اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812054524714635

اینورتر (INVERTER) چیست؟

کد: 139812054524714635

http://bit.ly/32uI7iU

، تهران , (اخبار رسمی): این محصول دارای نام‌های بسیاری است که از جمله آن می‌توان به درایو، کنترل دور، درایو فرکانس متغیر یا VFD اشاره کرد. از نظر معنای لغوی، به معنای مبدل است.دستگاهی که برق DC را به برق AC تبدیل کند، اینورتر نامیده می‌شود (مبدل DC TO AC). اینورترها برق AC خروجی را با ولتاژ مورد نیاز کاربر تولید می‌کنند.

اینورتر (INVERTER)چیست؟
شرکت بازرگانی لیان الکتریک ویرا

اینورتر از نظر معنای لغوی، به معنای مبدل است. از نظر الکترونیکی هرگونه دستگاهی که برق DC را به برق AC تبدیل کند، اینورتر نامیده می‌شود (مبدل DC TO AC). اینورترها این قابلیت را دارند برق AC خروجی را با ولتاژ و فرکانس مورد نیاز کاربر تامین و تولید کنند. در نهایت از برق AC تولید شده در خروجی اینورتر می‌توانیم انواع موتور های AC سه فاز را کنترل و راه اندازی کنیم.

درایو فرکانس متغیر

درایو فرکانس متغیر با نام‌های VFD INVERTER یا VARIABLE FREQUENCY DRIVE نیز شناخته می‌شود. این نوع اینوتر که به صورت اختصار (VFD) نامیده می‌شود نوعی کنترل کننده دور و راه انداز موتور هستند. که با تغییر دادن فرکانس و ولتاژ اعمال شده به الکترو موتور، شفت را کنترل و راه اندازی می‌کند.

این نوع اینورترها را با نام‌های دیگری مانند: درایو سرعت متغیر، درایو سرعت قابل تنظیم، درایو فرکانس قابل تنظیم و درایوهای صنعتی نیز می‌شناسیم.

در حقیقت در این نوع اینورترها با تغییر نسبتی از ولتاژ و فرکانس می‌توانیم سرعت شفت را کنترل کنیم. اینورتر این قابلیت را دارد که توسط برق تک فاز موتورهای سه فاز تا توان 11 کیلو وات را با برق تک فاز با مصرف بهینه  کنترل و راه اندازی کنیم.

کاربرد اینورتر

 •  انواع پمپ‌های صنعتی و ساختمانی
 • سیستم‌های آب رسانی بوستر پمپ
 •  فن‌های صنعتی
 •  آسانسور
 •  انواع جرثقیل‌های سفقی و تاور کرین‌های سنگین
 •  نوار نقاله
 •  دستگاهای اکسترودر
 •  انواع ماشین آلات صنایع چاپ
 •  انواع ماشین آلات صنایع تزریق پلاستیک

اینورتر یا درایو تک فاز به سه فاز چیست؟

اینورتر یا درایو صنعتی قابلیت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز با برق تک فاز را دارد که از  جمله مهمترین مزیت‌های اینورتر یا درایو‌های صنعتی است. اینورتر و درایوهای تک فاز به سه فاز مناسب کارگاه‌ها و مکان‌هایی هستند که بنا به دلایلی دسترسی به برق سه فاز را ندارند.

مزایای اینورتر و درایو تک فاز به سه فاز

 • قابلیت راه اندازی موتور سه فاز تا 11 کیلو وات (البته این توانایی در برندهای مختلف درایو متفاوت است).
 • قابلیت چپ گرد و راست گرد کردن الکترو موتور
 • کاهش ضربه‌های مکانیکی هنگام استارت اولیه
 • جلوگیری از جریان کشی اولیه الکتروموتور
 • کاهش صدا و نویز خروجی الکتروموتور (این مزیت مناسب مصرف کنندگان پمپ های خانگی است که همواره از صدای الکتروپمپ‌ها شکایت دارند).

بیشترین استفاده درایوهای تک فاز به سه فاز برای کاربری پمپ‌های خانگی است زیرا اکثر منازل به برق سه فاز دسترسی ندارند، به این دلیل بهترین گزینه برای کنترل دور الکتروپمپ و نصب سنسورها جهت سطح سنجی میزان آب رسیده به طبقات مختلف استفاده از درایو تک فاز به سه فاز است.

توانمندی شرکت لیان الکتریک ویرا در تامین انواع رله‌های حفاظتی، راه‌اندازهای نرم، کنترل، Drive و سایر تجهیزات ابزار دقیق از شرکت‌های سازنده معتبر خارجی و داخلی است، لیکن این شرکت امکان تامین سایر اقلام مورد نیاز سایر صنایع به صورت خاص و سفارشی را نیز دارا است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لیان الکتریک ویرا

این شرکت در سال ۱۳۹۶ با هدف ارائه خدمات مهندسی و بازرگانی در عرصه صنعت برق کشور تاسیس گردید. این شرکت به واسطه رویکرد متفاوت خود در تأمین تجهیزات طی سال گذشته پروژه های خرید و تأمین کالا متعددی را با موفقیت در صنایع مختلف به انجام رسانیده و در پروژه های واگذار شده کاهش قابل توجه هزینه ها و قیمت تمام شده و رضایتمندی مشتریان را به ارمغان آورده است. توانمندی این شرکت عموماً در تامین انواع رله های حفاظتی، راه اندازهای نرم Soft Starter، کنترل دورهای موتورDrive، تجهیزات تابلویی فشار ضعیف و متوسط و سایر تجهیزات ابزار دقیق از شرکت های سازنده معتبر خارجی و داخلی می باشد، لیکن با اتکا به تجربیات و ارتباطات بین الملی بخش بازرگانی این شرکت امکان تامین سایر اقلام مورد نیاز سایر صنایع به صورت خاص و سفارشی را نیز دارا است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار