اطلاعات تماس
  • 051360*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811284503912129

پیشنهادهایی برای کاهش وزن تا شروع سال جدید

کد: 139811284503912129

http://bit.ly/2V8bsOf

، مشهد , (اخبار رسمی): فضای مجازی پر است از رژیم‌های لاغری مختلف که عوارض بسیاری دارند ولی در ادامه کاهش وزن اصولی پیشنهاد شده است. در این بین بسیاری به دنبال کم کردن وزن اضافه خود هستند، اما نکته مهم این است که نمی‌توان رژیم غذایی کلی به همه پیشنهاد داد.

پیشنهادهایی برای کاهش وزن تا شروع سال جدید
رژیم غذایی تا پایان سال

کار علمی و اصولی این است که هر فرد به متخصص تغذیه و رژیم درمانی مراجعه و برنامه غذایی خاص خودش را دریافت کند چرا که رژیم غذایی به شرایط هر فرد بستگی دارد.

در ادامه به پیشنهادهای اصولی متخصصان در سایت‌های علمی و با کمترین عوارض برای کاهش وزن افراد سالم و بدون بیماری زمینه‌ای اشاره شده تا به کاهش وزن کمکی کرده باشد.

کاهش وزن در سه حالت ممکن است اتفاق افتد، ازبین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست رفتن عضلات بدن که بهترین شیوه لاغری کاهش چربی و پایداری آن است.

روزهای باقی مانده تا پایان سال

اولین و مهم ترین چیزی که باید برای از دست دادن وزن انجام داد پذیرفتن این واقعیت است که شما اضافه وزن دارید و هدفتان را تعیین کنید.

تمرین‌های هوازی

تمرین‌های هوازی یعنی 30 دقیقه ورزش، پنج بار در هفته کافی است هر چه سطح انجام فعالیت بیشتر باشد، مقدار کالری سوزانده شده توسط بدن نیز بیشتر خواهد بود. برای کاهش وزن به میزان نیم کیلوگرم لازم است 3500 کالری سوزانده شود. به عنوان مثال کالری سوزی دویدن حدود 900 تا 1500 کالری در هرساعت است. به گفته کارشناسان 40 درصد موفقیت در کاهش وزن مربوط به ورزش کردن شماست.

زمان بندی برای غذاخوردن

به غیر از خوردن نوع مناسب غذا انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن هم مهم است. بعد از ساعت هشت شام نخورید و قبل از خواب فعالیت فیزیکی داشته باشید.

به این نکته توجه کنید که بیشترین افزایش وزن به دلیل میان وعده‌هایی است که استفاده می‌کنید. سعی کنید آن را با خوراکی‌های سالم پرکنید.

بیسکویت را جایگزین آجیل یا سالادها کنید؛ مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

برای کاهش وزن بیشتر باید سرعت سوخت و ساز بدن را زیاد کنید.

راه درست این است که وعده‌های غذایی را از سه به پنج وعده افزایش دهید.

خوردن غذای بیشتر در مقادیر کوچک‌تر کمک می‌کند در تمام روز کار سوخت و ساز بدن ادامه داشته باشد و سبب سرعت بخشیدن به سوزاندن کالری و در نتیجه سوزاندن چربی شود.

پیاده روی کنید

پیاده روی و تمرین هوازی را برای از دست دادن وزن انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی در صبح 160 کالری دریافتی شما را می‌سوزاند.

مطلب مرتبط: کاهش وزن با پیاده روی: راهکارهایی برای افزایش اثربخشی پیاده روی

کار کردن هنگام تماشای تلویزیون

افزون بر پیاده روی و ورزش، در طول روز چقدر جلوی تلویزیون می‌نشینید. بهتر است در این زمان فعالیت بدنی داشته باشید و کار انجام دهید. خود این کار به تنهایی در از دست دادن 3 کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد.

پروتئین بخورید: میوه‌ها، سبزیجات، عدس، تخم مرغ، گوشت، انبه، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که نباید روزانه بیش از یک عدد موز بخورید؛ سیب زمینی کمتری مصرف کنید و بیش از یک عدد تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

حذف غذای ناسالم: از مصرف غذاهای سرخ شده، خودداری کنید. غذاهای سفید ،مانند نودل‌ها، پاستاها و نان سفید را با نان قهوه‌ای و پاستای غنی شده جایگزین کنید.

نه به شکر: یکی دیگر از چیزهایی که باید برای کاهش وزن انجام داد، این است که از مصرف شکر بپرهیزید. کیک، بیسکویت و بستنی همگی دشمن شما هستند. این مواد متابولیسم شما را کاهش می‌دهند و کاهش وزن شما را متوقف می‌کنند.

نوشیدن چای سبز: نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می‌کند. اگر در طول روز سه یا چهار فنجان چای سبز بنوشید، سوخت و ساز بدن خود را افزایش می‌دهید و وزنتان سریع‌تر کاهش می‌یابد.

نوشیدن آب به میزان کافی: آب بیشتری بنوشید این کار در واقع کمک می‌کند تا کمتر غذا بخورید. نیم تا یک ساعت قبل از غذا حتما یک لیوان پر آب بنوشید، به این ترتیب کالری کمتری را مصرف می‌کنید. سبزیجات خام، میوه‌ها، سالاد، بهترین چیزهایی است که می‌توانید برای از دست دادن وزن مصرف کنید.

صبحانه، ناهار و شام پیشنهادی

صبحانه یک فنجان شیر، یک عدد میوه، دو عدد سفیده تخم مرغ، دو تکه نان قهوه‌ای و چای گیاهی.

ناهار: سالاد میوه با اسفناج، دو تکه مرغ و سبزیجات کاری و یک عدد تخم مرغ.

شام: سوپ مرغ خانگی و برنج قهوه‌ای با مرغ.

میان وعده: تعداد کمی بیسکویت کرم دار

قبل از ورزش قهوه بنوشید

یک ساعت قبل از ورزش می‌توانید یک فنجان قهوه گرم بدون قند بنوشید.

داشتن خواب کافی: آیا می دانید یکی از بزرگ‌ترین اسرار کاهش وزن خواب خوب است. اگر حدود هشت ساعت در روز بخوابید شانس کم کردن اضافه وزن خود را افزایش داده‌اید.

افزایش مصرف فیبر: برای این که بتوانید کاهش وزن قابل ملاحظه‌ای داشته باشید مصرف فیبر را افزایش دهید. زیرا فیبر سبب جذب چربی بدن و کاهش سطح کلسترول بد در خون و سم زدایی می‌شود.

کاهش استرس: برای ایجاد احساس سیری توصیه می‌شود از دمنوش‌های گیاهی مانند دمنوش زنجبیل با آب لیمو یا چای سبز حتی ترکیبی از هر دو استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا افزون بر این که احساس سیری می‌کنید سرعت سوزاندن چربی را هم افزایش دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان

دکتر رویا خادمیان پزشک عمومی ، مشاور رژیم غذایی ، مشاور ژنتیک فارغ التحصیل سال 1372 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عضو انجمن پزشکان عمومی پزشک مشاوره ی ژنتیک طرف قرارداد سازمان بهزیستی پزشک معتمد آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا پزشک معتمد بیمه سینا فعالیت ها مشاوره ی ژنتیک و پیشگیری از بیماری های ارثی و عقب ماندگی های ذهنی و جسمی مراقبت پوست و مو و درمان بیماری های مرتبط آموزش تغذیه و کنترل و درمان بیماران دیابتی تنظیم رژیم غذایی و نحوه تغذیه بزرگسالان تنظیم رژیم غذایی و نحوه تغذیه کودکان و نوجوانان کنترل سلامت قبل از بارداری کنترل سلامت دوران بارداری کنترل بعد از زایمان بهداشت باروری و تنظیم خانواده پیشگیری و درمان بیماری های زنان پیشگیری و درمان بیماری های داخلی ارزیابی و مدیریت سلامت پرتوکاران

اطلاعات تماس
  • 051360*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سلامت و زیبایی