اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811214485814180

انتخاب فن سانتریفیوژ و تفاوت‌های فن سانتریفیوژ دمنده و مکنده

کد: 139811214485814180

http://bit.ly/2OVOAO2

، (اخبار رسمی): از فن سانتریفیوز در محیط‌هایی با هوای بسیار آلوده و ناخالصی‌های بسیار زیاد استفاده می‌شود. فن سانتریفیوژ از فن‌های گریز از مرکز است.

انتخاب فن سانتریفیوژ و تفاوت های فن سانتریفیوژ دمنده و مکنده
فن سانتریفیوژ-احسان متال

هدف از طراحی فن‌های سانتریفیوژ  خروج هوا در کوتاه ترین زمان و بیشترین حجم است. فن‌های سانتریفیوژ عمود بر گردش هوا می‌چرخند. از فن‌های سانتریفیوژ در محیط‌هایی با کانال کشی به سمت بیرون و فشار بالا استفاده می‌شود.

هنگام خروج هوای داخلی مجموعه، همزمان مقداری انرژی جنبشی به کناره فن‌ها می‌رود و  فشار استاتیک افزایش می‌یابد. مهم‌ترین ویژگی فن‌های سانتریفیوژ غلبه بر فشار استاتیک است.

قیمت فن سانتریفیوژ دمنده که برای خروج هوا استفاده می‌شود براساس نوع الکتروموتور به کار رفته در آن مشخص می‌شود.

تقسیم بندی فن‌های سانتریفیوژ براساس شکل پروانه

فن‌های سانتریفیوژ بر اساس شکل پروانه به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

1- فن بکوارد
2- فن فوروارد
3- فن ایر فویل
4-فن شعاعی

کارایی هر یک از این فن‌ها با دیگری متفاوت است.

فن فوروارد: فن‌های بکوارد و فن‌های فوروارد بیشترین کاربرد  را در صنعت دارند. از فن‌های فوروارد برای خنک کردن محیط و گردش هوا  استفاده می‌شود. در فن‌های فوروارد انحنای بالک در راستای گردش پروانه‌ها قرار می‌گیرد.

در فن‌های فوروارد، دبی خروجی به صورت کامل اندازه گیری نمی‌شود و در مواردی که نیاز به اندازه گیری دقیق دبی خروج هوا است نمی‌توان از فن فوروارد استفاده کرد.

فن بکوارد: فن‌های بکوارد  به دلیل پوششی که دارند مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. در فن‌های بکوارد دبی خروج هوا  قابل اندازه گیری است. فن‌های بکوارد می‌توانند محیط را از هر گونه آلودگی و غبارهای بزرگ مانند براده‌های چوب را پاکسازی کنند.

از فن‌های بکوارد در محیط‌هایی با گرد و خاک شدید استفاده می‌شود. از فن‌های بکوارد در محیط‌های استاتیک با فشار بالا استفاده می‌شود و به موتور این دستگاه فشار وارد نمی‌شود.

فن ایر فویل: فن‌های ایر فویل بیشترین بازدهی را  نسبت به فن‍های دیگر دارند. از فن‌های ایر فویل در دبی خروجی هوا با فشار بالا استفاده می‌شود. فن‌های ایر فویل کمترین صدا را نسبت به فن‌های دیگر دارند. فن‌های ایر فویل طول عمر بسیار بالایی دارند.

فن شعاعی: فن‌های شعاعی کاربرد کمتری دارند و در موارد خاص از فن‌های شعاعی استفاده می‌شود.

انتخاب فن سانتریفیوژ

در فن‌های سانتریفیوژ تفاوت زیادی در قدرت الکتروموتور و نوع پروانه‌ها وجود دارد. تفاوت در قدرت الکتروموتور و نوع پروانه‌ها باعث تفاوت در  قیمت در فن‌های سانتریفیوژ می‌شود. راندمان هر کدام از این فن‌ها بر قیمت فن سانتریفیوژ دمنده موثر خواهد بود.

پلاگ فن سانتریفیوژ

از پلاگ فن سانتریفیوژ در محیط‌های خاصی مثل هواساز کوره‌ها، خشک کن‌ها یا اتاقک‌هایی که نیاز به پخته شدن مواد در گرمای یکنواخت دارند  استفاده می‌شود.

تفاوت فن سانتریفیوژ دمنده و مکنده

تفاوت فن سانتریفیوز دمنده و مکنده در نوع به گردش درآوردن هوا در فن‌ها است. فن‌های سانتریفیوژ دمنده و مکنده در میزان فشار هوا وارد شده نیز متفاوت است.

فن‌های دمنده و مکنده جزو فن‌های گریز از مرکز محسوب می‌شوند. از فن‌های دمنده و مکنده می‌توان در فشارهای مختلف هوا استفاده کرد. فشار استاتیک و استاندارد تراکم هوا برای فن دمنده و مکنده  متفاوت است.

از فن‌های دمنده و مکنده در لوازم سرمایشی و گرمایشی  استفاده می‌شود. وظیفه هواکش‌ها  جابجایی هوا و گازهای موجود در محیط مورد نظر است.

هواکش‌ها جریان هوای ورودی را به طور مشخصی جا به جا می‌کنند. هواکش سانتریفیوژ نوعی هواکش در تهویه است که قیمت مناسبی دارد.

از هواکش سانتریفیوژ  در صنعت برای کنترل آلاینده‌ها و تصفیه هوا استفاده می‌شود. از هواکش در ساختمان‌ها و خودروها نیز استفاده می‌شود.

ساختار هواکش سانتریفیوژ

هواکش سانتریفیوژ از حلزونی، پروانه و موتور الکتریکی ساخته  شده است. نیروی لازم برای حرکت هواکش سانتریفیوژ، از طریق موتور الکتریکی تأمین می‌شود. مدل‌های مختلفی  از چرخش پروانه را  در هواکش سانتریفیوژ  می‌توان ایجاد کرد.

پرکاربردترین هواکش سانتریفیوژ

از هواکش سانتریفیوژ حلزونی در مکان‌هایی که هوای پاک نیاز است استفاده می‌شود.

در هواکش سانتریفیوژ حلزونی یک طرفه، هوا به صورت یک طرفه مکیده می‌شود و به بیرون فرستاده می‌شود.

در هواکش سانتریفیوژ معمولا از فن بکوارد یا  فوروارد استفاده می‌شود.

از هواکش سانتریفیوژ حلزونی در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود، مانند بیمارستان‌ها، سازمان‌های اداری، مراکز خرید، کارگاه‌ها، مسجدها.

هواکش سانتریفیوژ 

هواکش سانتریفیوژ معمولا بر اساس مدل، نحوه ورود و خروج هوا و قرار گیری موتور الکتریکی طراحی می‌شود. از هواکش سانتریفیوژ به عنوان هواکش صنعتی استفاده می‌شود. بازدهی هواکش سانتریفیوژ ارتباط مستقیمی با نحوه چینش و اجزای سازنده آن دارد.

کدام هواکش سانتریفیوژ بهتر است؟

پرکاربردترین هواکش، هواکش سانتریفیوژ است.

هواکش سانتریفیوژ یک‌ طرفه، جریان هوا را به صورت یک طرفه  خارج می‌کند.

استفاده از هواکش سانتریفیوژ در محیط‌هایی که رطوبت، گاز و گرد غبار، راحیه‌های نامطبوع و مسموم کننده  وجود دارد ضروری است.

استفاده از هواکش سانتریفیوژ کم هزینه ترین راه برای ورود جریان هوای پاک و خالص به این محیط  است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بهروسرما صنعت

گروه فنی مهندسی بهرو سرما صنعت مشاور طراح و مجری انواع سیستمهای تهویه مطبوع در فازهای مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار