اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811264495114475

روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه

کد: 139811264495114475

http://bit.ly/2TFH7Fx

، تهران , (اخبار رسمی): مشاوران سرمایه گذاری آلپ با بررسی انجام شده در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه به این نتیجه رسیدند که سرمایه گذاری در ترکیه چندین مرحله دارد که در ادامه روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه بررسی شده است.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه | سرمایه گذاری در ترکیه 2020
روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه

در ادامه روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه توسط مشاوران سرمایه گذاری آلپ بررسی شده است.

ترکیه، کشوری که با ایجاد زیرساخت‌های تفریحی و توریستی مناسب توانسته است گردشگران زیادی را جذب کند، کشوری مناسب برای افزایش سرمایه و همچنین کسب سود بالا باشد. در کل اگر راه و روش  استفاده از فضاهای موجود در ترکیه را بلد باشید، شک نکنید آینده درخشانی همراه شما است. استفاده از فضاهای موجود در ترکیه به شما کمک خواهد کرد تا در افزایش ثروت‌تان پیروز باشید.

نزدیکی ترکیه به ایران و همچنین نزدیک بودن زبان این کشور با زبان ترکی مورد استفاده مناطق ترک نشین ایران، موجب شده است تا این کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین خواستگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری اکثر ایرانیان تبدیل شود. وجود برندهای برتر در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت پوشاک در ترکیه، فضا را برای سرمایه‌ گذاری در ترکیه فراهم آورده است.

ترکیه امن ترین اقتصاد آسیا و خاورمیانه در سال 2020

ترکیه در حال حاضر به عنوان شریک تجاری و سرمایه گذاری مطمئنی برای ایرانیان شناخته می‌شود، بعد از فراز و نشیب‌های سال‌های 2018 و 2019، تیم اقتصادی اردوغان، رئیس جمهور ترکیه توانست، توازن و ثبات را به اقتصاد ترکیه بازگرداند، حال که گزارش بانک جهانی خبر از رشد اقتصادی ترکیه در سال 2020 را می‌دهد، پیش بینی می‌شود، هدف گذاری ترکیه برای قرار گرفتن در میان 10 اقتصاد برتر جهان در سال 2023 یک گام دیگر به واقعیت نزدیک‌تر شده باشد.

اولین و مهمترین منشا رشد اقتصادی در ترکیه، تسهیل شرایط اقامت به همراه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه است، عراقی‌ها این روزها جلوتر از ایران‌ها رکورددار خرید ملک در ترکیه و استانبول هستند و در این دوره از هموطنان ما پیشی گرفته‌اند، بی شک تغییر قوانین، تسهیل شرایط و امتیازهای مناسب برای سرمایه گذاری توانسته، ترکیه را به عنوان مناسب‌ترین کشور برای سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات به دنیا معرفی کند.

 اگر به فکر سرمایه گذاری مطمئن در سال میلادی آتی هستید، در جستجوهای اینترنتی خواهید دید که خرید آپارتمان در استانبول، خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه، جزء ترندهای جستجو در خاورمیانه هستند، به خصوص سرمایه گذاران کشورهای حوزه خلیج فارس، که ترکیه را جزیره امن اقتصادی قلمداد می‌کنند.

آشنایی با کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که حدود ۷۸۳.۵۶۲ کیلومتر مساحت داشته و حدود ۷۷ میلیون نفر نیز جمعیت این کشور است. این کشور با قرار گرفتن در دو قاره اروپا و آسیا به یک کشور اوراسیایی معروف است. نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۶/۱۱ درصد بوده اما می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری مخصوصاً در بخش صنعت و خدمات باشد. این کشور با دارا بودن تعداد زیاد توریست، مکان مناسبی برای نمایش خدمات و همچنین محصولات است.

انواع سرمایه‌ گذاری در ترکیه به چه صورت است؟

سرمایه‌ گذاری در ترکیه با روش‌های مختلف انجام می‌گیرد. از خرید ملک گرفته تا سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف. استفاده از فضاهای موجود در ترکیه توسط اکثر افراد جهان علی‌الخصوص ایرانیان موجب شده است تا این کشور، مقررات خاصی را برای سرمایه‌گذاری خارجیان وضع کند.

خرید ملک

سودده‌ترین سرمایه‌ گذاری در ترکیه، تا سال ۲۰۱۷ خرید زمین بوده است. خرید زمین از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ حدود ۳۰۰۰ درصد سود خالص را برای مالک به همراه داشته است. بعد از ملک، سرمایه‌گذاری در بورس، طلا، سود بانکی و خرید آپارتمان در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

سرمایه‌گذاری در خدمات

کشور ترکیه علی‌الخصوص شهرهایی همچون استانبول، آنکارا و آنتالیا، به دلیل جذب توریست مکان‌های مناسبی برای انجام اموری همچون سرمایه‌گذاری در خدمات هستند. وجود هتل‌ها و همچنین مکان‌های گردشگری موجب شده است تا سرمایه‌گذاری در بخش خدمات این شهرها با سود بالا همراه باشد. به عنوان مثال ساخت هتل با امکانات متنوع و همچنین قیمت مناسب می‌تواند تا حد زیادی فعالیت شما را به سوددهی برساند.

سرمایه‌گذاری در صنعت

بهترین سرمایه‌ گذاری در ترکیه با توجه به میزان سرمایه مربوط به‌ بخش تولیدی و صنعت این کشور است. با ثبت شرکت در ترکیه و ایجاد زمینه واردات و صادرات به راحتی می‌توان به سود دلخواه خود رسید. صنعت پوشاک ترکیه بسیار قوی بوده و در سال‌های اخیر توانسته است بازار ایران را به دست گیرد. اکثر افراد باهدف خرید از برندهای ترک و همچنین استفاده از پوشاک ترکیه، به این کشور سفر می‌کنند. اما می‌توان با سرمایه‌گذاری در این حیطه و وارد کردن سرمایه خود در بخش پوشاک کشور ترکیه، به اخذ نمایندگی پرداخت و از این طریق سود خوبی کسب کرد.

می‌توان به بحث واردات و صادرات پرداخت و تنها یک مصرف کننده نبود. با فهم نیازهای کشور ترکیه و بیشترین میزان صادرات کالا از ایران به ترکیه به راحتی می‌توان کالای مورد نیاز خود را تأمین کرد. از جمله اقلامی که کشور ترکیه به آن نیاز دارد و می‌توان در عوض دادن این کالاها به آن کشور، مایحتاج خود را برای کسب سود بیشتر تأمین کرد، موارد زیر است:

سوخت، موتور، محصولات پتروشیمی، انواع روغن، انواع پلاستیک، سنگ آهن، زغال سنگ، مس، آلومینیوم، سیمان، ضد یخ، کیوی، هندوانه، خشکبار، پسته، زعفران، باطری، شیشه، دستمال مرطوب، کود، تراکتور و قطعات است.

ایرانی‌ها رکورددار ثبت شرکت‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

براساس آماری که در ترکیه انتشار یافته است ایرانیان در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۹ رکورد ثبت بیشترین شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی را در ترکیه شکسته‌اند.

براساس آمار مجمع عمومی اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) در ده ماهه اول سال میلادی جاری، از ژانویه تا اکتبر، ده هزار و ۶۸۲ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی در ترکیه تاسیس شده‌اند. در این میان شهروندان ایران با ثبت ۴۹ شرکت سهامی عام و ۷۷۲ شرکت با مسئولیت محدود در صدر سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند.

طبق این آمار تعداد شرکت‌های ثبت شده در کلان‌شهرهای ترکیه افزایش داشته و بیشترین شرکت سهامی عام در استانبول به ثبت رسیده و بعد از آن آنکارا، ازمیر، آنتالیا و موغلا در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

داده‌های مجمع عمومی اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه نشان می‌دهد که در تاسیس شرکت سهامی عام ایرانیان با تاسیس ۴۹ شرکت در راس موسسان شرکت خارجی بوده‌اند. آلمان با ۴۵ شرکت، آذربایجان با ۳۱ شرکت، آمریکا با ۲۲ شرکت، هلند با ۱۹ شرکت و امارات متحده عربی با ۱۷ شرکت به ترتیب در رده‌بندی بعدی قرارگرفته‌اند.

شهروندان ایران به لحاظ تاسیس شرکت‌ با مسئولیت محدود هم رتبه نخست را به دست آورده‌اند و در ۱۰ ماهه نخست سال با ۷۷۲ شرکت بیشترین شرکت‌ها را در ترکیه تاسیس کرده‌اند. بعد از ایران سرمایه‌گذاران سوری با ۶۸۴ شرکت، عربستان سعودی با ۳۶۲ شرکت، اردن با ۲۸۸شرکت، عراقی‌ها با ۲۷۴ شرکت و مصری‌ها با ۲۶۰ شرکت نیز در رده های بعدی قرار گرفته‌اند.

اما علت تاسیس این شرکت‌ها از سوی ایرانیان چه بوده است و چه عواملی باعث شده است که شهروندان ایران بیشتر جذب بازار ترکیه شوند؟

دویچه وله این پرسش را با محمد صالح خاتم، کارشناس امور ایران و ترکیه طرح کرد. او در پاسخ به این سئوال توضیح داد که ثبت رکورد در زمینه تأسیس شرکت از سوی ایرانیان مسئله چندان غیرمنتظره‌ای نبوده است و با توجه به مشکلاتی که شرکت‌های ایرانی در امارات دارند و نیز تنوع بازار این کشور تأسیس شرکت‌های ایرانی در ترکیه طبیعی به نظر می‌آید.

به گفته این کارشناس مقیم استانبول یکی از مهم‌ترین دلایل ثبت شرکت در ترکیه از سوی ایران و اتباع ایرانی تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران است. او در ادامه افزود: «رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بارها مخالفت شدید خود را با تحریم ایران از سوی آمریکا اعلام کرده بود و حتی در نوامبر سال ۲۰۱۸ در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه گفته بود که ترکیه به هیچ وجه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراهی نخواهد کرد.»

او تاکید کرد: «علاوه بر مسئله تحریم‌ها، برخی از سرمایه‌گذاران ایرانی نیز با توجه به دورنمای ناروشن اقتصادی ایران و ثبات نسبی لیره ترک، ترجیح می‌دهند به جای آنکه شاهد کاهش ارزش دارایی‌های خود باشند آن را در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند و علاوه بر سرمایه‌گذاری، حتی‌الامکان اقامت ترکیه را نیز کسب کنند.»

امنیت سرمایه‌ گذاری در ترکیه

برای سرمایه‌گذاری در هر حیطه‌ای، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، بحث امنیت سرمایه‌گذاری است. توجه به مسائلی همچون هدر نرفتن پول، عدم وجود قوانین سخت‌گیرانه برای سرمایه‌گذاران خارجی و عدم بلوکه شدن پول در کشو خارجی از جمله مسائلی است که باید به آن توجه کرد. برای بررسی امنیت سرمایه‌گذاری بهتر است نرخ مصادره اموال در ترکیه بررسی شود.

بر اساس این شاخص، عدد ۱ کم خطرترین و ۷ را پرخطرترین نرخ مصادره اموال در نظر می‌گیریم. بر اساس این تقسیم‌بندی، کشور ترکیه نمره ۵ را دریافت می‌کند. اگرچه باید به این نکته نیز توجه کرد که عقد توافقنامه‌های تجاری کشورمان ایران با ترکیه موجب شده است تا نرخ سرمایه‌ گذاری در ترکیه تا حد زیادی تضمین شود.

علاقه مندان می‌توانند جهت مشاوره و و ثبت شرکت، سرمایه گذاری و مهاجرت به ترکیه با مشاوران سرمایه گذاری آلپ در ایران در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ

گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ (ALP) با اتکا به بیش از ۱۰ سال سابقه و دانش تعدادی از کارشناسان و متخصصین دانشگاهی در عرصه اقتصادی و بازرگانی، بازاریابی و مالی تاسیس شده است. اکنون با تکیه به بیش از ۱ دهه تجربه، گروه مشاورین سرمایه گذاری آلپ با ارائه خدمات رسانی مطلوب و با کیفیت و یا مشاوره در سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و اخذ اقامت و امور بانکی در کشور ترکیه جز پیشگامان در این حوزه در بین رقبای خودش می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح