اطلاعات تماس
  • 021910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811294507514605

برگزاری سمینار تهدیدات سایبری در دانشگاه شهید چمران اهواز

کد: 139811294507514605

http://bit.ly/38R4NvN

، (اخبار رسمی): سمینار تهدیدات سایبری با مشارکت گروه امنیتی لیان و آپا دانشگاه شهید چمران اهواز، در این دانشگاه برگزار شد. در این سمینار به تهدیدات نوین سایبری پرداخته شد.

سمینار تهدیدات سایبری در دانشگاه شهید چمران اهواز
سمینار تهدیدات نوین امنیت سایبری

سمینار تهدیدات نوین سایبری، با مشارکت گروه آموزشی لیان و مرکز آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای (آپا) دانشگاه شهید چمران اهواز و همچنین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان، روز دوشنبه مورخ 28 بهمن‌ماه، در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه، با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

این سمینار با سخنرانی دکتر محمود نادران طحان، مدیر بخش آپا دانشگاه شهید چمران آغاز شد. ایشان با اشاره به این که این سمینار برای بار دوم در دانشگاه برگزار می‌گردد، خاطر نشان کرد که تمام تلاش بر این بوده که از اساتید برجسته برای تدریس در این سمینارها کمک گرفته شود.

در ادامه، جناب آقای صالح نساج، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان، از تلاش برای کاربردی بودن این سمینار برای شرکت کنندگان گفت و از برگزاری این همایش در دانشگاه اهواز قدردانی کرد. وی همچنین به مشکلات جایگزینی روش‌های سنتی با فناوری‌های جدید اشاره کرد و گفت: مدیرانی که به فکر این جایگزینی‌ها هستند، باید بدانند در صورتی که این فناوری‌ها ایمن نشده باشند، مشکلات زیادی را به وجود خواهند آورد.

در این بخش از سمینار، جناب آقای مهران برزنده، مدیرعامل شرکت مهرنا رایانه لیان، سخنرانی خود را آغاز کرد و درباره اهمیت آموزش دیدن کارکنان معمولی شرکت‌ها توضیح داد. وی، با اشاره به این که 70 درصد مشکلات امنیتی شرکت‌ها، به دلیل عدم‌آگاهی پرسنل معمولی اتفاق می‌افتد، بر اولویت آموزش این افراد تاکید کرد.

پس از پایان سخنرانی‌ها، علیرضا وزیری، مشاور و مدرس امنیت سایبری که به عنوان مدرس در این سمینار حضور داشت، با طرح این پرسش که امنیت تا چه میزان لازم است، ارائه خود را آغاز کرد.

 سرفصل‌های این ارائه عبارتند از:

Introduction to Cyber Security Modern Threats Data Visibility and OSINT Attack Surface Threat Modeling Frameworks and Standards Hands-on Demo

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لیان

شرکت مهرنا رایانه لیان در سال 1392 تاسیس و فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات موردنیاز مشتریان در بخش انفورماتیک شاخه امنیت سایبری و زیرمجموعه های مرتبط آغاز کرد. با رشد روزافزون وابستگی ما به تجهیزات رایانه‌ای و ارتباطات اینترنتی، نیاز به ایمن‌سازی دربرابر حملات سایبری و مقابله با هرگونه رخدادهایی که امنیت شبکه‌های رایانه‌ای و داده‌های سازمان را به خطر می‌اندازد بیش‌از‌پیش خودنمایی می‌کند.

اطلاعات تماس
  • 021910*****
[نمایش اطلاعات]