اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812074534414537

رعایت بهداشت در باشگاه ورزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

کد: 139812074534414537

http://bit.ly/390dHap

، (اخبار رسمی): این روزها که کشور درگیر ویروسی به نام کروناست، رفتن به مکان‌های عمومی مشکل ساز خواهد شد. اما با رعایت بهداشت فردی می‌توان به اماکن عمومی هم رفت. یکی از این اماکن باشگاه ورزشی است، که حضور در آن نیاز به رعایت بهداشت دارد.

رعایت بهداشت در باشگاه  ورزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
رعایت بهداشت در باشگاه ورزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
رعایت بهداشت در باشگاه  ورزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
رعایت بهداشت در باشگاه ورزشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

امیر حمدالله زاده که خود مربی و بدنساز است در ادامه در مورد رعایت بهداشت فردی در باشگاه ورزشی مواردی را مطرح کرده است.

امیر حمدالله زاده فارغ التحصیل مدرسه کمبریج لندن در کشور مالزی بوده و با نام هنری Kamyar696 مشهور است. حالا در کنار واینری، ورزشکار و مربی حرفه‌ای بدنسازی است.

کامیار در شهر ساوه متولد و در تهران بزرگ شده است. علاقه‌اش به کارهای هنری او را از زمان کودکی به کلاس‌های بازیگری و تئاتر کشاند. وی در 15 سالگی به مالزی رفت و از 16 سالگی با بدنسازی کارش را آغاز کرد.

در سال 92 و 93 به کلاس‌های فیزیک بدنی و تغذیه رفت و حالا دارای مدرک مربیگری بین اللملی از IFBB America و EHFA از آلمان است. وی سوابق زیادی در قهرمانی بدنسازی دارد، انبوهی از مدال‌ها و لوح‌های تقدیر دارد که حاکی از تلاش او برای رسیدن به هدف‌هایش چه ورزشی و چه هنری است.

بدنسازی اصول و قوانینی دارد که باید بدنسازها رعایت کنند. در ادامه موارد مهمی بررسی شده‌اند.

  • هرگز نباید بیشتر از سه ساعت بین وعده‌های غذایی خود فاصله بیاندازید، مگر زمانی که خواب هستید. صبحانه و وعده‌های غذایی تمرینات، مهم‌ترین وعده‌هایی هستند که باید میل کنید.
  • باید به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن خود ۱.۵ تا ۲ گرم پروتئین و همچنین ۳۵۰ تا ۷۰۰ کالری اضافه بر کالری روزانه‌تان مصرف کنید. بدین نحو، حداکثر افزایش ماهیچه را طی تمرینات بدنسازی خود خواهید داشت.
  • مصرف بیشتر از نیاز پروتئین در درازمدت می‌تواند عوارض جدی ایجاد کند اما در مقابل عده‌ای دیگر از متخصصان و صاحب نظران تغذیه معتقدند مشکلی ایجاد نمی‌کند اما چرا؟

پروتئین‌ها خصوصا پروتئین‌هایی که منشاء حیوانی دارند از نظر فسفات و سدیم غنی بوده و به خوبی در بدن تصفیه نمی‌شوند. این مواد باعث افزایش دفع ادراری کلسیم می‌شوند که می‌تواند بر روی استخوان اثرات نامطلوبی داشته باشد. نکته دیگر این است که دست کم از نظر تئوری مصرف زیاد مکمل‌های پروتئینی می‌تواند فشار را در دو طرف نوترون‌های کلیه افزایش دهد و گفته می‌شود پروتئین مازاد بر نیاز ممکن است در درازمدت به کلیه آسیب برساند و بلاخره مسئله آسیب‌های کبدی نیز در اثر مصرف بی رویه مکمل‌های پروتئینی مطرح شده است.

توصیه‌هایی برای پیگیری از کرونا در باشگاه ورزشی

امیر حمدالله زاده در مورد بهداشت در بدنسازی در این ایام مواردی را مطرح کرده است.

تا جایی که امکان دارد ورزش بدنسازی را در خانه  به صورت انفرادی انجام دهید و اگر به باشگاه‌های بدنسازی مراجعه  می‌کنید قبل و بعد از باشگاه حتما دست و صورت خود را ضد عفونی کنید و حتی دوش بگیرید.

از مواد غذایی که اطمیننان ندارید بهداشتی هستتند استفاده نکنید.

گوشت سفید و تخم مرغ که بیشتر بدنسازها مصرف می‌کنند را خوب بپزند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | باشگاه‌ها