اطلاعات تماس
  • 021221*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812064530913172

نکات مهم برای جابجایی مبلمان به منزل جدید

جابجایی و بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

کد: 139812064530913172

http://bit.ly/3ca82AI

، تهران , (اخبار رسمی): سوال‌های زیادی در مورد بسته بندی و جابجایی مبلمان منازل وجود دارد که افراد در زمان اسباب کشی با آنها مواجه می‌شوند. در ادامه نکات مهمی در رابطه با جابجایی مبلمان آمده است.

جابجایی و بسته بندی مبلمان در اسباب کشی
بسته بندی و جابجایی مبلمان در اسباب کشی

سوال‌های زیادی در مورد بسته بندی و جابجایی مبلمان منازل وجود دارد که افراد در زمان اسباب کشی با آنها مواجه می‌شوند. برای اسباب کشی و بسته بندی لوازم منزل شما عزیزان می‌توانید از افراد متخصص در شرکت‌های اتوبار و باربری تهران و یا محل سکونت خود کمک بگیرید. همچنین می‌توانید بدون صرف هزینه این کار را انجام دهید

برای بسته بندی و جابجایی مبلمان چه وسایلی مورد نیاز است؟

برای بسته بندی مبلمان به سلفون، کارتن‌های چندلایه، نایلون‌های حباب‌دار، روزنامه یا کاغذ، شمع مومی یا چسبی که به مبلمان آسیب نزند و به راحتی قابل پاک شدن باشد، چسب کاغذی، کش یا طناب، فوم یا موکت در اندازه‌های کوچک ( مثلاً کمی بیشتر از کف دست) و پارچه یا پتو در ابعاد بزرگ نیاز داریم.

وسایل بسته بندی و جابجایی مبلمان را از کجا تهیه کنیم؟

بیشتر مغازه‌های ابزارفروشی یا وسایل ساختمانی این وسایل را می‌فروشند. یک راه دیگر فروشگاه‌های آنلاین فروش محصولات اسباب کشی هستند. بعضی شرکت‌های اسباب کشی هم این وسایل را اجاره می‌دهند.

از هر وسیله چطور و برای چه کاری استفاده کنیم؟

سلفون

اگر از سلفون به عنوان تنها ابزار بسته بندی مبلمان استفاده کنیم، فقط از کثیف شدن مبل جلوگیری کرده‌ایم. در واقع همچنان احتمال پارگی، سوراخ شدن و خراشیده شدن مبلمان وجود دارد.

حالت بهتر این است که ابتدا مبلمان را به طور کامل با کارتن‌های چندلایه و نایلون‌های حباب‌دار بسته بندی کنیم و نهایتاً برای ثابت کردن بسته بندی از سلفون استفاده کنیم.

کارتن اسباب کشی چندلایه

این کارتن‌ها با تعداد لایه‌های متفاوت در بازار موجودند. هرچقدر تعداد لایه بیشتر باشد امکان آسیب دیدن مبلمان کم‌تر است، اما باعث حجیم شدن و در نتیجه سخت شدن اثاث کشی می‌شود. بهتر است تمام قسمت‌های مبلمان با این کارتن‌ها پوشیده شود، اما اگر هزینه‌ی آن زیاد شد، پوشاندن قسمت‌های چوبی، قسمت‌های تیز و پایه‌ها کافی است. البته در صورتی که از بیمه اسباب کشی استفاده کنیم کمتر نگران هزینه های ناشی از خرابی و صدمه دیدن وسایل خواهیم بود و با این که قیمت اسباب کشی را بالا می برد اما با خیال راحت اثاث کشی می‌کنیم.

نایلون‌های حباب‌دار

پس از بسته بندی مبلمان با کارتن اسباب کشی چندلایه، از نایلون‌های حباب‌دار استفاده می‌کنیم. استفاده از نایلون‌های حباب‌دار در مواردی که مبلمان را به طور کامل با کارتن چندلایه بسته بندی نکرده‌ایم، باعث محافظت از قسمت‌های پارچه‌ای، چرمی و.. می‌شود. البته دلیل دیگر استفاده از نایلون‌های حباب‌دار، جلوگیری از زخمی شدن دیوارها موقع جابجایی مبلمان است.

روزنامه و کاغذ

برای پوشاندن قسمت‌های چوبی مسطح مبلمان یا شیشه‌ی میزها، می‌توانیم از روزنامه و کاغذ استفاده کنیم. البته بهتر است که در صورت روشن بودن رنگ چوب از روزنامه استفاده نکنیم. چون ممکن است که بر اثر برخورد با عرق دست رنگ خود را به چوب پس بدهد.

شمع مومی، فوم یا موکت در اندازه‌ی کوچک

قبل از بسته بندی و جابجایی مبلمان از این وسایل برای پوشاندن قسمت‌های تیز یا پایه‌ها استفاده می‌کنیم. اگر این کار را نکنیم ممکن است این قسمت‌ها باعث سوراخ یا پاره‌ شدن بسته بندی شوند.

چسب کاغذی، کش یا طناب

در مرحله‌ی آخر از این وسایل برای محکم کردن کارتن اسباب کشی استفاده می‌کنیم. این کار مانع از باز شدن بسته بندی حین جابجایی مبلمان می‌شود.

پارچه یا پتو در ابعاد بزرگ

در صورتی که به هر دلیل نتوانستیم از کارتن‌های چندلایه استفاده کنیم، پارچه‌های ضخیم و پتو گزینه‌ی مناسبی برای بسته بندی هستند.

در بسته بندی مبلمان دقت کنیم که حتماً قسمتی از پوشش باز باشد یا اگر نیست، روی آن سوراخ‌هایی ایجاد کنیم. دلیل این کار این است که مبلمان از این طریق هوا بخورد و عرق نکند (عرق کردن موجب کثیف شدن و پوسیدگی مبلمان می‌شود).

در اثاث کشی به چه شیوه‌ای مبلمان را بسته بندی کنیم؟

اگر از کارتن‌های اسباب کشی چند لایه استفاده می‌کنیم، بهتر است بدانیم این کارتن‌ها در ابعاد مختلف تولید می‌شوند. پس می‌توانیم سایز متناسب با اندازه‌ی مبلمان را تهیه کنیم و مبلمان را درون آن قرار دهیم (اگر به صورت جعبه‌‌ی آماده نبود، کارتن را به صورت رول دور وسیله بپیچیم) و سپس با کش، بسته بندی را محکم کنیم. اگر از پارچه یا پتو استفاده می‌کنیم، می‌توانیم به شیوه‌ی قنداقی عمل کنیم. یعنی پارچه یا پتو را روی زمین پهن می‌کنیم، وسیله را وسط آن قرار می‌دهیم، یک گوشه‌ی پارچه یا پتو را روی آن می‌کشیم، دو گوشه‌ی مقابل را روی هم می‌اندازیم و بعد باقیمانده‌ پارچه یا پتو را به شکل رول دور وسیله می‌پیچیم. نهایتاً بسته بندی را با کش یا بند محکم می‌کنیم.

لازم است قسمت‌های مختلف مبلمان را برای بسته بندی و جابجایی جدا کنیم؟

بهتر است که تا حد ممکن قسمت‌های جداشدنی مبلمان را جدا کنیم. با این کار هم بسته بندی و هم جابجایی مبلمان آسان می‌شود. اما یادمان باشد که برای این که جای دقیق هر قسمت و شیوه‌ی اتصال آن را فراموش نکنیم، بهتر است قبل از جدا کردن از آن قسمت عکس بگیریم و محل آن را با یک برچسب یا ضربدر مشخص کنیم. علاوه‌ بر این، از هر قسمتی که جدا می‌کنیم یادداشت‌برداری کنیم. تعداد پیچ‌ها و قطعات را حتماً یادداشت کنیم و آن‌ها را در یک بسته‌بندی جدا قرار دهیم.

دقت کنیم که اگر مبلمان ما رنگ شده به هیچ‌وجه روی قسمت‌های رنگ شده چسب نزنیم. چون موقع کندن چسب، رنگ مبلمان را با خود بلند می‌کند.

چه نکاتی را برای بسته بندی و جابجایی مبلمان و چیدن آن‌ها در کامیون حمل بار رعایت کنیم؟

اولین نکته این است که حتماً باید از قبل، ابعاد در ورودی، راه‌پله، و آسانسور خانه‌ی فعلی و خانه‌ی جدید را اندازه بگیریم و با ابعاد مبلمان مقایسه کنیم. در صورتی که این ابعاد با هم متناسب نبودند، باید برای آن فکری کنیم. مثلاً این که اگر امکان استفاده از آسانسور نبود یا راه‌پله‌ها باریک بودند، کارگر اضافه برای جابجایی درخواست کنیم.

نکته‌ی دوم این که در کنج‌های راه‌پله، و به هنگام چرخش، و هم‌چنین موقع گذشتن از درها، داخل مبلمان را به سمتی که فضای کمتری دارد بچرخانیم و از تورفتگی مبل برای حل مشکل کمبود فضا استفاده کنیم. با این کار احتمال برخورد با دیوار و آسیب دیدن وسیله هم کم می‌شود.
نکته‌‎ی آخر مربوط به چیدمان مبلمان در کامیون حمل بار است. در هنگام بار زدن اثاثیه، از وسایل بزرگ شروع کنیم و مبل‌ها را در قسمت انتهایی و به شکل برعکس (سر و ته) روی هم بگذاریم.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اتوبار تهران بتیس مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتوبار و باربری تهران بتیس

ارائه با کیفیت با کادری مجرب با سابقه درخشان در زمینه های: بسته بندی اثاثیه منزل، بسته بندی لوازم شرکت، باربری بین شهری، باربری تهران، اتوبار تهران، اسباب کشی با کارگر و حمل اثاثیه به خارج از کشور از جمله خدمات اتوبار بتیس است.

اطلاعات تماس
  • 021221*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل