اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812054526110703

قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸

کد: 139812054526110703

http://bit.ly/32tKeTY

، تهران , (اخبار رسمی): قیمت عسل طبیعی وقتی مهم می‌شود که شما در بازار با عسل‌‌هایی با قیمت کیلویی ۳۰ هزار تومان تا کیلویی ۳۰۰ هزار تومان مواجه می‌شوید که همگی ادعا می‌کنند عسل طبیعی هستند.

قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸
قیمت عسل طبیعی در سال ۹۸

به صورت معمول هر کندو که با آب و شکر تغذیه شده باشد، ۳ تا ۴ برابر یک کندو عسل طبیعی عسل تولید می‌کند و به همین علت قیمت عسل طبیعی چند برابر عسل تغذیه‌ای است

چرا دانستن تفاوت عسل‌ها مهم است و چطور بر روی قیمت عسل اثر می‌گذارد؟

ما در اینجا درباره سودجویانی که با ترکیب مواد مختلف عسل تقلبی تولید می‌کنند، صحبتی نمی‌کنیم. اما چرا بعضی زنبورداران به جای عسل طبیعی، عسل تغذیه‌ای تولید می‌کنند و به زنبور آب و شکر می‌دهند؟

علت اصلی این‌ کار، تولید بسیار بیشتر عسل در مقایسه با زمانی است که زنبور به صورت طبیعی و با استفاده از شهد گل و گیاهان عسل تولید می‌کند. به صورت معمول هر کندو که با آب و شکر تغذیه شده باشد، ۳ تا ۴ برابر یک کندو عسل طبیعی عسل تولید می‌کند و به همین علت قیمت عسل طبیعی چند برابر عسل تغذیه‌ای است. چرا که اگر قیمت عسل طبیعی چند برابر عسل تغذیه‌ای نباشد، برای زنبوردار به صرفه نیست که عسل طبیعی تولید کند و می‌تواند با تولید عسل تغذیه‌ای سود بیشتری به دست آورد.

بسیاری از عسل‌هایی که در بازار به اسم طبیعی و با قیمت پایین به فروش می‌رسند نیز اگر تقلبی نباشند، قطعا عسل تغذیه‌ای هستند.

قیمت عسل طبیعی بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

کیفیت و ساکاروز عسل

اینکه عسل طبیعی است یا تغذیه‌ای در قیمت عسل تأثیر بسیاری دارد. اما در بین عسل‌های طبیعی نیز بسته به اینکه قند عسل و سایر مشخصه‌های آن چقدر باشد، قیمت عسل متفاوت است. هرچه ساکاروز عسل که یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت عسل است کمتر باشد، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

عطر و طعم عسل

بسیاری از عسل‌های طبیعی هستند که ساکاروز پایینی دارند ولی عطر و طعم معمولی آن‌ها باعث می‌شود مشتری حاضر به پرداخت قیمت بالا بابت آن‌ها نباشد. در نقطه مقابل، برخی مشتریان برای خرید عسل‌ طبیعی که عطر و طعم خاصی داشته باشد، قیمت بیشتری می‌پردازند.

گل‌هایی که زنبور از آن‌ها تغذیه کرده

اینکه کندو در چه منطقه‌ای قرار داشته و زنبورها از چه گل‌هایی تغذیه کرده‌اند، در قیمت عسل طبیعی اثرگذار است. هنگامی که زنبوردار کندو را در منطقه‌ای که گل‌های کمیاب وجود دارند قرار می‌دهد، قیمت عسل نیز افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال، عسل رازیانه کمیاب‌تر از برخی عسل‌های دیگر است و همین باعث افزایش قیمت آن می‌شود. عسل رازیانه درکام با قیمت هر کیلو ۱۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد، در حالیکه می‌توانید عسل خارشتر درکام را با قیمت کیلویی ۱۳۰هزار تومان بخرید.

عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر روی قیمت تمامی کالاها و خدمات از جمله عسل تاثیرگذار است، عرضه و تقاضا است. به طور مثال زنبورداری که به مشتریان با توان مالی بالایی دسترسی دارد، عسل طبیعی خود را با قیمت بالاتری عرضه می‌کند و در مقابل زنبورداری که توان فروش عسل خود را ندارد، مجبور است قیمت آن را کاهش دهد.

با تمام این توضیحات، استاندارد مشخصی برای تعیین قیمت عسل طبیعی وجود ندارد و ممکن است عسل گون اصل در یک فروشگاه ۱۰۰ هزار تومان و در فروشگاه دیگر ۲۰۰ هزار تومان به فروش برسد. این اختلاف قیمت می‌تواند ناشی از اختلاف کیفیت این عسل‌ها و یا عوامل دیگری چون عرضه و تقاضا باشد.

پیشنهاد درکام این است که اگر به دنبال خرید عسل طبیعی هستید، عسل‌های با قیمت خیلی پایین را خریداری نکنید و اگر قیمت عسل نیز خیلی بالا بود، از فروشنده علت آن را جویا شوید. حتما عسل طبیعی را بخرید که یا آزمایش شده و دارای برگه آزمایش است و یا به فروشنده آن اطمینان دارید؛ زیرا هیچ راهی به جز آزمایشگاه برای تشخیص عسل طبیعی وجود ندارد.

قیمت عسل طبیعی سال 98

نوع عسلقیمت عسل طبیعی در تهران
عسل گونکیلویی ۱۵۰هزار تومان
عسل رازیانهکیلویی ۱۵۰هزار تومان
عسل کوهستانکیلویی ۱۳۵هزار تومان
عسل خارشترکیلویی ۱۳۰هزار تومان

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

درکام

درکام یک برند و فروشگاه در زمینه فروش محصولات و موادغذایی سالم، طبیعی و محلی است که می‌خواهد به کسب و کارهای محلی کمک کند تا توانمندتر شوند و با عرضه محصولات با کیفیت که به دقت از بهترین تولیدکنندگان و کشاورزان تهیه می‌شوند به مشتریان خود کمک کند به راحتی به محصولات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. اطمینان از کیفیت محصولات برای ما یک اصل اساسی است و برای هر یک از محصولات از تولیدکننده‌های زیادی نمونه گرفته تا بهترین‌ها را برای مشتریان خود فراهم کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]