اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139811304510613826

تجهیزاتی برای کمک به سلامت ریه‌ها

کد: 139811304510613826

http://bit.ly/2ulP74L

، تهران , (اخبار رسمی): وجود یک سیستم تهویه مطبوع و استفاده از دستگاه تصفیه هوا یک راه حل بسیار کاربردی و امروزی برای حل مشکل آلودگی هوای راکد داخل ساختمان است.

تجهیزاتی که می توانید به کمک آنها به سلامت ریه ها کمک کنید!
تهویه مطبوع و تصفیه هوا

تهویه مطبوع

در جامعه صنعتی امروز با آلودگی روز افزون شهرها، تنفس هوایی پاک و عاری از آلاینده‌های مضر، برای سلامتی افراد و شادابی محیط مسکونی یا محل کاری که در آن هستیم، جزء نیازهای اساسی انسان محسوب می‌شود. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیت این است که در بسیاری از مواقع، ممکن است کیفیت هوای داخل ساختمان، به مراتب بدتر ار کیفیت هوا در فضای باز باشد.

در واقع، با وجود تمام گازهای سمی تولید شده توسط کارخانه‌ها، ماشین آلات و خودروها در فضای بیرون از ساختمان، هنوز هم می‌شود تا حدی به یاری برخی از عوامل طبیعی پاکسازی هوا دلگرم بود. به طور مثال، عواملی از قبیل حرکت دائمی هوا، رعد و برق الکتریکی، اشعه ماورای بنفش خورشید کمک می‌کنند که هوا در محیط‌های باز، پاکیزه‌تر از هوای داخل ساختمان‌ها باشد.

اما سؤالی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که تکلیف هوای داخل خانه چیست؟ مشکلی که ممکن است در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی وجود داشته باشد این است که هوای داخل خانه خصوصاً اگر در و دیوار ساختمان، کاملاً عایق بندی شده باشد، نه تنها راکد و بدون حرکت است بلکه به طور مداوم با آلاینده‌های مختلف آلوده‌تر می‌شود. از این رو وجود یک سیستم تهویه مطبوع یک راه حل بسیار کاربردی و مفید برای این معضل است تا ضمن به جریان در آوردن هوای راکد، آلاینده‌های آن را جذب کند. لذا در بسیاری از فضاهای مسکونی و کاری، تصور زندگی سالم بدون یک سیستم تهویه مطبوع مناسب، امری بعید و غیرممکن است.

 در ادامه برخی از اساسی‌ترین و کلیدی‌ترین متعلقات این سیستم بررسی شده است.

دستگاه تصفیه هوا

استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا در شرایط زندگی صنعتی امروزی اجتناب ناپذیر و یک راه حل برای مشکل آلودگی هوای داخل منزل و محل کار است. این دستگاه‌ها تا حد قابل قبول و مطلوبی از آلودگی هوای فضای داخلی ساختمان می‌کاهد. در سایه این سیستم‌ها است که امکان استنشاق هوای تمیز و عاری ار آلاینده‌هایی چون گرد و غبار، میکروب، بو و گازهای سمی وجود دارد. هر دستگاه تصفیه هوای خانگی به کمک فن قدرتمندی که در آن تعبیه شده است هوای داخل ساختمان را به داخل دستگاه کشیده و با عبور دادن از فیلترهای تصفیه کننده هوا، آلودگی‌های معلق در هوای ساختمان را حذف کرده و هوای پاکیزه و سالم را در فضا منتشر می‌کند.

فیلتر تصفیه هوا

ذکر این نکته لازم است که هر چند انسان، خود مسبب بسیاری از آلودگی‌های محیطی است، اما به ناچار در سایه پیشرفت علم و تکنولوژِی روزافزون خود، برای زدودن آلودگی‌های مختلف چاره اندیشی کرده است و در این راه به یک روش بسنده نکرده و بر اساس نوع آلاینده‌ها، روش‌های متنوعی ابداع کرده است. طبیعتاً این تنوع در طراحی دستگاه‌های تصفیه هوا و فیلترهای مورد استفاده در آنها هم بروز و اثر داشته است.

 فیلتر تصفیه هوا یکی از اجزای کلیدی دستگاه تصفیه هوا است که بر اساس محل و هوای مورد نظر در ساختمان‌های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و با مکانیسم خاصی که هر کدام دارد، باعث می‌شود هوای تنفسی به استاندارد مد نظر ما برسد. در ادامه با برخی از مهمترین انواع فیلتر تصفیه هوا بررسی شده است.

فیلتر تصفیه هوا انواع آن

تعداد، نوع و ابعاد فیلتر دستگاه تصفیه هوا، با ساختمان تقریباً ساده‌ای که دارند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. فیلترهای به کار رفته در دستگاه تصفیه هوا با توجه به نوع مواد تشکیل دهنده و همچنین تکنولوژی ساخت و تولید، توانایی حذف آلاینده‌های مختلفی در هوا را دارند. بر این اساس معمولاً استفاده همزمان از چندین نوع فیلتر تصفیه هوا در یک دستگاه منجر به تصفیه کامل هوا می‌شود. به علاوه در صورتی که فضا یا محیط مورد نظر، متأثر از وجود و حضور مضر یک نوع آلاینده به خصوص است، این امکان وجود دارد که بتوان از یک نوع فیلتر تصفیه هوای خاص که توانایی حذف آن عامل را دارد، بهره جست. به عنوان مثال، ذرات گرد و غبار و ناخالصی‌های جامد را می‌توانید توسط فیلترهای خشک و یا ایرواشرها از هوا جدا کرد.

نکته قابل ذکر این است که با افزایش دمای محیط و تبدیل ذرات به گاز می‌توان ذرات ریز مایع معلق در هوا را از بین برد یا با تراکم و تقطیر می‌توان بخارها و گازهای سمی را معدوم کرد. همچنین فیلترهای شیمیایی و اشعه فرابنفش نیز نقش مؤثری در حذف اثر مخرب باکتری‌ها و میکروب‌های بیماری زا دارند. به علاوه، برای از بین بردن بوهای نامطبوع، فیلترهای زغالی بهترین گزینه هستند. به طور کلی می‌توان انواع فیلترها مانند فیلتر خشک، روغنی، زغالی، الکترواستاتیکی، فرابنفش، ایرواشر را به عنوان گروه‌های مختلف تجهیزات تصفیه هوا طبقه بندی کرد.

شرکت مهندسی ونداد تجهیز به عنوان مرجع تخصصی عرضه و فروش انواع تجهیزات در حوزه تهویه مطبوع، گرمایشی، سرمایشی و موتورخانه، پمپ و سیستم‌های آبرسانی، استخر سونا و جکوزی، تصفیه هوا با تنوع بسیار زیاد از لحاظ برند و مدل، با داشتن تیمی فنی و متخصص تلاش دارد تا بهترین کیفیت و رضایت را از آن هموطنان و به ویژه صنعت گران کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ونداد تجهیز

شرکت مهندسی ونداد تجهیز مرجع تخصصی انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در ایران است و در زمینه فروش اینترنتی کلیه شاخه های تاسیساتی به صورت کاملا تخصصی فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار