اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981123449079692

کامبوچا کمک به درمان بواسیر

کد: 13981123449079692

http://bit.ly/2OYrBCe

، تهران , (اخبار رسمی): نوشیدن برنا کامبوچا می‌تواند به سلامت دستگاه گوارش کمک شایانی کند. اثر کامبوچا همچنین در تنظیم فلور روده و نیز پایین نگه داشتن اسید اوریک و کلسترول خون در حالت تعادل مؤثر بوده و از ابتلا به بیماری‌های روده، بطور چشم گیری جلوگیری به عمل می‌آورد.

کامبوچا کمک به درمان بواسیر
کامبوچا کمک به درمان بواسیر

بَواسیر نوعی واریس رگ‌های مقعدی (سیاهرگ) است. که جزء شایع ترین بیماری‌های مقعد است. احتمالاً نیمی از افراد تا سن 50 سال، بواسیر را تجریه می‌کنند. بواسیرها ناشی از گرفتاری سیاهرگ‌های ناحیه مقعدی هستند. اگر به هر علتی، فشار بیش از حد به پایین راست روده (رکتوم) و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیر طبیعی این سیاهرگ‌ها متورم می‌شود.

علت این امر فشار مکرر به سیاهرگ‌های مقعد یا راست روده  است. از عوامل افزایش دهنده آن، خطر رژیم غذایی بدون فیبر، نشستن یا ایستادن به مدت طولانی، چاقی، یبوست، کم شدن توان عضلانی در سنین بالا، جراحی راست روده یا پارگی مجرای تناسلی به هنگام زایمان و دوختن آن، بیماری کبدی، سرطان روده بزرگ و بالا رفتن فشار خون در سیستم سیاهرگی دستگاه گوارش باشد. بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم متورم و یا توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‌شوند بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‌شوند.


پروفسور ب. لیندر در سال 1917-1918 گزارش داده است که تخمیر چای در تنظیم اختلالات روده‌ای و همچنین به عنوان درمان مؤثری برای بواسیر است. استاد آرا و دکتر ویلهلم هینیبرگ در سال 1926، اشاره به استفاده کامبوچا Teelwass به عنوان درمان اصلی در سراسر روسیه کرده که به عنوان یک اتیام دهنده‌ی بزرگ برای بسیاری از بیماری‌ها و بخصوص در بهبود یبوست‌های خاص موثر است. در همان سال، اچ. والدیک، که یک شیمیدان بود در سال 1915 در طول جنگ جهانی اول با مصرف کامبوچا توانست یبوست خود را درمان کند.

یک سال بعد، پروفسور دکتر لاکوویتز در مورد اظهارات والدیک و اثر درمان با قارچ و تأثیر آن بر اختلالات گوارشی، ضمن تأیید آن کشف کرد که کامبوچا قادر به سرعت بخشیدن و حذف بسیاری از بیماری‌های معده، سردردهایی که منشأ عصبی دارند و همچنین تأثیر فراوانی در سلامت دستگاه گوارش نیز داشته است. نتایج تحقیقات متعدد دیگری نیز ثابت کرده که پروبیوتیک و پری بیوتیک‌ها قادرند سلامت میزبان را با افزایش تعداد باکتری‌های مفید در روده بهبود ببخشند.

از این رو نوشیدن برنا کامبوچا می‌تواند به سلامت دستگاه گوارش کمک شایانی کند. اثر کامبوچا همچنین در تنظیم فلور روده و نیز پایین نگه داشتن اسید اوریک و کلسترول خون در حالت تعادل مؤثر بوده و از ابتلا به بیماری‌های روده، بطور چشم گیری جلوگیری به عمل می‌آورد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برنا کامبوچا

برنا کامبوچا با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و ارائه محصولات جایگزین نوشابه‌های مضر صنعتی، تحقیقات خود را در زمینه نوشیدنی‌های گیاهی تخمیری از سال 1394 به همت جمعی از متخصصین صنعت و دانشگاه شروع و در واحد تحقیق و توسعه شرکت ، موفق به طراحی و تولید نوشیدنی تخمیری کامبوچا بر پایه طب سنتی گردید. این واحد تولیدی تحت نظارت سازمان غذا و دارو بوده و عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان کامبوچا می باشد .

اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش