اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812064531713170

نحوه برگزاری آزمون اسپیکینگ آیلتس

کد: 139812064531713170

http://bit.ly/2I2j7WN

، تهران , (اخبار رسمی): اگر از جمله زبان آموزانی هستید که در سطوح پیشرفته یادگیری قرار دارید خواندن جهت یادآوری برخی نکات کلیدی و پایه به شما می‌تواند کمک کند. در ادامه در این مورد توضیحاتی ارائه شده است.

نحوه برگزاری آزمون اسپیکینگ آیلتس
نحوه برگزاری آزمون اسپیکینگ آیلتس

با توجه به روال آموزشی کشور احتمالا بر این باور هستید که نقطه شروع یادگیری آیلتس در هر مهارت تعیین سطح است اما باید بدانید که هر 4 مهارت آیلتس نقطه شروع خاص خود را دارد. نقطه شروع در هر مهارت آیلتس کسب اطلاعات پایه در مورد نحوه برگزاری آزمون آیلتس در آن مهارت ( Skill ) است. نقطه شروع یا نقطه صفر یادگیری اسکیل اسپیکینگ اینست که درک صحیحی از نحوه برگزاری آزمون اسپیکینگ آیلتس داشته و بدانید اگزمینر (ممتحن) دقیقا چه انتظاری از شما دارد. اما اسپیکینگ آیلتس چگونه است؟

درک فرمت سوالات آزمون اسپیکینگ آیلتس

ممکن است خیلی از مخاطبان با این بخش آشنایی داشته باشند، اما متاسفانه تعداد زیادی از زبان آموزان بدون دانستن اینکه باید چه انتظاری از روز آزمون داشته باشند در آزمون شرکت می‌کنند.

آزمون اسپیکینگ آیلتس به سه بخش تقسیم می‌شود و کل آزمون بین 11 الی 14 دقیقه طول می‌کشد.

  1. بخش اول آزمون حدود 4 الی 5 دقیقه طول می‌کشد و در مورد شما و خانواده سوال می‌شود. اگزمینر ممکن است از شما در مورد زادگاه‌تان، کار یا تحصیلات، خانواده یا سرگرمی‌های شما سوال کند. این بخش از سوالات طراحی شده تا به شما کمک کند آرام باشید و به طور طبیعی درباره موضوعات مورد علاقه  صحبت کنید.
  2. در بخش دوم آزمون یک کارت با موضوعی خاص به شما داده می‌شود. در کارت لیستی از سوالات که باید در مورد آنها صحبت کنید، مطرح شده است. یک قلم و کاغذ در اختیار شما قرار می‌گیرد و 1 دقیقه برای خواندن کارت، یادداشت کردن و فکر کردن درباره آنچه که می‌خواهید بگویید، به شما زمان داده می‌شود. پس از آن باید در 1 الی 2 دقیقه در مورد آن موضوع صحبت کنید و سوالات مطرح شده در کارت را به ترتیب پاسخ دهید. ممتحن در حین صحبت‌های شما هیچ گونه کمک یا سوالی را مطرح نمی‌کند.
  3.  بخش سوم آزمون انتزاعی بوده و معمولا چالش برانگیزترین قسمت آزمون برای زبان آموزان است. در این پارت از آزمون، اگزمینر سوالاتی مرتبط با صحبت‌هایی که در قسمت دوم مطرح کرده بودید از شما می‌پرسد که این قسمت بین 4 تا 5 دقیقه طول می‌کشد. همچنین ممکن است توانایی‌تان را در صحبت کردن در مورد گذشته، حال یا آینده به چالش بکشد. نظرتان را در مورد موضوع یا شرایطی خاص سوال کند و از شما بخواهد آن را نسبت به نظرات دیگران ارزیابی کنید و یا اینکه از شما بخواهد مقایسه‌ای بین دو موضوع انجام دهید.

اگزمینر آزمون اسپیکینگ چه انتظاری از شما دارد؟

چهار معیار مهم وجود دارد که ممتحن آزمون با توجه به آنها نمره شما را تعیین می‌کند. با دانستن این معیارها نحوه نمره دهی را آسان‌تر درک خواهید کرد. هر معیار %25 درصد از نمره شما را تشکیل می‌دهد که از 9 است. در صورت مرتکب شدن اشتباه در هر معیار از شما نمره کم می‌شود که در نهایت باعث کم شدن نمره شما در مهارت اسپیکینگ می‌شود. 

انسجام و پیوستگی ؛ سلیس و روان بودن ( Fluency and Coherence )

سلیس و روان بودن در انگلیسی یا همان Fluency ، توانایی شما در صحبت کردن به صورت روان و بدون هیچ وقفه غیر طبیعی را می‌گویند.
انسجام و پیوستگی در انگلیسی یا همان Coherence اشاره به این دارد که سنجش مفهوم کلام شما برای مخاطب چقدر آسان و قابل درک است.

منابع واژگانی ( Lexical Resource )

Lexical Resource یا همان منابع واژگانی به توانایی شما برای استفاده از طیف گسترده‌ای از واژگان در جای مناسب و با دقت لازم اشاره دارد.

دامنه گرامری و دقت ( Grammatical range and Accuracy )

Grammatical range یا همان دامنه گرامری از جمله مهمترین معیارها در اسپیکینگ است. جملات شما باید بدون خطا بوده و سعی کنید از طیف وسیعی از ساختارهای دستوری مناسب استفاده کنید.

تلفظ ( Pronunciation )
در نهایت براساس Pronunciation یا همان تلفظ قضاوت خواهید شد. گفتار شما باید روشن بوده و شامل طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های تلفظ مانند صدای انطباق، استرس جمله و … باشد.

علاقه مندانی که قصد شرکت در آزمون اسپیکینگ آیلتس را دارند توجه داشته باشند که شرکت در کلاس تدریس خصوصی اسپیکینگ آیلتس می‌تواند در روند پیشرفت آنها تاثیر به سزایی داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تدریس خصوصی زبان توسط استاد سجادی

تدریس خصوصی و نیمه گروهی آیلتس ، تافل ، مکالمه زبان انگلیسی و PTE در تهران توسط استاد محمد سجادی یکی از بهترین اساتید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش