اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812044521212957

سرعت یادگیری زبان کودکان را با کتاب داستان 10 برابر کنید

کد: 139812044521212957

http://bit.ly/2Tgvljs

، تهران , (اخبار رسمی): همه‌ی ما انسان‌ها از هر نژاد و ملیتی با یک قصه‌ی مشترک به‌هم پیوند خورده‌ایم و آن قصه‌ی خلقت و سرگذشت آدم و حواست! برای همین هم نمی‌شود انکار کرد که داستان‌ها زندگی را اگر نگوییم شیرین‌تر، حداقل قابل تحمل‌تر کرده‌اند و مطمئناً این شیرینی برای کودکان بیش از این‌هاست!

تقویت
سرعت یادگیری زبان کودکان را با کتاب داستان 10 برابر کنید

تقویت زبان کودکان با کمک داستان چه فوایدی دارد؟

همه‌ی ما می‌دانیم که بچه‌ها عاشق تخیل کردن هستند و داستان‌ها هم بستر مناسبی را برای تخیل در اختیارشان می‌گذارد برای همین هم با علاقه به داستان‌ها گوش می‌کنند. تجربه نشان داده والدینی که برای تقویت زبان کودکان از قصه‌گویی استفاده می‌کنند، نتیجه‌ی بهتری هم می‌گیرند. این نتیجه‌ی خوب و دلخواه فقط شامل یادگیری زبان نیست بلکه فواید جانبی بسیار دیگری هم برای کودکان دارد، از جمله اینکه: 

  • کتاب داستان انگلیسی کودکان معمولاً مصور هستند. گوش کردن به داستان و دیدن تصاویر به‌صورت همزمان به کودک این امکان را می‌دهد تا میان دیده‌ها و شنیده‌هایش ارتباط برقرار کند. به‌این‌ترتیب درک بصری و شنیداری‌اش به‌طور ناخودآگاه تقویت می‌شود.
  • کودک با دیدن تصاویر کتاب‌های مختلف با انواع تصویرگری آشنا می‌شود و به‌تدریج درک هنری بهتری پیدا می‌کند. به‌علاوه ویژگی‌های فرهنگی تصویرگر را هم می‌شناسد.
  • همان‌طورکه گفتیم قصه‌گویی عادت دیرینه‌ی ما انسان‌هاست که باعث می‌شود درک مشترکی از احساسات مشترکی مثل شادی، غم، هیجان و... پیدا کنیم. به همین دلیل با استفاده از کتاب داستان انگلیسی کودکان در کنار آموزش زبان، می‌توان به تقویت روحیه‌ی اجتماعی کودک نیز کمک کرد.
  • کتاب‌های داستان علاقه‌ی کودک را به ادبیات پررنگ‌تر می‌کند و به‌مرور درمی‌یابد که این عرصه بستر شگفت‌انگیزی برای رشد و پرورش احساسات و خلاقیت است.
  • کتاب داستان انگلیسی، بچه‌ها را با فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌کند و حس همدلی‌شان را نسبت به کودکان دیگر برمی‌انگیزد.
  • بچه‌ها با خواندن داستان‌های انگلیسی با کلمات جدید آشنا می‌شوند و مهارت‌های کلامی‌شان بهبود پیدا می‌کند.
  • آشنا شدن با لغات مختلف انگلیسی از طریق داستان‌ها و تلاش برای به خاطر سپردن این کلمات حافظه‌ی کودک را تقویت می‌کند.
  • خواندن یک داستان انگلیسی مناسب، توانایی ذهنی و مهارت‌های زبانی کودک را ارتقا می‌دهد.

البته باید بدانید زمانی به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسید و کودکتان در کنار یادگیری زبان انگلیسی مهارت‌های ذهنی و هنری بیشتری پیدا می‌کند که مناسب‌ترین کتاب را انتخاب کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

معرفی بهترین کتاب داستان انگلیسی کودکان

برای انتخاب مناسب‌ترین کتاب داستان انگلیسی کودکان باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. سن کودک، سطح و موضوع داستان از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام خرید کتاب داستان کودکان باید به آن توجه داشته باشید. کتابی که تصویرهای باکیفیتی داشته باشد تا کودک را به یادگیری علاقه‌مند کند و هم دارای قصه‌ی جذابی باشد تا با درگیر کردن ذهنش، او را به تخیل کردن تشویق کند! به‌این‌ترتیب در مسیر یادگیری زبان، خلاقیت کودکتان هم رشد پیدا کند. ما قصد داریم کار را برایتان راحت کنیم و با معرفی بهترین مجموعه کتاب داستان انگلیسی کودکان یعنی مجموعه‌ی معروف Dolphin Reader، شما را به بهترین انتخاب‌ ممکن برسانیم.

پیش از هر چیز باید بدانید که این مجموعه در پنج سطح طراحی شده که تمامی سطوح آن  مناسب کودکان است. دقیق‌ترش را بخواهید باید بگوییم اگر فرزندتان دارای محدوده‌ی سنی 7 تا 12 سال است می‌توانید با خیال راحت با توجه سطح زبان آنها کتاب مناسب را انتخاب کنید. چرا که این مجموعه پک کاملی است که کودک را از هر لحاظ به یادگیری زبان مشتاق می‌کند.

چگونه یک داستان‌گویی تاثیرگذار داشته باشیم؟

داستان‌خوانی برای کودکان شیوه‌ی خاص خودش را دارد، خصوصاً اگر با هدف آموزش باشد. بنابراین بهتر است پیش از اینکه داستان را برای کودکتان بخوانید، به فایل صوتی کتاب گوش دهید تا بیشتر با کتاب، داستان و شیوه‌ی قصه‌گویی‌اش آشنا شوید. با این کار هنگام ادای کلمات، دچار اشتباهات تلفظی نمی‌شوید! سعی کنید داستان را بی‌وقفه تعریف نکنید بلکه با پرسیدن سوال، اشاره به تصاویر و مثال آوردن، کودک را درگیر قصه کنید.

مهم‌تر اینکه هنگام قصه خواندن به یک روخوانی ساده اکتفا نکنید و به تناسب موقعیت، تُن صدایتان را تغییر دهید، همچنین می‌توانید با حرکت دست و تغییر در حالات چهره قصه‌گویی‌تان را جذاب‌تر کنید و در عین حال از نظر آموزشی هم به نتیجه‌ی دلخواه برسید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش