستگاه جوجه کشی کبک

پرورش و نحوه جوجه کشی کبک

کد: 139811194480214086

http://bit.ly/31Ejf7D

، ارومیه , (اخبار رسمی): با کمک دستگاه جوجه کشی می‌توان در تعداد کبک پرورش داد و کسب درآمد کرد. در ادامه خواهید آموخت که چگونه می‌توان از کبک نگهداری کرد.

پرورش و نحوه جوجه کشی از کبک
پرورش و نحوه جوجه کشی کبک

در روش مصنوعی از دستگاه جوجه کشی و در روش طبیعی از کبک ماده و یا مرغ بهره گرفته می‌شود. در ادامه جوجه کشی مصنوعی کبک با دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است. مقاله‌ای با عنوان «پرورش و نحوه جوجه کشی از کبک» نیز در سایت باشگاه خبرنگاران جوان YJC  منتشر شده که این مطلب الهام گرفته از آن است و نحوه جوجه کشی مصنوعی و یا طبیعی از کبک را بیان می‌کند.

در طبیعت و حیات وحش فصل بهار برای بسیاری از پرندگان از جمله کبک‌ها، زمان تولید مثل و جفت گیری است. اما در روش غیر طبیعی با استفاده از برقراری شرایط مناسب و سیکل نوردهی معین می‌توان در تمامی فصل‌ها از این پرنده جوجه کشی کرد. دوره جوجه کشی کبک بین 23 الی 25 روز متغیر است و به طور متوسط جوجه‌ها بعد از 24 روز متولد می‌شوند.

آشنایی با خواص گوشت کبک

وجود پروتئین بالا و غنی بودن گوشت کبک به انواع آسید آمینه‌های ضروری و مینرال‌های مختلف همچون فسفر، آهن، منیزیم، گوگرد، پتاسیم و آلبومین نشان از ارزش غذایی بالا و بسیار مفید گوشت این پرنده است. افزون بر این میزان چربی و کلسترول گوشت کبک بسیار پایین است. برای داشتن رژیم غذایی سالم، خوردن گوشت کبک به تمامی افراد توصیه می‌شود. تقویت حافظه، تقویت قوای جنسی، رفع ضعف عمومی بدن، کاهش تب، درمان کم خونی، تقویت دستگاه گوارشی، کمک به صرع، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و ... از خواص مفید مصرف گوشت کبک است.

پرنده کبک در سن 3 الی 4 ماهگی به وزن مطلوب رسیده و آماده کشتار می‌شود. همچنین کبک‌ها در سن 6 الی 7 ماهگی به سن بلوغ می‌رسند و آمادگی لازم را برای جفت گیری و تولید مثل به دست می‌آورد. امروزه پرورش کبک و جوجه کشی از آن به یک کسب و کار پر رونق بدل شده است و هر روز بر مخاطبان این حوزه افزوده می‌‍شود.

دما و رطوبت مورد نیاز دستگاه جوجه کشی از کبک

فرایند جوجه کشی مصنوعی یا همان دستگاه جوجه کشی از کبک را می‌توان با جمع آوری و یا تهیه تخم‌های نطفه دار این پرنده و آماده سازی ماشین جوجه کشی آغاز کرد. تخم‌های نطفه دار کبک برای رشد و تبدیل شدن به جوجه نیازمند دما و رطوبت خاص، تهویه کافی و چرخش مدام هستند.

دوره انکوباسیون این پرنده 24 روز طول می‌کشد. دمای ایده ال برای تخم‌های نطفه دار کبک در زمان ستر 37.2 الی 37.5 درجه سانتی گراد و رطوبت مناسب نیز 55 الی 60 درصد است. همچنین چرخش آرام و پیوسته تخم‌ها نیز در طول ستر الزامی است. در زمان هچ و ابتدای روز 22 ام، تخم‌های نطفه دار باید در معرض دمای 36.5 الی 37 درجه سانتی گراد و رطوبت مابین 75 الی 80 درصد قرار گیرند.

در ایام هچ، چرخش تخم‌های نطفه دار باید متوقف شود. در طول جوجه کشی نیز باید عمل کندلینگ و نطفه سنجی تخم‌ها انجام گیرد تا تخم‌های بدون نطفه و یا تخم‌های تلف شده از داخل دستگاه خارج شوند. مدت زمان جوجه کشی ممکن است 25 روز و حتی در برخی موارد بیش از 25 روز طول بکشد. برای موفقیت در جوجه کشی کبک، رعایت اصول اولیه، استفاده از تخم‌های نطفه دار تازه و دستگاه جوجه کشی دقیق و باکیفیت الزامی است زیرا که سیکل جوجه کشی تحت تأثیر هر کدام از این فاکتورها است و نباید خللی در روند هر یک از آنها ایجاد شود.

کبک از جمله پرندگانی است که گوشت آن بسیار لذیذ بوده و با خواص درمانی زیادی شناخته می‌شود. صنعت تکثیر و پرورش کبک چند سالی است که در ایران رواج یافته و بستر کارآفرینی و درامدزایی مناسبی برای افراد مختلف فراهم کرده است. هم اکنون در استان‌های مختلف همچون استان فارس، کرمان، اصفهان، سمنان و چندین استان دیگر پروش کبک به روش صنعتی و سنتی در حال انجام گرفتن است.

برای موفقیت در حوزه پرورش کبک و تکثیر آن، توجه به کیفیت دستگاه بسیار مهم است زیرا در جوجه کشی حجم اصلی کار بر عهده دستگاه بوده و این کیفیت دستگاه است که راندمان نهایی را تعیین می‌کند. وب سایت چیکن هچ برای پوشش کامل نیاز پرورش دهندگان عزیز، از ابتدای سال 1383 اقدام به عرضه و فروش انواع دستگاه جوجه کشی ساخت داخل و دستگاه جوجه کشی خارجی کرده است. در وب سایت چیکن هچ می‌توان محصولات تولید کنندگان داخلی و خارجی فعال در این عرصه را به همراه مشخصات کامل هر دستگاه مشاهده کرد. 

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پرورش کبک و جوجه گیری از آن می‌توانند به سایت www.yjc.ir و یا chicken-hatch.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه چیکن هچ

در این فروشگاه هرنوع دستگاه جوجه کشی که نیاز دارید ( از جمله دستگاه جوجه کشی خانگی ، دستگاه جوجه کشی صنعتی ، دستگاه جوجه کشی خارجی ) را خواهید یافت.توجه داشته باشید که قبل از خرید هر دستگاهی صفحه نقد و بررسی شرکت تولیدکننده آن دستگاه را مطالعه کرده و سپس اقدام به خرید کنید. همانطور که اشاره کردیم ما در فروشگاه چیکن هچ حقایق را برای مشتریان آشکار میکنیم و این حقایق در صفحاتی همانند نقد و بررسی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ، نقد و بررسی دستگاه جوجه کشی دماوند ، نقد و بررسی دستگاه جوجه کشی کاکس ، نقد و بررسی دستگاه جوجه کشی اسکندری و . . . . نهفته است . ادامه . . .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]