اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812074535714666

مدیریت بازی کودکان با غذا

کد: 139812074535714666

http://bit.ly/38MhG9T

، اصفهان , (اخبار رسمی): کودکان بازی با غذا را دوست ندارند اما والدین به دلایلی از جمله اسراف، غفلت از غذا خوردن و کثیف کاری اجازه این بازی را نمی‌دهند. با لباس و زیرانداز مناسب از کثیف کاری جلوگیری کنید و با کمی دقت مراقب عدم اسراف مواد غذایی باشید. تزئین غذا، تهیه غذای انگشتی و رعایت بهداشت بازی با غذا را، فراموش نکنید.

عزیزم با غذا بازی نکن!
مدیریت بازی کودکان با غذا

بازی با غذا

 بازی کردن هنگام غذا خوردن یکی از بازی‌های محبوب کودکان است اما این بازی والدین را  نگران می‌کند. دلایل عمده والدین مخصوصا مادران عزیز از نگرانی بازی کودک با غذا را می‌توان در این موارد خلاصه کرد:

  • یکی اسراف مواد غذایی
  • دیگری غفلت کودک از غذا خوردن و سرگرم بازی شدن
  • و مشکل عمده والدین یعنی کثیف کاری‌های ایجاد شده هنگام بازی با غذا

اینها واقعا دلایل موجهی برای جلوگیری از بازی کودک با غذا هستند اما وقتی والدین با کودکان بد غذا و بی اشتها روبه رو می‌شوند، به ناچار اجازه بازی با غذا را به کودک می‌دهند.

اما فقط افزایش میل و اشتها به غذا خوردن تنها فایده بازی با غذا نیست بلکه فواید بسیار دیگری هم به دنبال دارد. پس با این اوصاف بهتر هست به دنبال راهکاری برای مدیریت بازی کودک با غذا باشیم. اول خوب است به این نکته توجه داشت که اگر مدیریت والدین هنگام بازی با غذا درست باشد، نه تنها از خوردن غذا غافل نمی‌شود، بلکه با رغبت غذا را میل می‌کند.

چطور اسراف نکنیم؟

برای این که این بازی موجب گناه نابخشودنی اسراف نشود، باید نکاتی را مد نظر قرار داد:

اول این که زمانی که قصد داریم به کودک اجازه بازی با غذا را بدهیم، غذایی را انتخاب کنیم که قبلا به ‌کودک داده‌ایم و می‌دانیم دوست دارد. نکته دیگر مقدار غذایی است که در اختیار کودک قرار می‌دهیم که نباید از میزان مصرف معمول کودک بیشتر باشد. راهکار دیگر تهییه غذاهای انگشتی یا فینگر فودهاست که عمدتا اسراف کمتری به دنبال دارد و کودک هم به خوردن آن رغبت نشان می‌دهد و در نهایت اگر با تمام تدابیر انجام شده، مواد غذایی از بازی کودک با غذا باقی ماند، آنها را مستقیم در سطل زباله نریزیم بلکه به فراخور نوع غذا برای پرندگان و حیوانات خانگی یا حیوانات محیط اطراف قرار بدهیم.

با مشکل کثیف کاری بچه چکار کنیم؟

اول استفاده از زیر انداز بزرگ، تاکید می‌شود بزرگ؛ چون اگر کوچک باشد هم خود شما آرامش ندارید و هم کودک به خاطر تذکرات مداوم شما ناراحت می‌شود حتی اگر زیر اندازی که تهیه می‌کنید آنقدر بزرگ باشد که خودتان هم روی آن بنشینید بهتر است چون در این صورت کودک بین خودش و والدینش تفاوت احساس نمی‌کند و بهتر همکاری می‌کند.

نکته‌ای که بهتر هست از قلم نیفتد این است که کودک مقدار غذایی که می‌خورد کمتر از بزرگسالان است اما چون در حین غذا خوردن بازی می‌کند، گاهی زمان غذا خوردن کودک طولانی‌تر از والدین می‌شود، در این حالت باید والدین حوصله کنند و حضور خود را بر سفره یا میز غذا خوری حفظ کنند.

راهکار بعدی انجام تدابیری برای کثیف نشدن لباس کودک است، از جمله این که از پیشبند استفاده کنید یا اگر احساس می‌کنید پیشبند کفایت نمی‌کند می‌توانید از لباس‌هایی که برای این منظور در بازار موجود است استفاده کنید که پوشش خوبی از مچ و گردن تا قسمت پایین تنه دارند

رعایت بهداشت بازی با غذا

نکته مهم در بازی با غذا، بهداشت غذا خوردن است. به این منظور حتما دقت داشته باشید که ناخن‌های کودک کوتاه باشند و قبل از شروع غذا خوردن حتما دست و صورت او را تمیز بشویید.

تمیز کردن دور لب کودک هنگام غذا خوردن واقعا ارتباطی با بهداشت ندارد و فقط کودک را ناراحت می‌کند.

بازی با غذا فقط در غذا خوردن خلاصه نمی‌شود؛ می‌توان در انتخاب مواد غذایی و حتی در حین آشپزی برخی بازی‌ها را با کودکانی که کمی بزرگ‌تر هستند انجام داد تا بچه‌ها، هم همکاری را یاد بگیرند و هم در حین بازی با مواد غذایی آشنا شوند.

نباید از تزئین غذای کودکتان غافل شد، تا هم بازی او با غذا را مدیریت کرد و هم اشتهایش را افزایش داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | روانشناسی و موفقیت