اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812074533814666

گزینش بازی‌های مدیریتی و استراتژی برای مدیر شدن در صحنه زندگی

آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها

کد: 139812074533814666

http://bit.ly/3ckCA2E

، اصفهان , (اخبار رسمی): در بازی‌های با سبک استراتژی و مدیریتی که یکی از سبک‌های پرطرفدار بازی است، بازیکن با چالش‌هایی در منابع و نیرو برای رسیدن به اهدافش رو به رو می‌شود. این بازی‌ها به بازیکن مدیریت و برنامه ریزی را آموزش می‌دهند.

آشنایی با سبک استراتژی در بازی ها
آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها

مدیریت ساخت و ساز، مدیریت منابع و مدیریت نیروهای نظامی سه اِلمانی است که در بیشتر بازی‌های سبک استراتژی حضور دارند، اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد

تنوع بازی‌ها

ساعات زیادی را که کودکان صرف بازی می‌کنند نباید تلف شده تلقی کرد، بازی در دوران کودکی یک کار جدی است. اگر به نوع بازی‌های کودکان نگاه کرد تنوع و گوناگونی را در آنها مشاهده می‌کنیم ؛ کودکان به بازی‌های متفاوتی می‌پردازند که هر کدام از بازی‌های کودک نشان دهنده یکی از احساسات اوست.

همچنین کودک از طریق بازی برای بیان آرزوها و امیال خود به رویا و تخیل می‌پردازند.

بازی‌ها انواع گوناگونی دارند، از جمله:  بازی‌های صفحه‌ای؛ بازی‌های کارتی؛ واقعیت افزوده؛ واقعیت مجازی؛ بازی نقش آفرینی؛ استراتژی؛ معمایی؛ بازی شانس؛ بازی مهارت؛ بازی فیزیکی؛ بازی آموزشی؛ و ....

بازی‌های مدیریتی

بازی‌های استراتژی یا مدیریتی همواره یکی از قدیمی ترین و پرطرفدار سبک‌ها در بین بازی‌های ویدیویی بوده‌اند. ولی شاید برای خیلی‌ها سوال باشد که به چه بازی‌هایی استراتژیک گفته می‌شود؟ یا ویژگی‌های یک بازی استراتژی چیست؟

واژه‌ی استراتژی از کلمه یونانی گرفته شده و به معنای فرماندهی ارتش است. علاوه بر فرماندهی جنگ، استراتژی دارای معانی دیگری نیز است مثل: فن اداره جنگ، فن فرماندهی، فن جنگ، طرح نقشه برای جنگ و غیره که هرکدام در جاهای مختلفی استفاده می‌شوند.

استراتژی در اصطلاح و معنای جدید خود به روش بکارگیری انواع تاکتیک‌های سیاسی، فرهنگی ، اقتصادی و نظامی یک کشور به منظور تامین حداکثر نیازهای خود و افزایش احتمال دستیابی به نتایج مطلوب در راستای کسب حداکثر پیروزی و حداقل شکست از طریق تاکتیک‌های موجود است.

استراتژی در مفهوم قدیم خود به معنای بکارگیری همه امکانات یک کشور برای دست یافتن به اهداف نظامی بوده است. اما به تدریج و با گذر زمان استراتژی از مفهوم نظامی محض فاصله گرفته و درحال حاضر اهداف نظامی بخشی از استراتژی یک کشور را شامل می‌شود.

سبک استراتژی در بازی‌های ویدیویی

سبک استراتژی در بازی‌های ویدیویی به روش مدیریت و برنامه ریزی و تفکر، برای بکارگیری تمامی منابع، ابزارها و تجهیزات موجود، با استفاده از تمامی تاکتیک‌های در دسترس اعم از نظامی، اقتصادی، دیپلماسی و غیره… برای رسیدن به اهداف گیم پلی، گفته می‌شود.

ساختار در بازی‌های استراتژی

در بازی‌های استراتژی، معمولا شما در نقش یک فرمانده جنگ یا پادشاه یک کشور ایفای نقش می‌کنید که باید هدایت جمعی از افراد را بر عهده گیرید. معمولا هدف در این بازی‌ها کشور گشایی و تسخیر زمین‌های دشمن و دفاع در برابر حمله آنها است. اما برای رسیدن به این اهداف چالش‌هایی را پیش رو دارید که باید آنها را از پیش رو بردارید:

  • چالش‌های نظامی
  • چالش‌های مدیریت منابع
  • ساخت و ساز
  • نقشه و اکتشاف
  • اهداف و داستان

مدیریت ساخت و ساز، مدیریت منابع و مدیریت نیروهای نظامی سه اِلمانی است که در بیشتر بازی‌های این سبک حضور دارند. اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد. یعنی یک بازی استراتژی متشکل از دو یا چند تاکتیک در حوزه‌های مختلف خواهد بود که به سلیقه‌ی سازندگان آن بازی استفاده خواهد شد.

برای بازی‌هایی که انسان را مدیر بار می‌آورد هر چقدر هزینه بدهیم اشکالی ندارد و بچه‌ها هم هر چقدر این بازی را بازی کنند، اشکالی ندارد. بازی‌هایی که به ما مدیریت را یاد دهند، برنامه ریزی را یاد دهند، این بازی‌ها، کودکان و نوجوانان را آماده می‌کنند برای ورود به زندگی جدی؛ اما بازی‌های شانس محور که محوریت آن شانس و قمار  است فاقد ارزش برای وقت گذاشتن هستند، زیرا علاوه بر این که هیچ نکته مثبتی برای بازیکن به ارمغان نمی‌آوردند، طلای ارزشمند زمان را از دستان ما می‌ربایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سرگرمی و تفریح