کد: 139811254493714439

روش‌های حرفه‌ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

کد: 139811254493714439

http://bit.ly/3bRkbdy

، مشهد , (اخبار رسمی): بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی بعد از راه اندازی سایت کم کم انگیزه خود را از دست می‌دهند زیرا نمی‌توانند فروش خوبی داشته باشند. دلیل این کار هم این است که نمی‌توانند بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کنند.

روشهای حرفه ای تبدیل بازدید کننده به مشتری
روش‌های حرفه‌ای تبدیل بازدید کننده به مشتری

در ادامه بررسی شده که چه کارهای را می‌توان انجام داد تا بتوان فروش سایت را بالا برد و نرخ تبدیل یا conversion rate یا تبدیل بازدید کننده به مشتری را افزایش داد.

گرافیک حرفه‌ای داشته باشید

گرافیک حرفه‌ای از دید خیلی‌ها این است که در سایت رنگ‌های مختلفی استفاده کنند، موشن‌های زیادی بگذارند، افکت‌های زیادی بدهند. اما حقیقت این است که درست است که این از دید عموم گرافیک محسوب می‌شود اما برای سایتی که قرار است فروش داشته باشد نباید اینگونه گرافیک داشته باشد.

همیشه سعی کنید سایت ظاهر ساده‌ای داشته باشد تا کاربران جذب مطالب شوند نه زیبایی و افکت سایت. وقتی سایت افکت‌های مختلفی داشته باشد کاربر بعد از وارد شدن به سایت جذب افکت‌ها می‌شود و دیگر مطالب برایش مهم نمی‌شود یا فراموش می‌‌کند. این مهمترین نکته‌ای است که باید توجه شود.

گرافیک حرفه‌ای یعنی ساده ماندن، کاربر را جذب مطلب کردن نه جذب افکت، فونت و یا چیزهای دیگر.

پس برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیاز نیست که خیلی افکت به سایت داد از فونت‌های بسیاری استفاده کنید یا انواع رنگ‌ها را استفاده کنید. همیشه ساده باشید. یکی از بهترین فونت‌ها برای وب سایت فونت ایران سنس است، ساده و جذاب. آکادمی مومنی از فونت ایران سنس استقاده می‌کند.

مورد اعتماد باشید

متاسفانه به دلیل دروغ‌های زیای که در کسب و کارهای اینترنتی و اینترنت گفته‌اند بحث اعتماد کردن برای کاربران بسیار سخت شده است. برای اکثر کاربران این سوال است که پشت این وب سایت چه کسی قرار دارد؟ شما باید بتوانید این حس بد را از کاربر دور کنید و اعتماد سازی برای کاربر انجام دهید.

صفحه درباره ما را به ساده ترین روش و به دور از هرگونه دروغ بنویسید. واقعا آن چیزی که هستید را بنویسید. قرار نیست کاربران بخوانند لذت ببرند، کاربران صفحات و مطالب وب سایت شما را می‌خوانند که به کسب و کار و خود شما اعتماد کنند.

سعی کنید آخرین نظرات خوانندگان را در فوتر وب سایت بگذارید

یک نکته بسیار ساده اما پر اثر، شما اگر کاربران را طوری ترغیب کنید که در وب سایت شما بمانند و به وب سایت شما اعتماد کنند یکی از جدی ترین پل‌های موفقیت در کسب و کار اینترنتی را گذرانده‌اید.

پشتیبان سایت داشته باشید

بحث ارتباط با شما و تماس گرفتن با شما برای کاربران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پل‌های ارتباطی خودتان را با بازدید کنندگان بهینه کنید و از چندین روش برای این کار استفاده کنید.

پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید راه‌های ارتباطی بسیار زیادی در سایت قرار دهید و هر چند وقت یکبار این را چک کنید که مشکلی نداشته باشد.

صفحه اول بودن در گوگل

متاسفانه کاربران امروزی اینترنت بشدت بی حوصله شده‌اند و زمانی که به دنبال یک محصولی هستند جستجوی زیاد برایش نمی‌کنند، در گوگل سرچ می‌کنند، نتیجه اول، دوم و نهایتا لینک‌های صفحه اول نگاه می‌کنند بعد صفحه جستجو را می‌بندند.

اگر سایت شما در صفحه اول و مخصوصا در نتایج اول گوگل باشد بازدیده کننده بسیار زیاد به سایت شما می‌آید و فروش شما را افزایش می‌دهند.

این امر در گوشی موبایل بسیار ارزشمند است. بسیاری از کاربران وقتی با تبلت یا موبایل جستجو را انجام می‌دهند فقط روی لینک اول کلیک می‌کنند. حتی اگر لینک اول بهترین محصول نباشد. 

پس بر روی سئو سایت تا می‌توانید کار کنید و در نتایج اول گوگل باشید.

کسب اعتبار کنید

اعتبار و اعتماد همیشه سخت بدست می‌آیند و آسان از دست می‌روند. همیشه سعی کنید اعتباری را که بدست می‌آورید از دست ندهید. بسیاری از سایت‌ها که به سختی اعتبار کسب می‌کنند و با یک اشتباه این اعتبار را از بین می‌برند. برای کسب اعتبار سعی کنید همیشه در دید مشتری باشید. همیشه در اینستاگرام استوری بگذارید. اینستاگرام بی نهایت به اعتبار سازی کمک می‌کند.

آموزش‌های رایگان و ارزشمند در سایت قرار دهید. در بیشتر شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید. با کاربران بیشتر تعامل داشته باشید. در نمایشگاه حضور داشته باشید. همیشه به فکر بزرگ کردن کسب و کار باشید.

تجربه خرید

همیشه بازدیدکنندگان سایت دید خوبی به شما ندارند و کاملا بی اعتماد هستند و وقتی که کاربران به شما و کسب و کار اینترنتی شما بی اعتبار باشند قطعا خرید نمی‌کنند. یک محصول با قیمت پایین در سایت بگذارید و بازدیدکنندگان را ترغیب به خرید این محصول ارزان کنید تا این ترس خرید از سایت بریزد.

بعد از خرید با کاربران تماس بگیرید و نکاتی که راجع به محصول باید بدانند را بگویید. مخصوصا اگر محصول شما فیزیکی است و باید پست شود تماس بگیرید و اطلاعات مشتری را بازگو کنید. تاریخ دقیق رسیدن محصول را بازگو کنید تا در آن زمان در منزل باشند.

۲ نکته قابل توجه برای مدیران کسب و کار های اینترنتی

۹۴ درصد از بازدید کنندگان برای یک بار فقط به سایت می‌آیند و تنها ۶ درصد است که برای بارهای بعدی به سایت شما می‌آیند. پس برای این ۹۴ درصد باید فکری بکنید و بهترین فکر به دادن هدیه و گرفتن ایمیل کاربران است تا بتوانید این ۹۴ درصد را دوباره به سایت دعوت کنید. در بهترین شرایط بین نیم درصد تا یک درصد از بازدیدکنندگان از سایت  خرید انجام می‌دهند.

 نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری بررسی شد. نکته قابل توجه این است که با پیاده سازی یک مورد نمی‌توان نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری را افزایش داد. باید چندین مورد را انجام داد تا هرکدام ذره ذره در کنار یک دیگر نرخ تبدیل را بالا ببرند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت آکادمی مومنی مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آکادمی مومنی

آکادمی مومنی - کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی