اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811264494913972

جنبش مبتنی بر جلوه‌های بصری عجیب ناشی از ناخودآگاه

6 حقیقت ناگفته درباره هنر سورئال

کد: 139811264494913972

http://bit.ly/2SHjWZK

، (اخبار رسمی): هنر سورئال یا سورئالیسم، اوایل قرن 20 آغاز شد. پایه اصلی این جنبش هنری با تکیه بر نظریات و دستاوردهای روانکاوانه زیگموند فروید شکل گرفته‌است. این جنبش هنری در ادامه جنبش هنری دادائیسم که پیش از جنگ‌جهانی اول رواج داشت فعالیت‌کرد. ویژگی بارز این نوع هنر سرپیچی عامدانه از عقل در بازنمایی هنری است.

6 حقیقت ناگفته درباره هنر سورئال
Cloud Mind Vladimir Kush, 1965

سوررئالیسم حرکتی در هنر و ادبیات تجسمی بود که بین جنگ‌های جهانی اول و دوم در اروپا شکوفا شد. این جنبش یک واکنش علیه تخریبی بود که توسط عقل گرایی که پیش از این فرهنگ و سیاست اروپایی را هدایت کرده‌ بود و به جنگ‌جهانی اول کشیده‌ بود. بنیان‌های فکری این جنبش به شدت به تئوری‌های زیگموند فروید، مرتبط است.

سوررئالیست‌ها در صدد انتقال ناخودآگاه به عنوان ابزاری برای دست‌یافتن به قدرت تخیل بودند. سوررئالیست‌ها معتقد‌بودند که عقل‌گرایی و واقع گرایی قدرت تخیل را سرکوب می‌کند و وزن آن را با تابوها پایین می‌آورد. تحت تأثیر کارل مارکس، آن‌ها امیدوار بودند که روان قدرت‌مندی‌ داشته‌باشند تا تضادها را در دنیای روزمره آشکار‌کنند و به انقلاب هنری دامن بزنند.

6 حقیقت درباره سورئالیسم

  1. سورئالیسم تحت تأثیر دیگر جنبش‌ها و حالت‌های فکری بود.
  2. ریشه‌های خود را مدیون جنبش دادائیسم است که یک دهه قبل تأسیس شده‌بود.
  3. نویسندگان سورئالیست در ابتدا از اجازه ورود هنرمندان تجسمی به این جنبش جلوگیری می‌کردند.
  4. این جنبش تعدادی از تکنیک‌ها را در هنرهای تجسمی به وجود آورد.
  5. سورئالیسم بسیار سیاسی رشد کرد.
  6. این جنبش به جنبش جنسی متهم شد.

سوررئالیسم یک جنبش ادبی و هنری بود که باناخودآگاه سروکار داشت. همان‌طور که از طریق تخیل قابل دسترسی بود. این جنبش که در دهه 1910 توسط شاعر آندره برتون در پاریس،آغاز شد و به سرعت رشد یافت و شامل هنرمندان و نویسندگان بین المللی در ایالات متحده، مکزیک و سایر مناطق اروپا شد. سورئالیسم به عنوان حرکتی شناخته می‌شود که هر چیزی منطقی و واقعی را رد می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هنریست

وب‌ سایت هنریست که یک سایت رسانه ای در حوزه هنر و فرهنگ است با ارائه سرویس‌ها و خدمات جدیدی در این حوزه قصد دارد رسانه هنری و دسترسی به محتوای تخصصی در حوزه های گوناکون هنر از جمله موسیقی، ادبیات، تئاتر، سینما و عکاسی را تسهیل کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش