اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981203451409692

کامبوچا و کمک به سرطان روده بزرگ

کد: 13981203451409692

http://bit.ly/2HOlr3s

، تهران , (اخبار رسمی): تخمیر بر روی شکر و چای توسط مخمرها و تبدیل آن به آنزیم‌ها و پلی ساکاریدهای مفید برای بدن از جمله اسید گلوکورونیک، اسید لاکتیک، اسید استیک، ویتامین‌های مختلف را نشان داده است. آنزیم‌های این چای، بهترین اثر بخش و به عنوان آنتی بیوتیک بسیار عالی برای روده بزرگ و کمک به سیستم ایمنی بدن است.

کامبوچا کمک به سرطان روده بزرگ
کامبوچا و کمک به سرطان روده بزرگ

سرطان روده بزرگ، یا سرطان کولون

در این بیماری سلول‌های سرطانی در داخل بافت روده شروع به تکثیر می‌کنند. اگر چه این سرطان از جمله معمول‌ترین سرطان‌های بشر به حساب می‌آید اما بدلیل بهبود روش‌های غربال گری و تشخیصی، تعداد موارد جدید این بیماری و مرگ ناشی از آن به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

در مراحل اولیه این سرطان درمان پذیر بوده، اما تشخیص آن در این مرحله هیچگونه علامتی ندارد. روده باریک از انتهای معده شروع شده و به روده بزرگ ختم می‌شود و سپس روده بزرگ نیز از آنجا تا محل مقعد ادامه می‌یابد، روده بزرگ شامل دو بخش است. بخش اول اصطلاحاً کولون نامیده می‌شود که حدود 180 سانت متر طول دارد. بخش دوم نیز راست روده است که طول آن به 15 تا 25 سانتی متر می‌رسد. عوامل زیر ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در فرد افزایش دهد.

سن، رژیم غذایی (بین این بیماری و رژیم غذایی پر از چربی و پر انرژی و کم فیبر، رابطه مستقیم وجود دارد)، پولیپ‌ها، کسانی که قبلاً سرطان‌های روده بزرگ داشته‌اند یا خانم‌هایی که مبتلا به سرطان تخمدان، رحم، یا پستان بوده‌اند، شانس بیشتری جهت ابتلا به این بیماری دارند.

عوامل تشدید کننده: مصرف زیاد گوشت‌های چرب، غذاهای خیلی چرب، غذاهای سرخ کرده، چاقی و زیادی وزن. 

عوامل بازدارنده: مصرف میوه جات تازه مخصوصاً سبزیجات تازه، مصرف گوشت ماهی به جای گوشت‌های قرمز، حبوبات، غلات، نوشیدن آب زیاد، و آب پز کردن غذاها (به جای سرخ کردن) است.

شواهد علمی جدید در دسترس، حاکی از این ادعا است که چای کامبوچا علاوه بر این که مانع از بروز بیماری‌ها می‌شود، سبب بالا بردن قدرت بدنی فرد بوده و نیز موجب دفع سموم از تمامی بدن می‌شود. طرفدارای مصرف کامبوچا معتقدند که با مصرف آن سیستم ایمنی بدن، تقویت و سبب معکوس کردن روند پیری می‌شود. زیرا علاوه بر ویتامین‌ها، اسیدها و مواد معدنی، حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که جلوگیری از فعالیت رادیکال‌های آزاد کرده و سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن نیز می‌شوند.

چای کامبوچا با تقویت سیستم دفاعی بدن می‌تواند (به خصوص در مراحل اولیه سرطان) با زدودن سموم از بدن، سبب بالا رفتن سیستم ایمنی بدن و کمک به بازسازی و تعادل بدن و مبارزه با بیماری‌ها و جلوگیری از بروز سرطان نیز بسیار مؤثر باشد.

گونتر فرانک، در کتاب کامبوچا معتقد است که کامبوچا یک نوشیدنی سالم و درمان طبیعی برای انواع سرطان و بیماری‌ها است وی معتقد است که برای اثر بخشی بیشتر می‌توان کامبوچا را با استفاده از انواع چای سیاه و سفید، سبز و برخی از گیاهان دارویی خواص آن را مؤثرتر کرد. او معتقد است تخمیر انجام گرفته بر روی شکر و چای توسط مخمرها و تبدیل آن به آنزیم‌ها و پلی ساکاریدهای مفید برای بدن از جمله اسید گلوکورونیک، اسید لاکتیک، اسید استیک، ویتامین‌های مختلف را نشان داده است.

با توجه به نظریه گونتر فرانک در کتاب خود کامبوچا، آنزیم‌های این چای، بهترین اثر بخش و به عنوان آنتی بیوتیک بسیار عالی برای روده بزرگ و کمک به سیستم ایمنی بدن است.

فاسچینگ روسینا در کتاب چای قارچ، به موفقیت کامبوچا در برابر برخی از انواع سرطان ادعا کرده است. همچنین بدلیل وجود طیف گسترده‌ای از مخمرها و باکتری‌های مفید که بسیار شبیه کفیر است سبب رفع بیماری کاندیدا و تنظیم فلور روده بوده و آن را به حد تعادل رسانده و از پیامدهای جانبی موفقیت آمیز آن، فرآیند تخمیر و کمک به سم زدایی کبد از بدن است.

از طریق یک فرآیند به نام، همبستگی کبد، تولید ترکیباتی شده که با اتصال به سموم سبب قابل حل شدن آنها در آب شده و سپس با اتصال به صفرا از طریق روده‌ها بصورت ادرار دفع می‌شود. بیشترین اثر مربوط به اسید گلوکورونیک بوده که با همکاری استروژن سبب دفع به خارج از بدن می‌شود.

متاسفانه این پیوند، اغلب در روده توسط آنزیمی به نام گلوکورونیداز شکسته و استروژن آزاد و سپس به خون وارد و در نتیجه سبب جذب استروژن اضافی در خون شده و آن را دفع می‌کند.

کامبوچا به عنوان مهار کننده گلوکورونیداز که مانع از شکستن پیوند و آزاد شدن استروژن شده و با جذب آن توسط گلوکورونیک، سم زدایی بدن و بهره وری از کبد را افزایش می‌دهد. گزارش شده است که کامبوچا جهت سوخت و ساز قبل از نشانگر برای ویتامین C، اسید گلوکورونیک و گلوتاتیون است که توسط کبد برای سم زدایی استفاده می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برنا کامبوچا

برنا کامبوچا با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و ارائه محصولات جایگزین نوشابه‌های مضر صنعتی، تحقیقات خود را در زمینه نوشیدنی‌های گیاهی تخمیری از سال 1394 به همت جمعی از متخصصین صنعت و دانشگاه شروع و در واحد تحقیق و توسعه شرکت ، موفق به طراحی و تولید نوشیدنی تخمیری کامبوچا بر پایه طب سنتی گردید. این واحد تولیدی تحت نظارت سازمان غذا و دارو بوده و عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان کامبوچا می باشد .

اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی