اطلاعات تماس
 • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981207453419543

تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها

کد: 13981207453419543

http://bit.ly/389UpOB

، تهران , (اخبار رسمی): آیا می‌دانید متوسط طول عمر لوازم برقی منزل شما چقدر است؟ طول عمر ماشین لباسشویی 8 الی 15 سال، یخچال و فریزر 10 الی 14 سال، طول عمر برای سیستم‌های سرمایشی ساختمان مانند کولرگازی و داکت اسپلیت 8 الی 15 سال، که پس از گذشت 8 الی 10 سال از زمان نصب آنها مشکلات غیر قابل حل آنها بیشتر ممکن است زیاد شود.

تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها
تعویض سیستم سرمایشی فرسوده و انتخاب بهترین جایگزین آنها

احتمالا بهترین راه‌حل، تعویض آنها با یک سیستم سرمایشی جدید است. سیستم‌های سرمایشی جدید بسیار کارآمدتر و کم مصرف‌تر از مدل‌های قدیمی آنها است. با افزایش تعرفه‌های آب و برق و افزایش نجومی قیمت مسکن در کلان شهرها توجه وعلاقه افراد به سبک‌های دکوراسیون مینیمال و لوازم برقی کم مصرف بیشتر شده است. زیرا نیاز به فضای بیشتر و بهینه سازی مصرف انرژی بیشتر شده است از این رو گاهی اوقات ایجاد تغییراتی در جهت بهینه سازی و بالا بردن کارایی لوازم و ابزارها جزو اولویت‌ها محسوب می‌شود.

کولر آبی؛ معمولی ترین سیستم سرمایشی

یکی از سیستم‌های سرمایشی که در ساختمان‌های قدیمی دیده می‌شود کولر آبی است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب معمولی شمرده شدن سیستم کولرهای آبی شده، عدم استقلال دما برای قسمت‌های مختلف خانه است، زیرا با روشن کردن کولر آبی تمامی قسمت‌های خانه به یک اندازه خنک می‌شوند اما شاید افراد خانه فقط از یک قسمت استفاده کنند. پس انرژی زیادی که صرف خنک شدن قسمت‌های دیگر خانه شده، بطور کامل به هدر رفته است. این دلیل ضعیف شمرده شدن کولر آبی نیست، از مشکلات دیگر کولرهای آبی می‌توان به اشغال فضای زیاد هنگام نصب در تراس، ایجاد ظاهری زشت در نمای ساختمان، مصرف آب زیاد، فضای مورد نیاز برای عبور کانال‌های عمودی در ساختمان‌های چند طبقه و.... اشاره کرد.

کولر آبی جزء سیستم‌های سرمایشی پرمصرف است. با بررسی انواع کولر آبی نیز مدل‌های جدیدی به چشم می‌خورد که در آنها مصرف برق کمتر شده و بازدهی آنها بالاتر رفته است. پس اگر امکان خرید سیستم تهویه مطبوع و سرمایشی جدید را ندارید می‌توانید جهت خرید کولر آبی با بررسی قیمت‌ها به سایت دماتجهیز مراجعه و مدل‌ها و برندهای برتر کولر آبی را بررسی و خریداری کنید.

در ادامه نکاتی در مورد تغییر سیستم سرمایشی ساختمان از کولر آبی به یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع جدید در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و کارایی بالاتر آمده است.

سیستم‌های تهویه مطبوع جایگزین کولر آبی امروزه سیستم‌های تهویه مطبوع زیادی وارد چرخه تاسیسات ساختمان شده‌اند که بطور کلی می‌توانیم آنها را به دو نوع سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی و سیستم‌های تهویه مطبوع مستقل دسته بندی کرد.

در سیستم‌های تهویه مرکزی همانطور که از نام آنها پیداست شرایط ایده آل برای ایجاد دمایی مطبوع در یک ساختمان در محلی مانند موتورخانه تامین می‌شود و از طریق تجهیزات دیگر به قسمت‌های مختلف یک ساختمان و بخش‌های مختلف واحدهای مسکونی می‌رسد. از نمونه این سیستم‌ها می‌توانیم به چیلرها و فنکویل‌ها اشاره کرد که در بررسی این سیستم‌ها هم معایب خاصی به چشم می‌خورد.

کولرگازی و اسپلیت اولین پیشنهاد برای جایگزین کردن کولر آبی، استفاده از کولرگازی یا اسپلیت است؛ کولرگازی اسپلیت از دو بخش یونیت خارجی و یوینت داخلی تشکیل شده است.

از مهم ترین مزایای نصب کولرگازی اسپلیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش مصرف انرژی

بر حسب نیاز کولر گازی قسمت‌های مختلف خانه را خاموش یا روشن می‌کنید؛ به این ترتیب هزینه‌ای بابت انرژی هدر رفته در مکان‌های بدون استفاده پرداخت نمی‌کنید.

 • تامین سرمایش و گرمایش بصورت همزمان

در بسیاری از مدل‌های کولر گازی و اسپلیت امکان استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش بصورت همزمان وجود دارد. طوری که در همه روزهای سال اگر نیاز به گرمایش هم داشته باشید تنها با انتخاب حالت گرمایش از روی ریموت کنترل دستگاه به هوای گرم اسپلیت دسترسی خواهید داشت، در حالی که شاید اتاق کنار شما دمای محیط را روی سردترین حالت تنظیم کرده باشد.

 • دمای مستقل برای بخش‌های مختلف خانه

دمای آسایش برای افراد مختلف در یک خانواده تفاوت دارد. به این ترتیب با استفاده از کولرگازی اسپلیت به تک تک افراد حاضر اجازه می‌دهید بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران دمای مناسب خود را تنظیم کنند.

 • عدم وابستگی

زمانی که از سیستم تهویه مطبوع یکپارچه یا مرکزی استفاده می‌کنید اگر یکی از اجزاء سیستم دچار مشکل شود کل سیستم از کار می‌افتد، از این رو یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سیستم کولرگازی اسپلیت را می‌توان عملکرد مستقل آن و عدم وابستگی به دیگر سیستم‌ها برشمرد.

 • دمایی مطبوع بدون ایجاد رطوبت

کولرگازی و اسپلیت توسط گازهای مبرّد فریون ایجاد سرمایش و گرمایش می‌کنند و چون در سیستم آنها استفاده از آب جایی ندارد در نتیجه ایجاد بخار یا رطوبت نمی‌کنند. همین امر سبب می‌شود که کولرگازی و اسپلیت‌ها بهترین گزینه برای محیط‌های گرم و مرطوب به شمار روند.

 • عملکرد دوگانه

در هنگام خرید اسپلیت‌ها اگر مدل‌هایی را انتخاب کنید که دارای عملکرد دوگانه سرمایش/گرمایش بصورت همزمان باشند، چنانچه در شرایط آب و هوایی گرم و خشک یا معتدل باشید می‌توانید سیستم گرمایش محیط مثل رادیاتورها یا بخاری و هیترهای گازی را نیز حذف کنید و در فصول سرد سال از حالت گرمایش اسپلیت‌ها لذت ببرید.

 • ظاهری زیبا و کاملا مدرن

کولرگازی و اسپلیت‌ها در طرح‌های بسیار ساده و زیبا تولید می‌شوند که قطعا پاسخگوی هر نوع سلیقه و دکوراسیونی خواهد بود.

 • معایب نصب کولرگازی اسپلیت

در بررسی معایب کولرگازی و اسپلیت تنها موردی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که برای قسمت‌های مختلف منزل لازم است که یک اسپلیت بصورت جداگانه خریداری و نصب شود، در این صورت اگر منزل شما بخش‌های مجزای زیادی داشته باشد ممکن است هزینه بالایی را برایتان ایجاد کند.

بعد از بدست آوردن تعداد دستگاه مورد نیاز و ظرفیت‌های مناسب آنها نوبت به بررسی برند و قیمت کولر گازی می‌رسد.

در سایت دماتجهیز تنوعی از برندهای ایرانی و خارجی وجود دارد که می‌توانید آنها را از لحاظ قیمت و مشخصات فنی بررسی کنید و نسبت به بودجه‌ای که دارید بهترین مدل را انتخاب و خرید کنید.

داکت اسپلیت

دومین پیشنهاد برای جایگزین کردن کولر آبی، خصوصاً در زمان ساخت بنا، استفاده از سیستم داکت اسپلیت با توجه به نوع برق تک فاز یا 3 فاز مورد نیاز آن است؛ اگر بخواهیم یک تعریف ساده از سیستم داکت اسپلیت ارائه دهیم باید بگوییم که داکت اسپلیت یک کولرگازی اسپلیت بزرگ است که از طریق کانال کشی سرما یا گرمای ایجاد شده را به نقاط مختلف یک واحد از آپارتمان می‌رساند. در ادامه به مهم‌ترین مزایای نصب و استفاده از داکت اسپلیت‌ها اشاره شده است.

مزایای استفاده از داکت اسپلیت کدامند؟

 • عملکرد دوگانه

بطور کلی داکت اسپلیت‌ها می‌توانند دارای عملکرد فقط سرمایش یا سرمایش/گرمایش باشند اما در صورتی که داکت اسپلیت منتخب شما دارای کویل گرمایشی باشد در واقع عملکرد سرمایش/گرمایش دارد و براحتی می‌تواند با اتصال به پکیج دیواری یا لوله‌های آب گرم که از موتور خانه به واحد شما رسیده است، همزمان سیستم گرمایش محیط را نیز تامین کند.

 • کاهش هزینه‌ها

با انتخاب سیستم داکت اسپلیت می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. در واقع دیگر مانند کولرگازی اسپلیت نیاز نیست که برای هر اتاق یا هر بخش از پذیرایی یک اسپلیت جداگانه تهیه کنید و تنها با خرید یک عدد داکت اسپلیت با ظرفیت لازم هزینه‌های اضافی را کاهش می‌دهید.

نقاط ضعف استفاده از داکت اسپلیت کدامند؟

 • عدم استقلال و بخش پذیری در تنظیم دما

استفاده از سیستم داکت اسپلیت بدین گونه است که در صورت نیاز به تغییر دما در یک بخش از محیط کل سیستم روشن می‌شود و دما بصورت یکسان در کل واحد تقسیم می‌شود، در صورتی که ممکن است بخش‌های دیگر مورد استفاده قرار نگیرد.

 • مصرف انرژی بیهوده

در صورتی که داکت اسپلیت روشن شود کل ظرفیت سرمایشی/گرمایشی دستگاه به کار گرفته می‌شود، در حالی که تنها نیاز به تغییر دما در یک نقطه وجود دارد و انرژی مصرف شده بابت تغییر دما در بخش‌های بدون استفاده واحد به هدر رفته است.

 • نیاز به کانال کشی

 داکت اسپلیت‌ها به وسیله کانال کشی هوای سرد یا گرم را در محیط آپارتمان توزیع می‌کنند.

 1. هزینه بالا

برای اینکه بتوانید بودجه خود را به نحو احسن هزینه کنید خصوصا زمانی که قصد بازسازی یک واحد قدیمی را دارید پیش از گرفتن تصمیم نهایی خود بابت خرید داکت اسپلیت حتما سری به فروشگاه اینترنتی دماتجهیز به آدرس damatajhiz.com بزنید تا بتوانید قیمت داکت اسپلیت‌های مختلف را بررسی کنید.

نکته مهم: هنگام بررسی قیمت‌های داکت اسپلیت به دو مورد مهم زیر که تاثیر زیادی بر قیمت نهایی محصول دارند توجه کنید:

 • اینورتر یا معمولی (بدون اینورتر) بودن آن برق مصرفی آن که تک فاز است یا سه فاز

پس از بررسی قیمت انواع برندهای داکت اسپلیت حتما از لحاظ صرفه اقتصادی یک مقایسه کلی انجام دهید و با توجه به شرایط کلی آب و هوایی و بودجه در دسترس خود خرید یک عدد داکت اسپلیت به صرفه‌تر است یا خرید چند دستگاه کولرگازی اسپلیت؟

بدین ترتیب می‌توانید بهترین تصمیم را درباره نوسازی سیستم تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش محیط منزل یا محل کار خود اتخاذ کنید.

 1. ضعف یکپارچگی

زمانی که از سیستم تهویه مطبوع یکپارچه مانند داکت اسپلیت استفاده شود اگر یکی از اجزاء دچار مشکل شود کل سیستم از کار می‌افتد، پس یکی از نقاط ضعف استفاده از سیستم داکت اسپلیت، عملکرد یکپارچه آن است که بطور مثال هنگام بروز مشکل در کنداسنور، بقیه اجزاء سیستم قادر به فعالیت نبوده و تامین گرمایش یا سرمایش محیط متوقف می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دماتجهیز

بررسی و خرید تجهیزات تاسیساتی

اطلاعات تماس
 • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | دکوراسیون و منزل