اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812074535314666

مدیریت بازی با وسایل کمد و کابینت‌ها

آیا از بازی کودکان با وسایل کابینت‌ها خسته شده‌اید؟

کد: 139812074535314666

http://bit.ly/38HZ0rN

، اصفهان , (اخبار رسمی): کودکان دوست دارند از وسایل بزرگترها استفاده کنند اما والدین به خاطر وجود خطر یا آسیب به وسایل ارزشمند، اجازه نمی‌دهند. بازی با وسایل کمد و کابینت به رشد کودک کمک کرده و آموزش‌هایی دربر دارد. برای مدیریت این بازی، دسترسی به کابینت‌های ممنوعه را قطع و در کابینت‌های در دسترس ظروف پلاستیکی رنگی بگذارید.

از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم!
آیا از بازی کودکان با وسایل کابینت‌ها خسته شده‌اید؟

حتما تا به حال با این صحنه مواجه شده‌اید که کودکی وسایل کمد و کابینت را بیرون ریخته و سخت مشغول بازی است و اگر هم تا کنون این اتفاق را به چشم ندیده‌اید احتمالا از اطرافیان شنیده باشید. اما چرا؟!

چرا بچه‌ها تمایل به بازی با وسایل کمد و کابینت دارند؟ بچه‌ها دوست دارند به جاهایی که بزرگترها سر و کار دارند، سرک بکشند.

این بازی یکی از انواع بازی‌های تقلیدی و نمادین است که کودک به مرور با رشد سنی و عقلی که به دست می‌آورد، آن را با نظم‌تر و عاقلانه‌تر انجام می‌دهند که نمونه آن خاله بازی در میان دختران است.

دلایل لزوم بازی کودک با وسایل کمد و کابینت‌ها

خوب است بدانیم بازی با وسایل کمد و کابینت باعث رشد و تکامل شخصیت کودک می‌شود.

نکته دیگر که بهتر است به خود یادآوری کنیم این است که ما به راحتی به کودک موبایل و تب لت می‌دهیم در حالی که می‌دانیم گاهی موجب خشونت، اعتیاد به بازی، آسیب به چشم‌ها و حتی آسیب‌های مغزی می‌شود؛ اما بازی کردن کودک با وسایل خانه را برای کودکان ممنوع می‌کنیم.

بازی با وسایل خانه، برای کودکان نوپا موجب رشد خلاقیت و تخیل می‌شود و برای کودکان بزرگتر به آموزش شمارش، برنامه ریزی، سازماندهی، مهارت‌های زندگی، داشتن استقلال و اعتماد به نفس کمک می‌کند.

چرا والدین اجازه بازی کودکان با وسایل کمد و کابینت‌ها را نمی‌دهد؟

شاید بتوان برای این مسئله ۲ دلیل عمده ذکر کرد:

یکی خطر برای کودک به خاطر وسایل خطرناک مانند ابزارهای تیز و برنده یا وسایل سنگین یا هر وسیله دیگر که امکان دارد کودک حین بازی با آن آسیب ببیند.

دلیل دیگر والدین به خاطر ضررهای احتمالی به وسایل قدیمی یا ارزشمندِ کابینت‌ها و یا آسیب به مدارک و اسناد با ارزشِ موجود در کمدها است. حال چه باید کرد؟

برای حل مشکلات مطرح شده، راه حل‌های ساده‌ای قابل پیش بینی است؛ برای مثال:

می‌توان وسایل ارزشمند و یا وسایل خطرناک را در طبقاتی از کمد و کابینت قرار داد که دست کودکان به آن‌ها نرسد.

دسترسی کودکان به کمد و کابینت‌هایی که وسایل ممنوعه برایشان در آن‌ها قرار دارد را با قفل‌های کودک موجود در بازار یا با کمک کش یا بستن نوار پارچه‌ای به دستگیره‌های کمد، قطع کرد.

مطمئن باشید که بعد مدتی که درب کمد یا کابینتی را بستید، مقاومت کودک برای بازکردن آن کاهش می‌یابد و به سراغ کمد و کابینت‌هایی می‌رود که درب آنها باز است و یا توان باز کردن آن‌ها را دارد.

مسئله مهمی که باقی میماند این است که در کمد و کابینتی که دسترسی آن را برای کودک آزاد قرار داده‌اید چه وسایلی قرار داد؟ می‌توان ظروف پلاستیکی رنگی شامل کاسه و بشقاب و چند عدد کفگیر و ملاقه کوچک چوبی یا پلاستیکی قرار داد و مطمئن بود که اگر انتخاب‌های خوبی انجام داد، کودک ساعت‌ها با آن وسایل سرگرم خواهد شد.

حتی می‌توان برخی ظروف انتخابی خود را که بی خطر هستند را در کمد خود کودک قرار داد چون برخی کودکان در این شرایط دیگر سراغ کمدها و کابینت‌ها نمی‌روند.

توصیه می‌شود با هر راهکاری که می‌دانید و توان اجرایش را دارید، اجازه بازی کودک را با برخی وسایل و ظروف بدهید و آنها را از لذت بازی در دنیای خیالی محروم نکنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | روانشناسی و موفقیت