اطلاعات تماس
  • 021229*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811194480514392

اصول چیدمان مبل استیل در پذیرایی

کد: 139811194480514392

http://bit.ly/2whClox

، تهران , (اخبار رسمی): اصول چیدمان مبل استیل در پذیرایی در ادامه آمده است.

اصول چیدمان مبل استیل در پذیرایی
اصول چیدمان مبل استیل در پذیرایی

مبل‌های استیل همیشه در قالب ست‌های هفت نفره و نه نفره عرضه می‌شوند و به این صورت است که ست‌های 9 نفره دو عدد صندلی میزبان بیشتر از ست‌های هفت نفره دارند. در چیدمان مبل استیل بیشتر افراد یکسری اشتباهات رایج انجام می‌دهند که ما تصمیم داریم در این مقاله بگویم که چه نوع چیدمان بهترین نوع برای این مبلمان است. اگر فضای در دسترس شما برای چیدمان کافی باشد چیدمان کار چندان دشواری نیست و شما می‌توانید یک چیدمان بسیار خوب را در منزل داشته باشید ولی اگر خانه شما فضای محدود و کوچکی داشته باشد و مجبور باشید که از ست استیل 9 نفره در منزل استفاده کنید احتمالا برای چیدمان آن با سردرگمی مواجه می‌شوید. پس به توصیه‌های ما در مورد مبل‌های نه نفره استیل و هفت نفره استیل برای چیدمان منزل دقت کنید و بعد خرید را انجام دهید.

مبل 9 نفره استیل

معمولا مبل‌های نه نفره استیل یک کاناپه سه نفره دارد و در کنار آن یک کاناپه دو نفره، دو عدد مبل بزرگ یک نفره و دو صندلی مهمان دارد. افراد با توجه به نیاز و ظرفیت محیط می‌توانند صندلی‌ها و کاناپه‌ها را بیشتر قرار دهند. البته در نظر داشته باشید که اگر تصمیم داشتید تعداد این مبلمان را بیشتر کنید حتماً بخواهید تا گزینه‌های اضافه دقیقا مطابق با سرویس مبل شما باشد و عدم هماهنگی بین قطعات مختلف کل چیدمان خرید شما را زیر سوال نبرد. ممکن است علاقه داشته باشید در منزل بزرگ خود 2 سرویس مختلف داشته باشید که در این صورت می‌توانید یک نیم سرویس اضافه کنید یا یک سرویس هفت نفره از مبل استیل یا سلطنتی در کنار این ست نه نفره قرار دهید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی

معمولا اتاق‌های پذیرایی که جایگاه برگزاری مهمانی‌ها و مناسبت‌های مختلف است جایگاه قرار گیری مبلمان استیل خواهد بود و معمولاً افراد تمایل دارند که مهمانی‌های رسمی در سالن‌هایی برگزار شود که در خود مبلمان استیل یا مبلمان کلاسیک دارند زیرا این مبل‌ها شکوه و زرق و برق بیشتری دارد. در واقع این جنبه‌ی اشرافی و رسمی بودن در مبل‌های استیل به علت استفاده از پارچه‌های متنوع و طرح‌های مختلف در کنار چوب‌های منبت کاری شده است که همین موارد باعث شده است تا افراد دلشان بخواهد در منزل خود از این مورد استفاده کنند. 

نکات چیدمان مبل 9 نفره سلطنتی یا استیل

دقت داشته باشید که وقتی چیدمان مبلمان نه نفره سلطنتی را برعهده دارید حتما به فاصله قطعات مختلف مبلمان از یکدیگر توجه کنید یعنی اگر قرار است یک دست مبل داشته باشید و یک فضای بزرگ فکر نکنید که با فاصله زیاد این مبل‌ها از هم چاره اندیشی کرده‌اید. زیرا با این کار باعث می‌شود افراد برای ارتباط با هم مجبور باشند با صدای بلندتر صحبت کنند و برای پذیرایی باید حتما از جایشان بلند شوند که این بدترین ایراداتی است که می‌تواند بر یک چیدمان وارد باشد.

در نظر داشته باشید که شما مجبور نیستید از ست مبل نه نفره در منزل خود استفاده کنید اگر فضای کافی ندارید و در صورت نداشتن فضای کافی پیشنهاد می‌کنیم یا از ست‌های مبل 7 نفره استفاده کنید یا حتی اگر باز هم فضای شما کوچکتر است از مبل‌های ال شکل یا مبل راحتی و یا حتی نیم ست‌ها استفاده کنید زیرا مهم ترین چیزی که شما همیشه به دنبال آن هستید آرامش و نظم در منزل است و این خلوت بودن و آرامش در منزل است که تاثیر زیادی در زیبایی آن خواهد داشت. سعی کنید میز های عسلی و سایر موارد هم طوری باشد که هماهنگی کامل با مبلمان شما را داشته باشد. 

انواع چیدمان مبل استیل یا سلطنتی

چیدمان مبل‌های سلطنتی که 3 تا 9 نفر ظرفیت دارند می‌تواند به صورت‌های مختلفی انجام شود. یعنی شما می‌توانید در قالب‌های مربعی، نیم دایره، قرینه، ال و به صورت ناهماهنگ این چیدمان‌ها را انجام دهید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

همیشه به عنوان اولین پیشنهاد به افرادی که در مورد چیدمان مبل نه نفره استیل از ما سوال می‌پرسند چیدمان مربعی را پیشنهاد می‌کنیم. هیچ وقت برای اینکه این مبلمان را بچینید آنها را به صورت پشت به پشت دورتادور منزل نگذارید و برای شروع چیدمان یک فرش بزرگ 12 نفره را پهن کنید و در قسمت بالایی آن کاناپه سه نفره را قرار دهید و دقیقا رو به روی آن کاناپه دو نفره را بگذارید و بین آنها را با صندلی‌های تک نفره پر کنید و میزهای عسلی را بین صندلی‌های مهمان و مبل تک نفره بگذارید.

چیدمان مبل سلطنتی 9 نفره در پذیرایی بزرگ

اگر در منزل خود از فرش گرد بزرگ استفاده کردید می‌توانید مبل 9 نفره استیل را هم به شکل دایره بچینید. اگر در کنار این چیدمان یک شومینه هم وجود داشته باشد طراحی زیباتر می‌شود و جلوه‌ی بیشتری پیدا می‌کند. البته توجه کنید که فاصله‌ها از شومینه رعایت شود و کسی که نزدیک شومینه می‌نشیند از گرمای زیاد اذیت نشود و همچنین روکش و بدن هم آسیب نبیند و دقت داشته باشید که حساسیت بیش از حد همیشه تاثیر عکس می‌گذارد و هرگاه احساس کردید که دکوراسیون تکمیل شده است و جلوه خوبی دارد نیاز نیست که کدام گزینه‌های دیگری را امتحان کنید.

همچنین اگر تمایل داشته باشید که مبل‌های نه نفره استیل خود را شبیه نیم دایره چیدمان کنید خیلی سخت نیست اگر منزل شما بزرگ است نصف سرویس را به صورت نیم دایره چیدمان کنید و بقیه را یا کنار آن قرار دهید یا اغلب روبه روی آن به شکل یک نیم دایره دیگر بگذارید. بیشتر غربی‌ها این شیوه را برای دکوراسیون پیش می‌گیرند و جذابیت زیادی هم دارد و باعث می‌شود فضای زیبا و جدیدی را تجربه کنید. البته دقت داشته باشید که منظور ما از نیم دایره به این معنی نیست که حتما نصف یک دایره توسط مبلمان پوشش داده شود و ممکن است نیم مربع یا مستطیل باشد. 

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

یکی از ساده ترین شیوه‌های چیدمان مبل‌های استیل 9 نفره چیدمان به شکل ال است که بهتر است برای این کار یک فرش مستطیل را انتخاب کنید و در خانه پهن کنید و بعد مبلمان را در محوریت آن قرار دهید. مثلاً کاناپه‌های سه نفره و دو نفره را با یک فاصله مشخص در کنار هم بگذارید و در آخر کاناپه‌های سه نفره و دونفره از مبل‌های تکی و صندلی‌های مهمان به صورت قدیمی استفاده کند و در نهایت یک میز پذیرایی بزرگ در قسمت مرکزی چیدمان بگذارید.

چیدمان مبلمان سلطنتی به شکل کلاسیک و قدیمی

اگر تمایل داشته باشید که مبل‌های سلطنتی و استیل 9 نفره خود را به صورت قرینه چیدمان کنید خیلی کار آسانی است و فقط کافی است کاناپه سه نفره را روی کاناپه دونفره بگذارید. در این سمت مبل‌های تکی را به صورت قرینه در کنار کاناپه دو نفره بگذارید و در طرف دیگر صندلی‌های مهمان را کنار کاناپه‌های سه نفره بگذارید و برای قرینه سازی بیشتر از میزهای عسلی استفاده کنید و میز پذیرایی را وسط سرویس مبلمان قرار دهید.

چیدمان مدرن مبل استیل 9 نفره

یکی دیگر از روش‌هایی که برای چیدمان مبل استیل 9 نفره پیشنهاد می‌شود چیدمان ناهماهنگ است. هر مبل را می‌توانید هر جایی که دوست دارید به صورت نامنظم قرار دهید و حتی با کمک پارتیشن‌ها فضا را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید و مثلا در کنار آکواریوم چند گلدان طبیعی بگذارید و کاناپه دو نفره را در آنجا قرار دهید. مبل‌های مهمان را رو به روی شومینه بگذارید و کاناپه سه نفره و صندلی‌های مهمان را هم جدا در بین آنها قرار دهید و با این که این نظم خاصی ندارد ولی جالب می‌شود.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

برای اینکه چیدمان مبل‌های استیل 9 نفره را انجام دهید لازم نیست که حتما از همه کاناپه‌ها و صندلی‌ها در چیدمان استفاده کنید و می‌توانید بعضی از آنها را در اتاق خواب خود بگذارید یا حتی در اتاق نشیمن از آن استفاده کنید که با این کار باعث به وجود آمدن یک چیدمان متفاوت در منزل خود خواهید شد. یعنی در قسمت پذیرایی مثلاً فقط مبل سه نفره و دو نفره و صندلی مهمان را بگذارید و یک کاناپه دو نفره و صندلی مهمان دیگر را در اتاق کار یا اتاق خواب و یکی دیگر در خانه قرار دهید.

طریقه چیدمان مبل سلطنتی هفت نفره

تمامی قواعد و اصول چیدمان مبلمان استیل 7 نفره دقیقا شبیه مبلمان استیل 9 نفره است زیرا تمام قسمت‌ها و قطعات مبلمان با هم برابر است و فقط دو صندلی مهمان را که مبل استیل 9 نفره داشت مبلمان استیل 7 نفره ندارد ولی بقیه قطعات دقیقا برابر است و به همان شیوه‌هایی که گفته شد می‌تواند چیدمان داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021229*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل