اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811244492414547

بررسی قیمت سیم و کابل و نکات مرتبط به آن

کد: 139811244492414547

http://bit.ly/38LsA0t

، تهران , (اخبار رسمی): عوامل موثر در قیمت سیم و کابل در ادامه بررسی شده و نکات آن گوشزد شده است.

سیم و کابل
سیم و کابل رسانا کابل

قیمت سیم و کابل امروزه توسط برخی از ارگان‌های مختلف صنعتی و بازاری تعیین می‌شود. امروزه سیم و کابل از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. این افزایش در طی چند سال اخیر رخ داده است. دلیل این افزایش قیمت، بالا بودن قیمت فلزات گران بها است. گفتنی است که نکات مختلفی در قیمت انواع سیم کابل برق تاثیرگذار است. لذا در ادامه نکاتی در مورد قیمت سیم و کابل تولید شده در خارج و داخل کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

قیمت سیم و کابل

قیمت سیم و کابل با توجه به یک سری از پارامترهای مختلف مشخص می‌شود. همان طور که در عناوین بالا به آن اشاره شد قیمت سیم و کابل نسبت به گذشته افزایش داشته است. این افزایش قیمت با توجه به گران شدن فلزاتی مانند مس، آلومینیوم و آهن است. اما چیزی که وجود دارد این است که امروزه این قیمت در بازارها موجود است و باید افراد با همین قیمت نسبت به خرید سیم و کابل اقدام کنند.

قیمت سیم و کابل‌های برق و انواع مختلف آن با پارامترهای مختلفی معین می‌شود. به طور مثال قیمت سیم و کابل‌های برق آلومینیومی نسبت به قیمت کابل‌های برق مسی ارزان‌تر است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سعی می‌کنند با استفاده از کابل‌های آلومینیومی، برق خود را هدایت کنند. این پایین بودن قیمت موجب شده تا در شبکه تقسیم برق از کابل‌های آلومینیومی بیشتر استفاده شود.

 لیست قیمت سیم و کابل با توجه به انواع و کاربرد آن‌ها بسیار متفاوت است. پارامترهایی که بر قیمت سیم و کابل تاثیرگذار است، پارامترهای چون ایرانی یا خارجی بودن سیم و کابل، نوع رسانا، قطر و کیفیت آن و دیگر پارامترهای ممکن است که در ادامه متن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قیمت سیم و کابل بر اساس انواع

اگر بخواهیم قیمت سیم و کابل را بر اساس انواع آن‌ها مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که قیمت سیم و کابل با هم متغیر هستند. در هر دوی آنها یعنی سیم و کابل نمونه‌های متفاوتی وجود دارد که باز هم به تفاوت قیمت در آنها دست می‌زند. به طور مثال یک سیم افشان 1.5 در مقایسه با یک سیم افشان 2.5 چیزی در حدود ۱۵۰ هزار با یکدیگر تفاوت قیمت دارند.

به طور مثال قیمت سیم‌های افشان یک و نیم چیزی در حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده و سیم‌های افشان ۲.5، ۳۵۰ هزار تومان است. زمانی که به قیمت کابل‌ها می‌رسیم، کابل‌ها نیز به همین صورت است. به طور مثال یک حلقه کابل دو در یک و نیم چیزی در حدود ۳۵۰ هزار تومان قیمت دارد و یک کابل دو در دو نیم چیزی در حدود ۶۵۰ هزار تومان است. پس می‌بینید که یکی از پارامترهای تاثیرگذار از لحاظ نوع، انواع قطر آن‌ها است.

 حال اگر بخواهیم به بررسی انواع سیم‌ها از لحاظ ساختاری بپردازیم، باید گفت سیم‌هایی که از آلومینیوم تشکیل شده‌اند، قیمت ارزان‌تری نسبت به سیم‌های مسی دارند. به طور مثال یک سیم دو در یک مسی با یک متر سیم آلومینیومی دو برابر تفاوت قیمت دارد.

قیمت سیم و کابل ایرانی

امروزه شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلفی هستند که در راستای تولید انواع  سیم و کابل فعالیت دارند. زمانی که به قیمت سیم و کابل می‌رسیم، نوع سازنده آن و کشوری که آن را تولید کرده است، بر روی قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. به طور مثال قیمت سیم و کابل بهترین نوع ایرانی در مقایسه با سیم و کابل خارجی، تفاوت قیمت بسیاری دارد. قیمت سیم و کابل خارجی بسیار بالاتر از قیمت نمونه‌های ایرانی است.

توجه داشته باشید که شرکت‌‌ها و کارخانه‌های ایرانی تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌اند. با توجه به بالا رفتن کیفیت ساخت سیم و کابل در ایران، امروزه شاهد این هستیم که قیمت سیم و کابل‌ها در ایران نیز افزایش پیدا کرده است. لیست قیمت سیم و کابل زمانی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، ایرانی یا خارجی بودن آن را مشخص می‌کند.

 قیمت سیم و کابل از بهترین برند ایرانی در مقایسه با نمونه خارجی ساده در بعضی از اوقات برابری می‌کند. اما نکته‌ای که خارج از این قیمت باید عنوان شود، این است که هیچگاه قیمت را معیار کیفیت قرار ندهید. شرکت‌های معتبری در ایران وجود دارند که بهترین سیم‌ها و کابل‌ها را برای شما تولید می‌کنند و با قیمتی پایین به بازار عرضه می‌دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رسانا کابل

شرکت رسانا کابل در سال 1372 با هدف تولید بخشی از سیم و کابل مورد نیاز کشور تاسیس گردید. در همان ابتدا با تلاش مستمر متخصصین این شرکت و در مدت کوتاهی موفق به دریافت نشان استاندارد ملی از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردید. بهره برداری از کارخانه جدید رسانا کابل به منظور افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصولات و پاسخگویی بهتر به نیاز مشتریان ضمن رعایت اصول HSE و به کار گیری پیشرفته ترین ماشین آلات تولیدی در پاییز 1391 انجام گردید. پایداری در خط مشی اصلی این شرکت، یعنی تمرکز قوا بر فعالیت در یک زمینه و استقبال مصرف کنندگان و نیاز بازار مصرف به کابل های تخصصی، شرکت رسانا کابل را بر آن داشت تا با بهره گیری از متخصصین و کارشناسان این صنعت و همچنین به کارگیری تکنولوژی جدید، در ابتدا قدم در راه تولید کابل های کنترل ساده ، کنترل شیلد دار و کواکسیال گذارد و به جایگاه مطلوبی در زمینه تولید کابل های فشار ضعیف با کاربری های مسکونی، تجاری و صنعتی دست یابد . به طوری که اکنون یکی از معدود تولیدکنند گان کابل های کنترل با تعداد رشته بالا در ایران بوده و همچنین تولید کابل های خود نگهدار نیز دستاوردی دیگر در راستای تولید محصولات جدید می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]