اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812064532014663

ابزار چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟

کد: 139812064532014663

http://bit.ly/2TggKof

، (اخبار رسمی): چرا از ابزار استفاده می‌کنیم؟ در هر یک از مشاغل مختلف که هدف انجام کارهای فیزیکی و استفاده از دستگاه‌های گوناگون است، برای انجام کار و رسیدن به هدف اصلی نیاز به ابزار است. استفاده از ابزار در مرحله اول باعث آسان‌تر شدن کارها و کاهش مدت زمان اجرای پروژه‌های مختلف کاری و فنی است.

ابزار چیست؟
فروشگاه ابزار مال

تاریخچه استفاده از ابزار

قدمت استفاده از ابزار توسط بشر به عصر سنگی و نو سنگی بر می‌گردد. در روزگاری که انسان برای اینکه بتواند خود را سیر کند مجبور بود حیوانات را شکار کند و برای این منظور با تغیر شکل دادن سنگ، شروع به ساختن ابزار برای شکار حیوانات کرد.استفاده از ابزار فقط برای شکار منتهی نشد و برای ساختن خانه نیز از ابزارهای سنگ بخصوص پتک سنگی استفاده می‌شود..

استفاده از ابزار در زندگی انسان عصر حجر به طوری گسترش یافته بود که حتی برای زنده ماندن در جنگ‌ها نیز از ابزارهای مثل گرز و نیزه جنگی ساخته شده بدست خود، استفاده می‌کرد. استفاده از ابزار از ابتدای زندگی بشر نقش بسیار مهمی در پیشرفت روز افزون او داشته به طوری که بوسیله استفاده از ابزارهای مختلف بود که انسان به تدریج از عصر حجر به عصر تمدن وارد می‌شود و شهر سازی انسان با استفاده از ابتدایی ترین ابزارهای ساخته شده به دست خود گواه بر این مطلب است.

انسان بوسیله ساخت ابزارهای مختلف توانست هنر خود را بروز دهد. این هنر در ساخت انواع بناهای به جای مانده از دورانهای گذشته، نقاشی‌ها، ظروف سفالین و بسیاری از آثار قدیمی به خوبی نمایان است. همانطور که انسان با استفاده از ابزارهای گوناگون مقدمات پیشرفت خود را فراهم آورد، به گونه‌ای دیگر ابزارهایی بوجود آورد که نتیجه آن جنگ و خونریزی و عمل کردن به طمع شاهان و کشورگشایی آنها شد.

استفاده از ابزار فقط برای شکار منتهی نشد و برای ساختن خانه نیز از ابزارهای سنگ بخصوص پتک سنگی استفاده می‌شود. استفاده از ابزار در زندگی انسان عصر حجر به طوری گسترش یافته بود که حتی برای زنده ماندن در جنگ‌ها نیز از ابزارهای مثل گرز و نیزه جنگی ساخته شده بدست خود، استفاده می‌کرد.

استفاده از ابزار از ابتدای زندگی بشر نقش بسیار مهمی در پیشرفت روز افزون او داشته به طوری که بوسیله استفاده از ابزارهای مختلف بود که انسان به تدریج از عصر حجر به عصر تمدن وارد می‌شود و شهرسازی انسان با استفاده از ابتدایی ترین ابزارهای ساخته شده به دست خود گواه بر این مطلب است. انسان بوسیله ساخت ابزارهای مختلف توانست هنر خود را بروز دهد.

این هنر در ساخت انواع بناهای به جای مانده از دورانهای گذشته، نقاشی‌ها، ظروف سفالین و بسیاری از آثار قدیمی به جای مانده از دوران‌های گذشته به خوبی نمایان است. همانطور که انسان با استفاده از ابزارهای گوناگون مقدمات پیشرفت خود را فراهم آورد، به گونه‌ای دیگر ابزارهایی بوجود آورد که نتیجه آن جنگ و خونریزی و عمل کردن به  طمع شاهان و کشورگشایی آنها شد.

ابزار و صنعت

ابزار عامل اصلی پیشرفت انسان تا به امروز بوده و در تمام صنایع به علت ایجاد خلاقیت در ساخت ابزارهای متفاوت، رشد  غیر قابل تصوری رسیده  است. صنایع کشاورزی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، نجاری، حمل ونقل، نظامی و... بسیاری از صنایع مختلف روز به روز در حال تغیر و تحول به دلیل ساخت ابزارهای مختلف با تکنولوژی های جدید مدرن است.

فروشگاه ابزار مال با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه انواع ابزارهای برق، بادی، ابزار نجاری و همچنین انواع و اقسام آچارهای پر کاربرد درخدمت مشتریان گرامی است. همچنین می‌توانید با بازدید از سایر صفحات محصولات این فروشگاه در جریان به روزترین محصولات قرار بگیرید.

 ابزار چیست؟

ابزار یا tools به مجموعه‌ای از ادوات و وسایل گفته می‌شود که برای انجام کارهای مختلف از آن استفاده شده و به عبارت دیگر، به مجموعه از سخت افزارها گفته می‌شود که برای رسیدن به یک هدف مورد استفاده قرار گرفته شده و مصرف نمی‌شوند. کاربرد بسیار گسترده و تنوع بالا از مهم ترین ویژگی‌های ابزارهای مختلف است که هر یک برای کسب و کار و مشاغل گوناگون تولید و عرضه می‌شوند. 

چرا از ابزار استفاده می‌کنیم؟

در هر یک از مشاغل مختلف که هدف انجام کارهای فیزیکی و استفاده از دستگاه‌های گوناگون است، برای انجام کار و رسیدن به هدف اصلی نیاز به ابزار است. استفاده از ابزار در مرحله اول باعث آسان‌تر شدن کارها و کاهش مدت زمان اجرای پروژه‌های مختلف کاری و فنی است. در برخی از مواقع هدف از استفاده از ابزار، اندازه گیری سطوح مختلف بوده و گاهی به منظور کنترل عملکرد دستگاه و ماشین‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، همان طور که از نام ابزارهای اندازه گیری مشخص است، هدف اصلی از انتخاب آنها اندازه گیری سطوح مختلف، زوایا و ابعاد و عمق و ضخامت است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]