اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811284502513941

تحلیل پرتال‌های B2B در دنیای دیجیتال

تحلیل و اندازه گیری پرتال‌های B2B برای ورود به دنیای تجارت دیجیتال

کد: 139811284502513941

http://bit.ly/2T0Ii0M

، مشهد , (اخبار رسمی): در آمار سایت‌های B2B بر اساس پیش بینی Forrester Research در سال 2017، حجم معاملات تجارت الکترونیک کسب و کار تا سال 2021 بیش از 12 تیلریون دلار خواهد بود. این رقم بیش از 13 درصد از کل فروش B2B در ایالات متحده است.

تحلیل و اندازه گیری پرتال ها B2B برای ورود به دنیای تجارت دیجیتال
تحلیل پرتال های B2B _ خرید و فروش بدون واسطه عمده

حدود 41 درصد از خرده فروشان B2B انتظار دارند که فروش آنلاین B2B می‌تواند موجب افزایش 25 درصدی فروش آنها شود.

نتایج صورت گرفته از یک تحقیق خریداران و مشتریان پرتال‌های B2B

بیش از 73 درصد از ترافیک جهانی وب سایت‌های B2B از مسیر موتورهای جست و جو صورت می‌گیرد (گوگل، بینگ، یاهو و...). که در این میان گوگل به عنوان پر استقبال ترین موتور جست و جو شناخته می‌شود.

بیش از 80 درصد شرکت‌هایی که تجربه پیاده سازی سازوکار B2B را داشته‌اند معتقدند انتظارات مشتریان آن‌ها با توجه به شیوه‌های رایج B2C تغییر کرده است.

حدود 70 درصد از تصمیم گیری‌های خرید طبق آمار سایت‌های B2B حداقل شامل دو تصمیم گیرنده است. حدود 30 درصد از معاملات B2B نیز بیش از 5 تصمیم گیرنده خرید دارد. یک وب سایت موفق لام است نقش‌های متفاوتی را برای پاسخ گویی به سوالات خریداران ایفا کنند.

76 درصد از مشتریان سایت‌های B2B اذعان داشته‌اند که مهمترین فاکتور در یک وب سایت B2B امکان دسترسی به اطلاعات است. به بیان مشتریان مهمترین فاکتور «دسترسی آسان برای یافتن آنچه دنبالش هستم» و همچنین جست و جوی پیشرفته از سه ویژگی مهم در یک وب سایت B2B است.

در پنج سال گذشته تمامی فرآیندهای خرید و فروش B2B یا کسب و کار با کسب و کار تغییرات چشمگیری داشته است. شرط موفقت در کسب و کارها در سال 2019 بسته به نحوه عملکرد آنها در دنیای دیجیتال دارد. بدین دلیل که دنیای دیجیتال موجب شده تا خریداران شما یافته‌ها و تجربه‌های جدید را در دنیای دیجیتال بدست آوردند و همین موضوع باعث افزایش توقع آنها پیش از تصمیم گیری برای خرید می‌شود.

بر اساس آمار، یک خریدار به طور متوسط 12 جست و جوی آنلاین را در فضای مجازی انجام می‌دهد و اگر در این مدت نتوانید ویترینی برای مشتری خود در دنیای دیجیتال فرآهم کنید، دیگر شانسی برای جذب مشتری نخواهید داشت. علاوه بر این در فضای پر رقابت فعلی، نه تنها شما لازم است برای مشتریان خود دیده شوید، بلکه با افزایش توقعات مشتریان در فضای آنلاین و تجربیات گوناگون آنها از خرید اینتریتی، شما باید به درستی دیده شوید و تجربه لذب بخشی از یک از یک گردش اینترنتی برای مشتریان خود فرآهم آورید.

گوگل پیش بینی کرده است که زمان جست و جوی خریداران B2B تا سال 2020 از دو ساعت به ساعت خواهد رسید و نرخ استفاده از ابزار موبایل بدین منظور در تمامی بازه‌های سنی روند رو به روشدی خواهد داشت.

بر اساس یافته‌ها امروزه 50 درصد از جست و جو های B2B از طریق گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد که این عدد تا 2020 تا 70 درصد رشد خواهد داشد.

80 درصد خریداران B2B امروزه از تلفن‌های همراه به عنوان ابزار کار خود استفاده می‌کنند.

حدود 60 درصد از خریداران B2B اذعان داشته‌اند که تفن همراه نقش مهمی در خریدهای اخیر آنها ایفا کرده است

بیش از 90 درصد از خریداران می‌گویند که احتمال استفاده و خرید مجدد از فروشندگانی که تجربه خوبی از خرید از آن‌ها داشته‌ اند بالا خواهد بود، مقایسه با 50 درصد از کسانی که تجربه ضعیف را گزارش داده‌اند.

اکثر مدیران ارشد (92 درصد) دارای یک گوشی هوشمند هستند که برای کسب و کار استفاده می‌شود، که 77٪ آنها از گوشی هوشمند خود برای تحقیق در مورد محصول یا سرویس برای کسب و کارشان استفاده می‌کنند. اما حدود (93٪) از طریق اینترنت با استفاده از یک لپ تاپ یا دسکتاپ خریداری می‌کنند، 50٪ از این مدیران با استفاده از تلفن هوشمند خود، محصولات فناوری اطلاعات را برای کسب و کار خریداری کرده‌اند و 13٪ گزارش خرید را بین 1000 تا 4999 دلار را داده‌اند.

46 درصد افراد وب سایت را به خاطر کمبود محتوا و پیام های لازم ترک می‌کند (مشخص نیست که شرکت چه کاری انجام می‌دهد) و 37 درصد به علت طراحی ضعیف یا ناوبری نامناسب سایت ترک می‌کنند.

22 درصد (11 نفر از 50 نفر) از شرکت‌های موفق و با رشد بالای B2B دارای ویجت‌های تماس زنده در وب سایت خود استفاده کرده‌اند. تا سال 2020 انتظار می‌رود که درآمد شرکت‌های تجارت الکترونیک در حوزه B2B بیش از 12 درصد کل مجموع درآمد آنها را تشکیل دهد.

59 درصد از بازاریابان B2B بیان داشته‌اند که سئو مناسب بیشترین تاثیر را در اهداف بازاریابی آنها داشته است. 45 درصد از بنگاه‌ها بیش از 20 هزار دلار در ماه برای بهبود سئو کسب و کار خود هزینه می‌کنند.

71 درصد از جست و جو گران محصولات B2B از گوگل به عنوان موتور جست و جوی خود استفاده می‌کنند.

تاثیر وبلاگ و تولید محتوا بر آمار سایت‌های B2B

43 درصد از بازاریابان B2B اذعان داشته‌اند که وبلاگ نویسی مهمترین نوع توید محتوای بازاریابی آنها است. استفاه از استراتژی طراحی صفحات لندینگ پیج در 68 درصد از کسب و کارهای B2B جهت دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده شده است.

91 درصد از بزاریابیان B2B بازاریابی محتوا انجام می‌دهند.

حدود 53 درصد از بازاریابان B2B دارای تیم‌های کوچک یک یا چند نفره جهت انجام خدمات تولید محتوای اختصاصی هستند

حدود 75 درصد از بازاریابان B2B هیچ نقشه و استراتژی مدونی برای تولید محتوا در 12 ماه آینده خود نداشتند.

بیش از نیمی از خریداران B2B حداقل 8 محتوا در زمینه خرید خود مطالعه می‌کنند و 82 در صد نیز قبل از خرید 5 محتوا در مورد تامین کننده/تولید کننده محتوا مشاهده می‌کنند.

81 درصداز کسب و کارها محتوای وبلاگ کسب و کارشان را به عنوان یک ابزار مهم کسب و کار عنوان کرده‌اند.

49 درصد از بازاریابان B2B استفاده از مقالات را در تولیدات محتوایی به عنوان یک ابزار موثر در فروش یاد کرده‌اند.

90 درصد از بازاریابان B2B عنوان داشته‌اند مهمترین جنبه محتوای مقالات بازاریابی، مخاطب محور بودن آن است.

تاثیر ویدئو مارکتینگ در آمار سایت‌های B2B

81 درصد از کسب و کارها از ویدئو به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می‌کنند

73 درصد از بازاریابان B2B عنوان داشته‌اند که استفاده از ویدئو به مستقیم تاثیر مثبتی بر ROI برنامه بازاریابی آنها داشته است.

70 درصد از خریداران B2B از ویدئو در هنگام انجام تحقیقات خود استفاده کرده‌اند.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در آمار سایت‌های B2B

75 درصد از خریداران B2B از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار پشتیبان فرآیندهای خرید استفاده کرده‌اند.

65 درصد از شرکت های B2B حداقل یک مشتری از طریق تبلیغات اختصاصی لیندکدین بدست آورده‌اند.

بر اساس آمار، لینکدین 277 درصد از فیس بوک در فرآیندهای بازاریابی بوده است.

بر اساس آمار سه شبکه اجتماعی مهم درفرآیندهای بازاریابی B2B به ترتیب فیس بوک 89 درصد، لینکدین 81 درصد و تویتر 75 درصد بوده است.

33 درصد از کسب و کارهای B2B از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

تحلیل و اندازه گیری

35 درصد از بازاریابان محتوا B2B می‌توانند ROI را اندازه گیری کنند، 47 درصد اعتراف می‌کنند که نمی‌توانند ROI را اندازه گیری کنند و 18 درصد مطمئن نیستند.

73 درصد از خریداران B2B بیان داشته‌اند که علاقه مندند همانند مشتریان B2C تجربه ای خاص از خرید اینترنتی داشته باشند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحلیل پرتال‌های B2B می‌توانند به وبلاگ علی بی تو بی که محلی برای آموزش‌های رایگان B2B است، مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت حمل و نقل بین المللی alibtob

نمایشگاه بین المللی علی بی تو بی خرید بی واسطه از تولیدکنندگان

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار