اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812074535114666

چگونه بازی فرزندان با کتاب را مدیریت کنیم؟

بازی کودکان با کتاب، آری یا نه؟

کد: 139812074535114666

http://bit.ly/336V8iH

، اصفهان , (اخبار رسمی): کودکان پاره کردن و مچاله کردن کتاب‌ها را دوست دارند. با در دسترس قراردادن کتاب‌هایی که در واقع نوعی اسباب بازی هستند، علاوه بر امکان لذت بازی، زمینه انس آنان با کتاب در بزرگسالی را ایجاد باید کرد.

بازی با کتاب، آری یا نه؟
بازی کودکان با کتاب، آری یا نه؟

بازی با کتاب

برای گرفتن کتاب از دست کودک از قانون تبدیل و برای آموزش احترام به کتب مقدس می‌توان از گزاره‌های تصویری بهره گرفت. اولین ارتباط کودک با کتاب با خواندن آغاز نمی‌شود؛ بلکه با بازی کردن و به هم ریختن و حتی گاهی پاره کردن و خط خطی کردن شروع می‌شود.

نکته قابل توجه این است که نباید کودک را از لذت موسیقی مچاله کردن و پاره کردن کاغذ محروم کرد زیرا این عمل انرژی کودک را تخلیه می‌کند و مطمئن باشید به مرور زمان دست از این کار خواهد کشید.

اجازه بدهید کودک با کتاب‌ها و کاغذهای باطله بازی کند؛ آنها را پاره و مچاله کند.

اگر بخواهیم به خاطر محافظت از کتاب‌ها آنها را از دسترس کودکانمان دور نگه داریم موجب عدم انس آنان با کتاب خواهیم شد زیرا عادت به مطالعه یک امر اکتسابی است و لازمه آن این است که کودک کتاب را در دست والدین و اطرافیان ببیند.

حال باید پرسید راهکار مدیریت بازی بچه‌ها با کتاب چیست؟

جواب این پرسش استفاده از کتاب‌هایی است که در واقع اسباب بازی هستند. این نوع از کتاب‌ها بازی و آموزش را به طور همزمان در اختیار کودک قرار می‌دهند؛ یعنی در عین حال که کودک از بازی لذت می‌برد، آموزش هم می‌ببیند.

کتاب‌های اسباب بازی

کتاب‌هایی که بازی کردن با آنها امکان پذیر است، از این قرار هستند:

کتاب‌های پارچه‌ای و نمدی، کتاب‌های انگشتی ( دارای عروسک انگشتی )، کتاب‌هایی از جنس پلاستیکی (کتاب حمام)، کتاب‌های جغجغه‌ای، کتاب‌های خواب یا کتاب‌های بالشتی، کتاب‌های موزیکال، کتاب‌های چند بعدی، کتاب‌های چوبی با استحکام بالا، کتاب‌های آینه‌ای یا کتاب‌هایی با امکان شخصی کردن کتاب با عکس کودک، کتاب‌های واقعیت افزوده و . . .

درحین مطالعه کتاب، با کودک بازی کنید، نمایش اجرا کنید و از کتاب و بازی لذت ببرید. گاهی اجازه دهید کودک خود را در جای شخصیت کتاب قرار دهد تا تخیل  و خلاقیت و قدرت بیان و کلامش را افزایش دهد.

بازی با کتاب‌های مقدس

به عنوان حسن ختام بهتر است گریزی به بازی کودکان با کتب مقدس داشت. اولین نکته توجه شدید به گزاره‌های تصویری است یعنی فرزند در رفتار والدین یک تفاوت آشکار میان کتاب‌های مقدس و دیگر کتب ببیند.

نکته دیگر اختصاص مکان ویژه به کتب مقدس است. در حالی که در مقابل نگاه کودک است در دسترس او نباشد. در مرحله بعد می‌توان قرآن را با نظارت در دسترس کودک قرار داد. (دست زدن کودک به خط قرآن حرام نیست، کمی تا خوردن صفحات اشکال ندارد. پاره کردن و پرتاب کردن اشکال دارد)

اگر کودک از غفلت شما استفاده کرد و به قرآن بی احترامی کرد از برخورد خشن با او پرهیز کنید؛ بلکه با برخی گزاره‌های تصویری یا توصیفی احترام به قرآن را به او آموزش دهید.

و نکته پایانی این است که هنگام آغاز رفتار غیر محترمانه کودک از قانون تبدیل استفاده کنید، مثلا یک کتاب رنگی جذاب و یا یک بازی جذاب را با قرآن عوض کنید.

امید است با همراه کردن بازی در فرایند مطالعه، به انس گرفتن کودکان با مطالعه کمک کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سرگرمی و تفریح