اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811294504712920

صنعت گردشگری چیست؟

کد: 139811294504712920

http://bit.ly/32fOcQ4

، (اخبار رسمی): صنعت گردشگری به کلیه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که مربوط به مسافرت کوتاه مدت افراد به مکانی دور از جایی است که در آن سکونت دارند. این مسافرت می‌تواند با هدف گذراندن اوقات فراغت انجام شود و یا اهداف دیگری مانند تجارت، دیدار دوستان و یا خانواده دلیل آن باشد.

صنعت گردشگری چیست؟
صنعت گردشگری چیست؟

نقش اساسی در صنعت گردشگری را مردم و افراد ایفا می‌کنند، چرا که این صنعت در ارتباط با افرادی است که به هدف گذراندن اوقات فراغت، تجارت و یا دلایل دیگر به داخل یا خارج از کشور سفر می‌کنند. صنعت گردشگری ارتباط نزدیکی با صنعت هتلداری ، مهمانداری، حمل و نقل و دیگر صنعت‌هایی که نیازهای گردشگران را در طول مدت مسافرت تامین می‌کنند، دارد.

این صنعت یکی از بزرگترین صنایع جهان است و اقتصاد بسیاری از کشورهای توریست پذیر را دگرگون کرده است. این صنعت پتانسیل ان را دارد که روابط بین کشورها ،تبادل فرهنگی و مشاغل مختلف را بهبود بخشد و با ایجاد فرصت‌هایی برای سرگرمی و تفریح گردشگران، به درآمدزایی هر چه بیشتر کشورها کمک کند. 

بخش‌های صنعت گردشگری چیست؟

بخش حمل و نقل: این بخش امکانات جابه جایی مسافران از مبدا به مقصد و بالعکس را در طی مسافرت تامین می‌کند. این امکانات شامل خدمات سفرهای جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی است. برای مثال صنعت هواپیمایی نقش مهمی در صنعت مسافرتی مدرن ایفا می‌کند و امکان دسترسی به مسافران داخلی و خارج از کشور را برای مسافران فراهم می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا به سرعت از طریق هواپیماهای تجاری به مقصد مورد نظر خود برسند. خدمات هواپیمایی به طور کلی به پروازهای سیستمی و پرواز های چارتر تقسیم می‌شوند.

بخش اسکان: مهمترین قسمت صنعت گردشگری، اسکان و اقامت گردشگران است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از آنجایی که غالبا هتل‌ها اقامتگاه مورد نیاز مسافران را در اختیار انها قرار می‌دهند صنعت هتلداری به طور غیر قابل تفکیکی با صنعت گردشگری ارتباط دارد. در صنعت هتلداری به مسافران اتاق یا اتاق‌هایی با امکانات رفاهی در کوتاه مدت ارائه می‌شود. یکی از وب سایت‌های که در این زمینه بسیار قوی ظهور کرده است hihotel.ir است که می‌توانید مشخصات، تصاویر و اطلاعات هر هتل را بررسی و اقدام به رزرو کنید.

بخش مواد غذایی: خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها در تمام طول مسافرت جزء نیازهای اساسی مسافران بوده و تامین آن بسیار مهم  است و منبع پر اهمیتی برای درآمد زایی در صنعت گردشگری است. رستوران‌ها یکی از اصلی ترین راهها برای تامین این نیاز است که در آن غذاهای محلی، بین المللی و یا فست فود سرو می‌‌شود.

بخش جاذبه‌های توریستی : اکثر گردشگران با هدف بازدید از مکان‌های توریستی سفر می‌کنند و معمولا جذب مکان‌هایی می‌شوند که در نزدیکی محل زندگیشان وجود ندارد. صنعت گردشگری معمولا امکان خرید و سرگرمی را برای گردشگران در این مکان‌های توریستی قرار می‌دهد و گاهی خرید کردن در وهله اول گردشگران را به خود جلب می‌کند.

اطلاعات گردشگری

اطلاعات توریستی هم به صورت آنلاین و هم آفلاین وجود دارد. نمونه‌هایی از اطلاعات توریستی آنلاین وب سایت‌های اطلاع رسانی است که جاذبه‌های محلی و جاهای دیدنی، بخش‌های توریستی و یا امکانات این مکان‌ها را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد و خدمات آفلاین شامل مراکز اطلاعات گردشگری و ابزارهای تولید شده مانند کاتالوگ و بروشور، توسط آنها است.

راهنمایان و تورهای گردشگری

راهنماهای توریستی، امکان دسترسی گردشگران به تورهای سازمان یافته از جاذبه‌های محلی، نقاط دیدنی، ساختمان‌های آموزشی و سایر مناطق دیدنی را فراهم می‌کند. با انجام این کار، آنها قادر به ارائه کمک و ارائه اطلاعات تخصصی در این زمینه هستند و اغلب این تجربه را برای گردشگران (بازدید کنندگان) لذت بخش تر، راحت‌تر و ارزشمندتر می‌کنند.

تجارت و صنعت گردشگری

صنعت گردشگری یک تجارت بزرگ و پر رونق در تمام کشورهای جهان است. میلیون‌ها دلار سالیانه در طی مسافرت میلیون‌ها نفر جا به جا می‌شود. با تغییر جمعیت و توسعه فناوری روند جدیدی در صنعت گردشگری به وجود آمده است. این تغییر و تحول بسیار سریع گردشگران را از محلی به ملی یا منطقه‌ای و بین المللی تبدیل کرده است و اگر صاحبان مشاغل می‌خواهند از این قطار سریع السیر تحولات جا نمانند باید آخرین فناوری‌ها را در تلاش برای بازاریابی و استراتژی رشد اقتصادی خود به کار گیرند.

صنعت مسافرتی و جهانگردی از رزرو اینترنتی هتل و … تا ارتیاط با مشتری، انتظارات مسافران را تغییر داده است و راه‌های بسیاری را برای توسعه این صنعت باز کرده است. دانشگاه‌ها به دانشجویان اصول اساسی و مدیریت در این زمینه را آموزش می‌دهند و مدرک مدیریت گردشگری اعطا شده به آنان، کمک می‌کند تا در این صنعت رقابتی، به بهترین نحو عمل کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]