اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811234491413900

چطور بهترین کاغذ دیواری سه بعدی را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی

کد: 139811234491413900

http://bit.ly/3bJGyl9

، (اخبار رسمی): انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی با توجه به تنوع بسیار بالایی که از نظر طرح و جنس در آنها وجود دارد ممکن است افراد را با نوعی سردرگمی همراه کند. کاغذ دیواری قابل شستشو سه بعدی بخریم یا کاغذ دیواری کاغذی؟ کدام نوع کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی، اتاق خواب و طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است؟

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی
اصول انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی

اولین و مهم‌ترین گام در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی، شناخت انواع مختلف این گروه از پوشش‌های دیوار است. کاغذ دیواری‌ها بر اساس طرح کلی روی آنها به دو گروه پوستری و رولی تقسیم می‌شوند

کاغذ دیواری قابل شستشو سه بعدی بخریم یا کاغذ دیواری کاغذی؟ کدام نوع کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی، اتاق خواب و طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است؟ توجه به کدام ویژگی‌ها در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی مهم هستند و ده‌ها سوال دیگر که در زمان انتخاب و خرید ممکن است ذهن را به خود مشغول کند. مجله دکوراسیون داخلی دکونیوز در ادامه راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پوستری سه بعدی و هر آنچه که باید درباره آن دانست را، ارائه کرده است.

انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی رولی یا پوستری؟

اولین و مهم ترین گام در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی، شناخت انواع مختلف این گروه از پوشش‌های دیوار است. کاغذ دیواری‌ها بر اساس شکل و طرح کلی روی آنها به دو گروه تقسیم میشوند که عبارتند از:

کاغذ دیواری سه بعدی رولی

کاغذ دیواری سه بعدی شباهت زیادی با کاغذ دیواری‌های معمولی دارد و تنها تفاوت در آنها، شکل و طرح روی کاغذ است که به صورت سه بعدی طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر، کاغذ دیواری سه بعدی رولی دارای طرح‌های سه بعدی تکرار شونده است که از نظر اندازه و ابعاد تفاوتی با دیگر کاغذ دیواری‌ها ندارد و می‌توان در محیط‌های مختلف از آنها استفاده کرد. از محبوب ترین مدل‌های این گروه می‌توان به کاغذ دیواری سه بعدی طرح چرم و کاغذ دیواری سه بعدی منظره و سنگ اشاره کرد.

کاغذ دیواری پوستری سه بعدی

کاغذ دیواری پوستری سه بعدی از محبوب ترین نوع کاغذ دیواری است که برای اتاق خواب، پذیرایی و اتاق کودک و محیط‌های کاری می‌توان از آن استفاده کرد. کاغذ دیواری پوستری به صورت رولی به فروش نمی‌رسند و تکه‌های جدا با اندازه‌های مختلف هستند که می‌توان با توجه به اندازه دیوار مورد نظر طرح مناسب را انتخاب کرد. در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی پوستری لازم است بدانید که طرح روی این نوع کاغذ را می‌توان با توجه به سلیقه خود سفارش داد تا به چاپ برسد. به عنوان مثال، برای کاغذ دیواری اتاق کودک می‌توان طرح‌های انیمیشنی با رنگ‌های جذاب را با توجه به شخصیت علاقه کودک انتخاب و برای چاپ سفارش داد.

بهترین جنس کاغذ دیواری سه بعدی کدام است؟

از مهم ترین نکاتی که برای کاغذ دیواری سه بعدی اتاق خواب، پذیرایی و غیره باید به آن توجه داشت، جنس کاغذ است، چون نه تنها در زیبایی دیوار، بلکه بر دوام کاغذ نیز اثرگذار است. به عبارت دیگر، باید بتوان کاغذ دیواری‌هایی را انتخاب کرد که جلوه و زیبایی را در کنار دوام و طول عمر بالا در کنار هم به خوبی حفظ کند. جنس کاغذ دیواری شامل موارد زیراست:

کاغذ دیواری سه بعدی کاغذی

همان طور که از نام این گروه مشخص است، از کاغذ بدون روکش برای این گروه از کاغذ دیواری‌های سه بعدی استفاده می‌شود. کاغذ دیواری سه بعدی کاغذی نه تنها مقاومت و دوام بالایی ندارد، بلکه قابل شستشو نیستند. البته لازم به ذکر است که تنوع طرح در این گروه از کاغذهای دیواری بسیار بالا است و گزینه‌ای مناسب در میان کاغذ دیواری‌‌های سه بعدی ارزان به شمار می‌رود.

کاغذ دیواری سه بعدی با پوشش ونیل

کاغذ دیواری سه بعدی پی وی سی یا ونیل از جمله انتخاب‌های مناسب برای طراحی دکوراسیون منزل است که مقاومت و دوام بالایی دارند. با توجه به اینکه در کاغذ دیواری با پوشش ونیل یک لایه پلی ونیل کلراید استفاده می‌شود، در نتیجه می‌توان براحتی نسبت به شستشوی آنها اقدام کرد.

کاغذ دیواری سه بعدی الیافی

از دیگر گزینه‌هایی که می‌توان برای خرید کاغذ دیواری به آن فکر کرد، کاغذ دیواری الیافی یا غیر بافته شده است. این نوع کاغذ دیواری از الیاف نساجی و سلولزی تولید می‌شوند و کاملا با محیط زیست سازگار هستند. از مهم ترین دلایلی که این گروه از کاغذ دیواری‌های سه بعدی طرفداران زیادی دارند، قابلیت استفاده مجدد آنها است. لازم است بدانید که بخاطر جنس و متریال به کار رفته در این نوع کاغذ دیواری، تماس آن با چسب منجر به تغییر شکل آنها نشده و می‌توان مجدد پس از جداسازی آنها از سطح در محیط دیگری نصب و استفاده شوند.

انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی قابل شستشو

با گذر زمان مانند سایر وسایل و تجهیزات مربوط به دکوراسیون داخلی، کاغذ دیواری‌ها نیز کثیف می‌شوند و رنگ و جلوه روزهای اول را نخواهند داشت. به همین خاطر است که اغلب افراد ترجیح می‌دهند کاغذ دیواری سه بعدی قابل شستشو را انتخاب کنند. کاغذ دیواری‌هایی با جنس الیاف و روکش ونیل یا همان پی وی سی قابلیت شستشو داشته و براحتی و با مواد شوینده مخصوص می‌توان لک و کثیفی‌های موجود روی آنها را تمیز کنید.

بهترین رنگ کاغذ دیواری کدام است؟

استقبال بسیار زیاد از کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون دفترکار و منزل باعث شده است تا تنوع بالایی از رنگ در آنها به چشم بخورد. اما سوال این است که کدام رنگ برای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی مناسب است؟ تفاوتی ندارد که برای دیوار اتاق‌ها به دنبال رنگ مناسب هستید یا مبلمان و رومبلی، در هر صورت ابتدا باید به سبک کلی دکوراسیون محیط مورد نظر توجه داشته باشید. رنگ‌هایی را برای کاغذ دیواری انتخاب کنید که با پرده، فرش، مبل و دیوارها تناسب داشته باشد و ترکیب و هارمونی خوبی را ایجاد کند.

برای درک بهتر این مساله پیشنهاد می‌کنیم قوانین انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید. قانون 60، 30، 10 و بسیاری از قوانین دیگر به شما کمک می‌کند تا بتوانید رنگ‌های بسیار مناسب و کاربردی را نه تنها برای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی، بلکه برای هر یک از وسایل محیط مورد نظر انتخاب کنید.

کدام طرح کاغذ دیواری سه بعدی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین طرح چاپ شده روی کاغذ دیواری مانند انتخاب رنگ باید به سبک دکوراسیون و میزان بزرگ و کوچکی فضا توجه داشته باشید. دقت داشته باشید که طرح‌های شلوغ و تیره باعث می‌شوند تا محیط کوچکتر از اندازه واقعی جلوه کند. در نتیجه، بهتر است برای محیط‌های بسته و کوچک طرح‌های خلوت، عمودی و روشن را انتخاب کنید تا فضا بازتر بنظر برسند. البته نوع محیط نیز در انتخاب طرح تاثیر زیادی دارد. به طوری که در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی اتاق خواب لازم است آرامش براحتی احساس شود و حتی الامکان از انتخاب طرح‌های شلوغ که ذهن را به چالش می‌کشند خودداری کنید.

علاقه مندان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و جدیدترین مدل‌ها و نکات جامع برای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی می‌توانند به سایت دکونیوز مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله تخصصی طراحی دکوراسیون دکونیوز

دکونیوز مجله ای خبری می باشد که طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون محیط کار، طراحی و چیدمان منزل و زیباسازی و طراحی فضای سبز و هر آنچه که به زیبایی محیط اطراف انسان امروز مربوط می شود را در برمیگیرد. با ورق زدن هر برگ از مجله دکونیوز با ایده هایی خلاقانه و اطلاعات کاملا بروز و استاندارد درباره طراحی دکوراسیون منزل ایرانی ، سبک های مختلف طراحی دکوراسیون، ایده های ناب در طراحی مبلمان و تجهیزات اداری روبرو خواهید شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل