اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812034516110772

مدیریت سرنخ فروش و مشتریان

تبلیغات سرنخ بازاریابی و سرنخ فروش با هم سایت

کد: 139812034516110772

http://bit.ly/37TEFzb

، تهران , (اخبار رسمی): در دنیای تبلیغات یک لید یا سرنخ فروش، شخصی است که به یک محصول و یا سرویس علاقه‌ای از خود نشان داده و خواهان آن بوده است. شما در تبلیغات آنلاین با لندینگ‌هایی که طراحی می‌کنید خواهان دریافت لیدهای زیاد یا سرنخ فروش و مشتریان زیادی هستید تا هزینه هر لید محاسبه شده برای شما نیز معقول و بصرفه باشد.

مدیریت سرنخ فروش و مشتریان | تبلیغات سرنخ بازاریابی و سرنخ فروش با هم سایت
تبلیغات یک لید یا سرنخ فروش، شخصی است که به یک محصول و یا سرویس علاقه‌ای نشان داده است

تبلیغات سرنخ بازاریابی و سرنخ فروش با هم سایت؟ چگونه سرنخ‌ها را مدیریت کنم؟

تبلیغات سرنخ بازاریابی و سرنخ فروش، جریان حیات تمامی‌ کسب‌وکارهایی است که فروش دارند. اهمیت سرنخ فروش برای بسیاری از شرکت‌ها مثل اهمیت خون برای بدن است.

سرنخ‌ها، مشتری‌های احتمالی هستند که شما اطلاعات تماس‌شان را دارید و‌ می‌دانید پتانسیل مشتری شدن را دارند ولی هنوز مشخص نیست چقدر‌می‌توانید به آن‌ها فروش داشته‌ باشید.

فرایند فروش در بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها این گونه است که مشتری ابتدا با محصول یا خدمات آشنا‌می‌شود و آگاهی ابتدایی را با محصول پیدا‌می‌کند و احساس نیاز را در خود پیدا‌می‌کند سپس با یک سری ملاحظات که دارد شروع به تحقیق و بررسی تمامی‌موارد‌ می‌کند و در آخر تصمیم‌گیری را انجام‌می‌دهد.

همان‌طور که مشخص است اگر در ابتدا مشتری آگاهی و شناخت پیدا نکند اصلا به مراحل بعدی فروش وارد نمی‌شود و این نشان دهنده اهمیت سرنخ‌های فروش را‌می‌رساند.

لید یا سرنخ 

لید (lead) یا سرنخ کلمه و اصطلاحی است که در بازاریابی بسیار استفاده‌ می‌شود و همان‌طور که در بالا توضیح داده شد یکی از اصلی‌ترین مراحل فروش است، سرنخ‌های به دو صورت قابل تولید هستند؛ تولید سرنخ به صورت درونی و بیرونی.

تولید سرنخ به صورتی بیرونی به این صورت است که شما سرنخ‌ها را از شرکت و سازمانی‌می‌خرید و یا از طریق تبلیغات محیطی، تلویزونی و … به دست‌می‌آورید.

تولید سرنخ به صورت درونی به این صورت است که شما وب سایتی طراحی‌می‌کنید، به صورتی حضوری مراجعه‌ می‌کنید و … اطلاعات مورد نظر را دریافت‌ می‌کنید. در هر دو صورت شما‌ می‌توانید اطلاعات سرنخ‌ها را یکی یا گروهی وارد نرم‌افزار کنید. برنامه‌ای که لازم هست را برای آن‌ها بچینید و فروش خودتون را کاملا برنامه‌ریزی شده و مطمئن افزایش دهید.

مثال هایی از پرورش سرنخ به صورت اتوماتیک

ایمیل‌هایی که شما در زمان مناسب برای مشتریان احتمالی ارسال می‌کنید، می‌توانند آنها را ترغیب به خرید کنند و یکی از بهترین راه‌های پرورش سرنخ به شمار آیند. تحقیقات نشان داده‌اند که موفقیت در پرورش سرنخ می‌تواند تا ۵۰ درصد فروش شرکت شما را افزایش دهد و حدود ۳۳ درصد هزینه‌ها را برای مشتریان شما کاهش می‌دهد.

در ادامه، چند راهکار موفق برای ارتباط با مشتریان ارائه شده که شما را در راه اندازی یک کسب و کار کمک می‌کنند.

۱. پرورش اولیه سرنخ فروش و مشتریان

این روش که برای بازدیدکنندگان محتوای خاص طراحی شده، به این صورت است که بلافاصله پس از پر کردن اولین فرم توسط مشتری، عضویت او فعال می‌شود و او از آن پس می‌تواند ایمیل‌های شما را دریافت کند. لازم است بدانید، در اولین ایمیل‌هایی که به منظور اطلاع رسانی به سرنخ‌ها ارسال می‌کنید، لحن شما مشخص می‌شود.

۲. آموزش بدهید

آموزش یکی از موثرترین راه‌های برقراری ارتباط با سرنخ‌هاست. این کار می‌تواند به ایجاد اعتماد در آنها کمک کند و ذهنیتی که نسبت به شرکت شما دارند را حفظ کند.

شما می‌توانید یک برنامه آموزشی تهیه کنید و آن را برای سرنخ هایتان بفرستید. حال چه شما این برنامه‌ها را یک بار درهفته ارسال کنید، یا دوبار در هفته و یا هر روز، ارسال یک برنامه آموزشی پیشنهادی عالی برای ایمیل‌هایی است که سرنخ هایتان انتظار دارند در صندوق ایمیل‌هایشان ببینند.

۳. ثبت نام رویداد وبینارتان را اطلاع رسانی کنید

اگر شما میزبان رویداد خاصی هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که آنها را از طریق ایمیل‌های پرورش سرنخ به مشتریان اطلاع رسانی کنید. در این روش برای تمام مشتریان شما به طور اتوماتیک ایمیل تبلیغاتی ارسال می‌شود. این روش با تنظیم یک تاریخ برای ارسال، بهتر اجرا می‌شود.

برای جلوگیری از غیرفعال کردن سرویس ایمیل‌های خود توسط مشتریان، سعی کنید مطالبی از اشخاص مختلف، موضوعات و یا مقاصد باارزش را در کنار CTA خود قرار دهید.

اگر شما این رویدادها را به طور مرتب برگزار می‌کنید، می‌توانید برای آنها برنامه ریزی کرده تا حجم زیادشان مشکلی ایجاد نکند.

نکته: ایمیل‌ها شامل یک لیست جلوگیری یا مشتریان هدف هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا آنها را فقط به گروهی خاص ارسال کنید.

۴. برای حضور در رویدادها ثبت نام کنید

درحالی که ثبت نام در یک رویداد، از اهداف اصلی پرورش سرنخ محسوب می‌شود، حضور در آن نیز به همان اندازه مهم است. شما می‌توانید جریان کاری ایجاد کنید و برای سرنخ‌ها ایمیل‌هایی حاوی لینک ثبت نام ارسال کنید. این کار باعث می‌شود آنها برای حضور در رویداد شما برنامه ریزی کنند.

۵. محصول  خود را معرفی کنید

معرفی یک محصول جدید کار آسانی نیست اما ایمیل‌های پرورش سرنخ به شما کمک زیادی می‌کنند. این ایمیل‌ها می‌توانند شامل گزینه‌هایی برای ثبت نام در رویداد معرفی محصول شما باشند، آن هم دقیقا زمانی که مشتری به اطلاعات بیشتری نیاز دارد.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به ویژگی‌های محصول جدید را در ایمیلتان بگنجانید.

۶. به مشتریان جدید خوش آمد بگویید

معمولا در ابتدای کار لازم است پیام‌هایی آماده کنید و به منظور خوش آمد گویی به مشتریان احتمالی که مطمئن هستید تمام ویژگی‌های مورد نظر برای شروع استفاده از محصولات و یا خدمات شما را دارند، بفرستید. این ایمیل‌ها به شما در جذب مشتریان جدید کمک می‌کنند.

۷. از آشنایی مشتری با محصول اطمینان حاصل کنید

شرکت‌ها در تلاش هستند تا یک تجربه استثنایی برای مشتریان وفادار خود ایجاد کنند. آنها ممکن است ماه‌ها به یک نفر خدمات ارائه دهند تا او به جمع مشتریان شان بپیوندد. این کار روی نحوه نگرش مشتری نسبت به محصول نیز تاثیر بسیاری دارد.

اطمینان از اینکه مشتریان جدید تمام اطلاعات لازم برای استفاده از محصول و پشتیبانی را دریافت کرده‌اند به شما کمک می‌کند، تبلیغات بهتری داشته باشید. به کمک ارسال ایمیل، می‌توانید مطمئن شوید که مشتریان جدیدتان آموزش‌هایی را که لازم بوده درمورد خریدشان کسب کنند، بدست آورده‌اند.

۸. حساب کاربری ایجاد کنید

درصورت امکان برای مشتریان خود حساب کاربری فعال کنید تا از آن طریق بتوانید روند استفاده از محصولتان را پیگیری کنید. ایمیل پرورش سرنخ می‌تواند به شما در جمع آوری اطلاعات مشتریان کمک کند و از طرفی، اطلاعات مورد نیاز مشتریان را نیز در اختیارشان قرار دهد.

۹. فرایند فروش را احیا کنید

شما می‌توانید با ارسال ایمیل‌های اتوماتیک به مشتریان، فرایند فروش خود را احیا کنید. این ایمیل‌ها می‌توانند شامل یادآوری زمان تمدید خدمات به مشتری و یا تیم فروشتان باشند.

۱۰. خریدهای ناتمام را پیگیری کنید

اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، ممکن است افرادی به سایت شما مراجعه کنند و مراحل خرید را ناتمام رها کنند. در این صورت می‌توانید با ارسال یک ایمیل به آنها یادآوری کنید که به خریدشان ادامه دهند و یا ممکن است افرادی از صفحه ثبت نام شما بازدید کنند اما فرم مورد نظر را کامل نکنند، در این صورت شما یک تماس فروش را ناخودآگاه از دست داده‌اید. ایمیل پرورش سرنخ به شما کمک می‌کند تا به این افراد یادآوری کنید فرم ثبت نام را پر کنند.

۱۱. یادآوری کنید

ایمیل‌های پرورش سرنخ می‌توانند برای یادآوری یک تماس یا یک قرار طراحی شوند. به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌های سرمایه گذاری، تبلیغات و یادآوری‌های خود را برای زمانی تنظیم می‌کنند که نزدیک به زمان مالیات است. پرورش سرنخ در فصل تعطیلات می‌تواند فرصت دیگری برای برنامه پرورش سرنخ و ارسال ایمیل به مشتریان باشد.

۱۲. نسخه آزمایشی ارسال کنید

این شیوه پرورش سرنخ شامل ارسال ایمیل‌هایی است که کمک می‌کند دیگران با قابلیت محصول شما به وسیله نسخه آزمایشی آشنا شوند. برای برخی شرکت‌ها، این شیوه می‌تواند به صورت بازاریابی نفر به نفر انجام شود، درحالی که برای برخی دیگر به واسطه حجم زیاد سرنخ‌هایشان، این کار با ایجاد یک جریان کاری مدیریت می‌شود.

۱۳. روزشمار ایجاد کنید

یک راه کوچک برای شاد کردن مشتریان این است که سالگرد عضویت در گروه مشتریان را تبریک بگویید. شما با آگاهی از تاریخ عضویت آنها، می‌توانید ایمیل‌هایی را هر سال در تاریخ مشخصی برای مشتریان ارسال کرده و از اینکه محصول شما را انتخاب کرد‌ه‌اند، از آنان قدردانی کنید.

اگر راه‌هایی برای پیگیری خرید موفق مشتری وجود دارد، می‌توانید ایمیلی تنظیم کنید که به محض رسیدن مشتری به مرحله‌ای مشخص، برای او ارسال شود.

۱۴. خدمات بیشتری ارائه دهید

اگر تصمیم دارید که آیتم و یا سرویس خاصی را به محصولات خود اضافه کنید، باید منتظر زمان خاصی برای تبلیغ آن آیتم یا محصول خاص باشید. در یک گردش کار، شما می‌توانید میان زمانی که مشتری قرار است خرید کند با زمان آغاز تبلیغات، تاخیر ایجاد کنید.

۱۵. مشاوره را در سرنخ فروش به مشتریان بدهید

هدف از این راه، انتقال تدریجی اطلاعات به مشتری است. این اطلاعات می‌توانند به صورت مشاوره، نسخه آموزشی و یا خدمات وابسته به محصول شما ارائه شوند. زمانبندی نکته مهمی در این گردش کار بشمار می‌آید. اما مهم است اطمینان حاصل کنید که این تغییر بدون عجله انجام گرفته باشد.

۱۶. نظرات را در سرنخ فروش و مشتریان بررسی کنید

جمع آوری اطلاعات نظرسنجی از مشتریان کار آسانی نیست، اما می‌توان از طریق ایمیل برای این کار اقدام کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هم سایت

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات می‌توانند به سایت «هم سایت» به آدرس hamsite.ir مراجعه کنند و تنها با ثبت شماره تماس خودتان همین الان، 30 درصد کد تخفیف برای استفاده از همه‌ی خدمات هم سایت و یک تماس رایگان با کارشناسان هم سایت را هدیه بگیرید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]