اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811214485013855

بررسی نقات قوت سقف کاذب

کد: 139811214485013855

http://bit.ly/3bFBiyW

، تهران , (اخبار رسمی): سقف کاذب قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان‌تر خواهد بود. این سقف لوله‌ها و سیم کشی‌های رد شده در سقف اصلی را پوشش می‌دهد. با استفاده از سقف کاذب می‌توان نورپردازی‌های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا کرد.

بررسی نقات قوت سقف کاذب
آماتیس استادیو و انواع سقف کاذب

از جمله مزایای اجرای سقف کاذب به شرح زیر است: 

سقف کاذب قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود. این سقف نقش بسیاری در جذب صدا دارد بنابراین از انتقال سر و صدا بین طبقات جلوگیری می‌کند.

  • تعمیر سقف کاذب آسان است.
  • این سقف لوله‌ها و سیم کشی‌های رد شده در سقف اصلی را پوشش می‌دهد.
  • اجرای سقف کاذب نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می‌کند.
  • با استفاده از سقف کاذب می‌توان نورپردازی‌های بسیار زیبا در فضای مورد نظر اجرا کرد.
  • اگر سقف کاذب درست اجرا شود، می‌تواند مصرف سوخت در ساختمان  را به حداقل برساند.
  • نصب عایق های حرارتی و اجرای سقف کاذب بدون هیچ نوع درز می‌تواند انتقال حرارت را کاهش دهد.

سقف کاذب رابیتس

سقف رابیتس یکی از رایج ترین انواع سقف کاذب است. رابیتس نوعی ورق مشبک از جنس گالوانیزه است که توسط سیم آرماتوربندی به شبکه فرعی وصل می‌شود. رابیتس در دو نوع برجسته و مسطح ساخته می‌شود که نوع برجسته آن برای دهانه‌های بزرگ و نوع مسطح آن برای دهانه‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازه سقف رابیتس متشکل از نبشی، میلگرد و لایه رویه (ورق‌های مشبک گالوانیزه) است. از مزایای این نوع سقف می‌توان به دسترسی آسان به مصالح، طرح پذیری متنوع و سرعت اجرای مناسب آن اشاره کرد. این سقف علاوه بر مزایای نام برده شده دارای معایبی نظیر مصرف زیاد گچ، وزن زیاد، سرعت اجرای پایین و محدودیت آب و هوایی هنگام گچ کاری است.

سقف کاذب کناف

سقف کناف در اکثر ساختمان‌های امروزی به چشم می‌خورد و به صورت پنل‌های گچی مسطح به سقف اصلی نصب می‌شود. این سقف در دو مدل سقف کاذب کناف یکپارچه و سقف کاذب کناف مشبک اجرا می‌شود. سقف کاذب کناف یکپارچه از یک زیرسازی فولادی سبک وزن ساخته شده که پنل‌های گچی روکش دار بر روی آن نصب می‌شود. اما سقف کاذب کناف مشبک از سازه‌های سپری و تایل‌های سقفی به صورت یک شبکه تشکیل شده که توسط آویز به سقف اصلی متصل می‌شوند. این سقف وزن بسیار سبکی دارد و قیمت آن نیز ارزان است. علاوه بر آن این نوع سقف نیاز به رنگ آمیزی ندارد و تعمیر و نگهداری آن نیز آسان است. سقف کناف در دو نوع دکوراتیو و ساده طراحی و اجرا می‌شود.

از جمله معایب سقف کاذب می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سقف کاذب ارتفاع اتاق را کمی کاهش می‌دهد زیرا در زیر سقف اصلی نصب می‌شود.
  • عمر این نوع سقف کوتاه است و نیازمند مراقبت است
  • این سقف بعد از چند سال غبار گرفته و رنگ پریده می‌شود.
  • مقاومت و استحکام این سقف مانند سقف اصلی نیست و در برابر حوادث طبیعی امکان تخریب آن وجود دارد.

سقف کاذب با پنل‌های از پیش ساخته گچی

جنس این سقف از آلومینیوم است و قطعات از پیش آماده گچی درون آن قرار می‌گیرند. امکان ایجاد طرح‌های گوناگون و تعویض قطعات سقف کاذب با پنل‌های از پیش ساخته گچی وجود دارد و می‌توان آن را با پرداخت کم، رنگ آمیزی کرد. این سقف از مقاومت بالایی در برابر حریق برخوردار است و با محیط زیست سازگاری دارد. علاوه بر آن ایمنی آن در برابر زلزله بالا است و اجرای آن نیز به سرعت و به آسانی صورت می‌گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هنرکده آماتیس استودیو

هنرکده آماتیس استودیو بنا دارد برای زیباسازی ساختمانها و فضاهای داخلی و خارجی آنها با استفاده از تکنیک استیندگلس Stianed Glass که همان شیشه های تکه تکه می باشد طرح های شیشه تزئینی, درب شیشه ای, گنبد شیشه ای, سقف کاذب شیشه ای, گالری نمونه کار شیشه تزئینی و گالری نمونه کار درب شیشه ای, گنبد شیشه ای, شیشه تزئینی, درب لابی شیشه ای, درب ورودی شیشه ای, سقف کاذب شیشه ای, ساخت گنبد شیشه ای, ساخت شیشه های تزیینی, نمونه کار درب شیشه ای, نمونه کار شیشه های تزیینی را در قالب سنتی، کلاسک و مدرن در فضاهای قابل اجرا ساخته و اجرا نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل