اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812064530013630

ترموستات یخچال چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

کد: 139812064530013630

http://bit.ly/32qAgmk

، تهران , (اخبار رسمی): شاید این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که یخچال چگونه روشن و خاموش می‌شود. در واقع می‌‌توان گفت که روشن و خاموش شدن با ترموستات یخچال صورت می‌‌گیرد.

ترموستات یخچال
ترموستات یخچال پرتیکان صنعت پرشیا

ترموستات یخچال

ترموستات یخچال نمونه ‌های مختلفی را دارد. این نمونه‌های مختلف در یخچال‌های متفاوت با درجه‌های کیفی مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند. برندهای مختلفی از ترموستات یخچال موجود است که افراد با استفاده از آن نسبت به تنظیم درجه دمای یخچال خود اقدام می‌کنند. در ادامه ترموستات یخچال و کارایی که آن دارد، انواع اجزای آن، چگونگی تعویض، نکات مهمی که در مورد خرید آن وجود دارد و قیمت انواع یخچال مورد بررسی قرار گرفته است.

ترموستات یخچال چیست و چه کارایی دارد؟

شاید برای بسیاری از افراد عامی ترموستات یخچال تنها یک واژه باشد، اما با معنای این واژه آشنایی کامل نداشته باشند. زمانی که از واژه ترموستات استفاده می‌شود، باید گفت که این واژه خود از دو واژه‌ی ترم که به معنای دما است و استات که به معنای ثابت است تشکیل شده است. در واقع می‌توان گفت با توجه به این دو واژه که کلمه ترموستات را تشکیل می‌دهند، ترموستات به معنای ثابت نگه داشتن دمای یخچال مورد استفاده است.

گفتنی است سیستم آن به صورت کاملا اتوماتیک عمل کرده و هیچ گونه دخالتی از طرف افراد به جز تنظیم دمای یخچال وجود ندارد. توجه داشته باشید که ترموستات به کمپرسور یا همان موتور یخچال دستور وصل و یا قطع شدن را می‌دهد. همانطور که می ‌دانید موتور یخچال برای گردش سرما روشن می‌شود. چنانچه درجه دمایی یخچال خود را بر روی ۵ درجه می‌گذارید، تا زمانی که دمای یخچال ۵ درجه است موتور خاموش است و زمانی که از ۵ درجه بالاتر می‌رود و گرم‌تر می‌شود ترموستات کمپرسور را وصل می‌کند. همانطور که می‌بینید این ترموستات تنظیم دما را به دست می‌‌گیرد. توجه داشته باشید که قطع و وصل یخچال به صورت زمانی نیست. به طور مثال ممکن است در یخچال شما کمتر باز شود. در این صورت در طول روز۱۰ الی ۱۵ بار دستور قطع و وصل صادر می‌شود. اما اگر بیشتر درب آن را باز بگذارید و یا دمای محیط شما بالاتر باشد چیزی در حدود ۲۰ الی ۲۵ بار دستور روشن و خاموش به یخچال داده می‌شود.

انواع اجزای ترموستات یخچال

ترموستات یخچال دارای اجزای مختلفی است. اگر بخواهیم انواع اجزای ترموستات یخچال را برای افراد مورد بررسی قرار دهیم، باید به ساختمان بیرونی و یا قالب آن توجه داشته باشیم. بدنه فلزی که از قطعات داخل محافظت می‌کند اغلب از گالوانیزه است. در درون این ترموستات کنتاکت‌هایی برای اتصال موجود است. چندین لوله از آن بیرون زده‌اند که یکی از آن‌ها لوله مویی نام دارد. لوله بلو از دیگر لوله‌هایی است که در ساخت انواع ترموستات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فنر و اهرم‌ها به اضافه پیچ تنظیم از دیگر بخش‌‌های اجزای یک ترموستات یخچال است. پیچ تنظیم برای دستکاری توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با استفاده از پیچ تنظیم دما را تغییر می‌دهید. اگر بخواهیم کاربرد لوله‌ها در ترموستات یخچال را بگوییم، معمولاً لوله بلو برای در نظر گرفتن تشخیص دما است.

چگونگی تعویض ترموستات انواع یخچال

افرادی که قصد تعویض ترموستات یخچال را دارند باید به نکات منحصر به فرد ان توجه ویژه داشته باشند. برای تعویض ترموستات یخچال در ابتدا باید سیم برق یخچال را جدا کرده و سپس قابی که برای آن در نظر گرفته شده را با احتیاط برداشته و به قسمت برقی ترموستات یخچال دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که هر ترموستات یخچال یک سیم سنسور دارد. باید این سنسور را به بدنه یخچال اتصال دهید. برای این کار در ابتدا سیم سنسور قبلی را پیدا کرده و آن را جدا کنید.

در هر یخچال نگهدارنده‌ای برای هر ترموستات در نظر گرفته شده است. نگهدارنده‌ای که ترموستات را به قاب اصلی یخچال متصل کرده، جدا کنید تا ترموستات جدا شود. سپس ترموستات قبلی را بر روی آن بگذارید. توجه داشته باشید که سیم‌های برق را باید به مانند گذشته با همان رنگ‌هایی که در ترموستات قبلی وجود داشته وصل کنید. سعی کنید دقیقا کارهای قبلی را که برای باز کردن ترموستات صورت داده‌اید برای وصل کردن آن نیز انجام دهید. چنانچه آگاهی کامل از این کار را ندارید سعی کنید که از افراد خبره در این امر استفاده کنید.

نکات مهم در مورد خرید ترموستات‌های یخچال

افرادی که قصد خرید ترموستات یخچال را دارند، باید به یک سری از نکات توجه ویژه‌ ای داشته باشند. امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع ترموستات یخچال فعالیت دارند. این ترموستات‌ها توسط نمایندگی‌های مجاز و فروشگاه‌های مرتبط به انواع لوازم برقی و سردخانه‌ای به فروش می‌رسد. شما می‌توانید برای خرید ترموستات یخچال به صورت اینترنتی نیز اقدام کنید.

شرکت پرتیکان صنعت پرشیا در زمینه فروش انواع تجهیزات سردخانه‌ای تلاش‌های فراوانی داشته است. این شرکت در زمینه فروش انواع ترموستات یخچال فعالیت می‌کند. توجه داشته باشید که برای خرید سعی کنید که بهترین برند را خریداری کنید. اگر ترموستات یخچالی که خریداری می‌‌کنید به درستی عمل نکند ممکن است باعث آسیب به موتور یخچال شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پرتیکان

ارائه دهنده تجهیزات صنعتی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار